Reklama
reklama

Elitní střelec v orlím hnízdě! Do Znojma míří David Hruška

Znojmo hlásí v letním přestupovém období velkou posilu do útoku! Dres Orlů v příští sezóně oblékne sedmatřicetiletý útočník David Hruška, který na jih Moravy přichází z Chomutova, v jehož dresu odehrál s malou přestávkou posledních pět sezón, a vždy patřil k velkým tahounům svého celku. Nyní před ním stojí nová výzva – mezinárodní EBEL. S klubem podepsal smlouvu na jeden rok.

David Hruška se narodil v západočeském Sokolově, v němž také zahájil svoji hokejovou kariéru. V sedmnácti letech se vypravil do zámoří, kde oblékal dres klubu Red Deer Rebels hrajícího WHL a v 28 zápasech si připsal 28 bodů. Na konci sezóny ale přesídlil zpátky do Čech, přesněji do Vsetína, se kterým vybojoval extraligový titul a jehož barvy oblékal i v následujících dvou sezónách.

Jeho další kroky směřovaly přes Opavu, Karlovy Vary, Litvínov a Havířov až do Slavie, ve které prožil zatím největší část své hokejové kariéry, téměř osm sezón. Na konci té osmé přestoupil do Chomutova, kterému pomohl do baráže o extraligu (ve čtvrtfinále 1. ligy tehdy Chomutov vyřadil Znojmo 4:0 na zápasy) a v tamním mužstvu zůstal v podstatě až do minulé sezóny. Výjimku tvořil ročník 2010/2011, jenž začal v Karlových Varech a zakončil znovu v týmu Pirátů.

181 centimetrů vysoký hráč se může pyšnit titulem nejlepší střelec extraligy, a to hned dvakrát. V sešívaném dresu navíc nakoukl i do hokejové Ligy mistrů. Na kontě má také pět titulů mistra české extraligy (tři se Vsetínem, dva se Slavií). V roce 1995 byl draftován Ottawou Senators, ale do NHL se neprobojoval. Naskočil i do několika utkání reprezentace do 18 a 20 let a také seniorů.

"Chtěli jsme tým rozšířit o praváka, což se nám s Davidem Hruškou povedlo. Je to střelecky disponovaný hráč, kterých je v české extralize opravdu málo. Neznám moc hokejistů, kteří by dávali v průměru tolik branek," pochvaluje si příchod Hrušky Rostislav Dočekal. "Měl nabídku z několika klubů, ale my jsme byli nejrychlejší. Jsme moc rádi, že jsme se dohodli na smlouvě," dodal sportovní manažer Orlů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře