Reklama
reklama

Dvougólový náskok na body nestačil. Orli v Salzburgu prohráli

Po první třetině, kdy jediný gól vstřelili domácí, se na ledě strhla přestřelka. Nejdříve vsítili postupně tři góly Orli, domácí ale odpověděli ještě ve druhé třetině, utkání otočili a při hře Znojma bez brankáře zpečetili výsledek brankou do prázdné klece.

Již od prvních vteřin bylo v Salzburgu živo. Takřka ihned po úvodním vhazování se do šance probojoval Hughes, ale Nechvátal si počkal na jeho střelu a vyzrál na něj. Kontrovat se snažil v šesté minutě Šedivý, ale ze samostatného úniku trefil pouze Gračnarovu náruč. I nadále se oba celky přetlačovaly, předváděly pohledný útočný hokej, síly na ledě byly vyrovnané. Orlům se dokonce podařilo přežít více jak půl minuty trvající oslabení pěti na tři, přesto odcházeli do šaten nespokojeni. K puku se dostal po přihrávce Aquina Konstantin Komarek, jenž nedal tvrdou ranou znojemskému brankáři šanci.

Druhé dějství nabídlo téměř identický rychlý hokej, tentokrát se však dařilo korunovat jej i góly. Nejdříve Orli vyrovnali, Jan Lattner dostal skvělou přihrávku ze středního pásma, rozjel se směrem k bráně a přes obránce se mu podařilo skórovat. O pár minut později se radovali hosté i podruhé, když se nahozený touš snažil zkrotit Gračnar. V tom mu zabránil Patrik Novák, jenž svým důrazem ve vlastním oslabení dokázal protlačit kotouč za brankovou čáru, přičemž vstřelil svou první branku v letošní sezoně. A aby toho Býci neměli dost, přidalAntonín Bořuta třetí zářez, když naskočil po vyloučení na led. Šedivý mu poslal perfektní přihrávku, znojemský obránce předvedl skvělou střelu mezi betony, a zvýšil tak náskok Znojma.

Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. V nabídnuté přesilovce se k puku v mezikruží dostal John Hughes, který na nic nečekal a snížil skóre. O pouhých dvacet čtyři vteřin později již bylo srovnáno, Luciano Aquino ukázal svou bojovnost a při přetlačení obránce Znojma se mu ještě podařilo skórovat. Následně se Red Bull dostal i do vedení. Peter Hochkofler obdržel učebnicovou přihrávku před bránu a jeho práce byla pouze zasunout kotouč do brány přesouvajícího se Nechvátala.

Závěrečné dějství bylo v každé polovině jiné. Prvních deset minut převažovala snaha domácích hráčů pojistit výsledek stůj co stůj, ať už to však byl Fahey od modré nebo Duncan před odkrytou bránou, nikdo si na Nechvátala nepřišel. Druhá polovina byla jasně v režii hostujícího celku, který se hnal za vyrovnáním. Přes několik závarů u Gračnara, Lattnerovu střelu zblízka nebo Šedivého pokus před odkrytou klecí se však nikomu ze znojemských hráčů nepodařilo skórovat. Ani při hře bez brankáře nebyli Orli úspěšní, naopak přes celé hřiště se trefil Brian Fahey, který dokonal obrat Salzburgu.

Třetiny: 1:0, 3:3, 1:0
Branky a nahrávky: 18. Komarek (Aquino, Ledin), 35. Hughes (Welser, Heinrich), 35. Aquino (Connelly, Ledin), 37. Hochkofler (Rauchenwald, Connelly), 60. Fahey (Komarek) – 27. Lattner (Bartoš, Bořuta), 31. Novák (Beroun), 31. Bořuta (Šedivý, Bača). Rozhodčí: Berneker, Gebei – Nagy, Smeibidlo. Vyloučení:4:8, navíc Beroun (ZNO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2335. Střely na branku:30:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Komentáře