Reklama
reklama

Důležité dva body přilétají do orlího hnízda z Fehérváru

Znojemští hokejisté se ve fehérvárském pekle chvíli rozkoukávali a dovolili soupeři dvougólový náskok. Poté však rozvířili vzduch nad horkým maďarským ledem, bleskově vyrovnali a v prodloužení vydolovali bod navíc.

Fehérvár - Znojmo 3:4 po prodloužení. Třetiny: 1:0, 2:3, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 15. Naglich (Sarauer, Sertich), 21. Sarauer (Banham, Szirányi), 23. Szirányi (Naglich, Banham) – 21. Podešva (Pucher, Havlík), 34. Pucher (Havlík, Podešva), 35. Jiránek (Fiala), 63. Bořuta (Pucher). Rozhodčí: Dremelj, Siegel – Hütter, Raković. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 3425. Střely na branku: 32:53 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Sapa Fehérvár AV19: Z. Hetényi – Sertich, Szirányi, Pozsgai, Jackman, Orbán, Varga, P. Hetényi – Naglich, Sarauer, Banham – Kovács, Sikorcin, Mihály – Benk, Tóth, Magosi – Németh, Nemes, Vincze.

ORLI ZNOJMO: Landsman (23. Hovi) – Pavlikovský, Pojkar, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Beránek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Jiránek – Finsterle.

Orli se svému maďarskému soupeři postavili podruhé během osmačtyřiceti hodin a stejně jako v duelu na jihu Moravy, tak i ve Fehérváru se jako první zapotil znojemský gólman Landsman. Úvodní dějství přineslo poměrně dost střeleckých příležitostí na obou stranách. Domácí hrozili především z brejkových situací, díky nimž se dostal do samostatného úniku Kovács, jehož pokus zastavil Landsman až na brankové čáře, později jej napodobil Mihály.

Znojmo ostřelovalo Zoltána Hetényiho ze všech palebných pozic, od modré to zkoušeli Pojkar či Kolarz, po Podešvově zadovce měl blízko ke gólu Pucher. Skóre se však pohnulo až v patnácté minutě, kdy se nepokrytý Adam Naglich svezl k pravé tyčce a prohodil puk mezi betonem a lapačkou brankáře.

Prostřední třetina přinesla hned ve své první minutě dva bleskové góly. Nejprve trochu nešťastně pro Znojmo navýšil fehérvárské vedení Andrew Sarauer. Ten napálil do odkryté části klece volně ležící puk, který se objevil pod betonem Landsmana. Po necelých dvaceti vteřinách pak snížil na rozdíl jedné branky Martin Podešva.

Uběhly další dvě minuty a Čertům bylo opět veseleji. Po fatální chybě na znojemské obranné modré čáře se po individuální akci střelou mezi betony prosadil Bence Szirányi, jenž zároveň vyhnal Landsmana z hostující svatyně, kde se objevil Sasu Hovi. Také finský gólman musel brzy řešit další samostatný únik, tentokrát v podání Sertiche.

Orli jakoby čekali na polovinu utkání. Těsně po jejím odeznění se jim podařilo odčarovat kouzlo Zoltána Hetényiho hned dvakrát. Peter Pucher se prezentoval překrásnou střelou do horního růžku a o chvíli později si svůj premiérový zásah ve znojemském dresu připsal útočník Tomáš Jiránek, jenž po vyhraném buly poslal puk pod břevno.

Také ve třetí části hry potvrzovali znojemští hokejisté svou střeleckou převahu. Hetényi měl plné ruce práce s pokusem Puchera či s ránou Štacha od modré čáry. Domácí nadále hrozili především z brejků, po jednom z nich podržel svůj tým Hovi, který vyrazil puk vyslaný z hole Mihályho.

Časomíra ukrajovala další a další minuty a skóre zůstávalo na číslech 3:3. V samotném závěru mohl ještě rozhodnout Fiala, ale v úniku minul fehérvárskou klec. Třicet vteřin před sirénou usedl na trestnou lavici znojemský útočník Blatný, Orli však kritickou situaci ustáli.

Se zbytkem oslabení si poradili i v prodloužení a v čase 62:33 vystřelil bekhendovým blafákem bod navíc pro Jihomoravany Antonín Bořuta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře