Reklama
reklama

Elitní střelec v orlím hnízdě! Do Znojma míří David Hruška

Znojmo hlásí v letním přestupovém období velkou posilu do útoku! Dres Orlů v příští sezóně oblékne sedmatřicetiletý útočník David Hruška, který na jih Moravy přichází z Chomutova, v jehož dresu odehrál s malou přestávkou posledních pět sezón, a vždy patřil k velkým tahounům svého celku. Nyní před ním stojí nová výzva – mezinárodní EBEL. S klubem podepsal smlouvu na jeden rok.

David Hruška se narodil v západočeském Sokolově, v němž také zahájil svoji hokejovou kariéru. V sedmnácti letech se vypravil do zámoří, kde oblékal dres klubu Red Deer Rebels hrajícího WHL a v 28 zápasech si připsal 28 bodů. Na konci sezóny ale přesídlil zpátky do Čech, přesněji do Vsetína, se kterým vybojoval extraligový titul a jehož barvy oblékal i v následujících dvou sezónách.

Jeho další kroky směřovaly přes Opavu, Karlovy Vary, Litvínov a Havířov až do Slavie, ve které prožil zatím největší část své hokejové kariéry, téměř osm sezón. Na konci té osmé přestoupil do Chomutova, kterému pomohl do baráže o extraligu (ve čtvrtfinále 1. ligy tehdy Chomutov vyřadil Znojmo 4:0 na zápasy) a v tamním mužstvu zůstal v podstatě až do minulé sezóny. Výjimku tvořil ročník 2010/2011, jenž začal v Karlových Varech a zakončil znovu v týmu Pirátů.

181 centimetrů vysoký hráč se může pyšnit titulem nejlepší střelec extraligy, a to hned dvakrát. V sešívaném dresu navíc nakoukl i do hokejové Ligy mistrů. Na kontě má také pět titulů mistra české extraligy (tři se Vsetínem, dva se Slavií). V roce 1995 byl draftován Ottawou Senators, ale do NHL se neprobojoval. Naskočil i do několika utkání reprezentace do 18 a 20 let a také seniorů.

"Chtěli jsme tým rozšířit o praváka, což se nám s Davidem Hruškou povedlo. Je to střelecky disponovaný hráč, kterých je v české extralize opravdu málo. Neznám moc hokejistů, kteří by dávali v průměru tolik branek," pochvaluje si příchod Hrušky Rostislav Dočekal. "Měl nabídku z několika klubů, ale my jsme byli nejrychlejší. Jsme moc rádi, že jsme se dohodli na smlouvě," dodal sportovní manažer Orlů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře