Reklama
reklama

Dvougólový náskok na body nestačil. Orli v Salzburgu prohráli

Po první třetině, kdy jediný gól vstřelili domácí, se na ledě strhla přestřelka. Nejdříve vsítili postupně tři góly Orli, domácí ale odpověděli ještě ve druhé třetině, utkání otočili a při hře Znojma bez brankáře zpečetili výsledek brankou do prázdné klece.

Již od prvních vteřin bylo v Salzburgu živo. Takřka ihned po úvodním vhazování se do šance probojoval Hughes, ale Nechvátal si počkal na jeho střelu a vyzrál na něj. Kontrovat se snažil v šesté minutě Šedivý, ale ze samostatného úniku trefil pouze Gračnarovu náruč. I nadále se oba celky přetlačovaly, předváděly pohledný útočný hokej, síly na ledě byly vyrovnané. Orlům se dokonce podařilo přežít více jak půl minuty trvající oslabení pěti na tři, přesto odcházeli do šaten nespokojeni. K puku se dostal po přihrávce Aquina Konstantin Komarek, jenž nedal tvrdou ranou znojemskému brankáři šanci.

Druhé dějství nabídlo téměř identický rychlý hokej, tentokrát se však dařilo korunovat jej i góly. Nejdříve Orli vyrovnali, Jan Lattner dostal skvělou přihrávku ze středního pásma, rozjel se směrem k bráně a přes obránce se mu podařilo skórovat. O pár minut později se radovali hosté i podruhé, když se nahozený touš snažil zkrotit Gračnar. V tom mu zabránil Patrik Novák, jenž svým důrazem ve vlastním oslabení dokázal protlačit kotouč za brankovou čáru, přičemž vstřelil svou první branku v letošní sezoně. A aby toho Býci neměli dost, přidalAntonín Bořuta třetí zářez, když naskočil po vyloučení na led. Šedivý mu poslal perfektní přihrávku, znojemský obránce předvedl skvělou střelu mezi betony, a zvýšil tak náskok Znojma.

Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. V nabídnuté přesilovce se k puku v mezikruží dostal John Hughes, který na nic nečekal a snížil skóre. O pouhých dvacet čtyři vteřin později již bylo srovnáno, Luciano Aquino ukázal svou bojovnost a při přetlačení obránce Znojma se mu ještě podařilo skórovat. Následně se Red Bull dostal i do vedení. Peter Hochkofler obdržel učebnicovou přihrávku před bránu a jeho práce byla pouze zasunout kotouč do brány přesouvajícího se Nechvátala.

Závěrečné dějství bylo v každé polovině jiné. Prvních deset minut převažovala snaha domácích hráčů pojistit výsledek stůj co stůj, ať už to však byl Fahey od modré nebo Duncan před odkrytou bránou, nikdo si na Nechvátala nepřišel. Druhá polovina byla jasně v režii hostujícího celku, který se hnal za vyrovnáním. Přes několik závarů u Gračnara, Lattnerovu střelu zblízka nebo Šedivého pokus před odkrytou klecí se však nikomu ze znojemských hráčů nepodařilo skórovat. Ani při hře bez brankáře nebyli Orli úspěšní, naopak přes celé hřiště se trefil Brian Fahey, který dokonal obrat Salzburgu.

Třetiny: 1:0, 3:3, 1:0
Branky a nahrávky: 18. Komarek (Aquino, Ledin), 35. Hughes (Welser, Heinrich), 35. Aquino (Connelly, Ledin), 37. Hochkofler (Rauchenwald, Connelly), 60. Fahey (Komarek) – 27. Lattner (Bartoš, Bořuta), 31. Novák (Beroun), 31. Bořuta (Šedivý, Bača). Rozhodčí: Berneker, Gebei – Nagy, Smeibidlo. Vyloučení:4:8, navíc Beroun (ZNO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2335. Střely na branku:30:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře