Reklama
reklama

Drama ve třetí třetině! Orli skórovali třikrát, přesto se vracejí bez bodu

Domácí Linz si během čtyřiceti minut vybojoval třígólový náskok, Znojmo však zbraně nesložilo a v závěrečné třetině udělalo z utkání pořádné drama. Na poslední trefu Rakušanů však již odpověď nenašlo a z prvního zápasu nadstavby tak odchází bez bodu.

Souboj dvou čtvrtfinalových rivalů loňského ročníku přinesl od prvních minut svižný hokej plný dobrých gólových příležitostí na obou stranách. Znojemští hráči se museli zprvu bránit nástupu domácího Linze, který navíc mohl těžit i z brzké početní výhody. Postupně se ale během úvodní třetiny hra vyrovnala a šance si vytvářely oba týmy. Před Holtem mohl skóre večera otevřít svou tvrdou ránou Murphy, na druhé straně kluziště zase zahrozil před klecí Ouzase český rychlík Číp.

Na změnu stavu jsme si však museli počkat až do 17. minuty. Nejdříve ještě propásl svou šanci Ulmer, jenž nedokázal po zmatku před brankovištěm najít cestu do odkryté znojemské svatyně, o pár desítek vteřin později už se přeci jen domácí mohli radovat. Brian Lebler poslal z mezikruží kotouč k tyčce Holtovy brány.

Také ve druhém dějství jsme na další góly museli chvíli čekat. Přesto se stále bylo na co dívat. Před Ouzasem se pokoušel prosadit Patrik Novák, ale i americký maskovaný muž v jihomoravských barvách se měl co činit. Znojmu nevyšla ani početní výhoda, kterou dostalo těsně před polovinou duelu, a tak opět udeřilo z hokejek Černých křídel. Navrátilec z trestné lavice Mike Oullette nepohrdl přesnou přihrávkou do jízdy a pouhých pět vteřin po vypršení svého trestu překonal Holta.

Orlům začalo být ale ještě hůře. Sice ještě dokázali ustát oslabení tři na pět, přesto ale krátce před druhou sirénou opět inkasovali. Daniel Oberkofler si poradil se znojemskou defenzívou, najel si až k Holtovi, před kterým se nemýlil.

Vstup do závěrečné části hry vyšel lépe znojemským hokejistům. Ti dostali svého soupeře pod tlak a ostřelovali Ouzase ze všech pozic. Ujala se až rána slovenského beka Martina Bači, jenž se napřáhl na hranici kruhu a puk zaplul až do sítě Linze. Hosté se stále snažili útočit, po zásluze byla jejich snaha brzy oceněna. Večer slovenských urostlých zadáků v barvách Orlů podtrhl trefou mezi Ouzasovy betony Martin Nemčík.

Ale pozor! Góly padaly i nadále. Dvoubrankové vedení vrátil Linzi Jason Ulmer, blesková odpověď přišla i z hokejek Orlů. Peter Pucher snížil z pohledu svého celku na 3:4 a pět minut před koncem třetí třetiny opět vzrostly jihomoravské naděje na body. Znojmo však v samotném závěru inkasovalo ještě dva menší tresty a času na vyrovnání již zbývalo málo. Nevyšel ani taktický tak s odvoláním Holta, Znojemští tak vstoupili do nadstavby těsnou prohrou.

Třetiny: 1:0, 2:0, 1:3
Branky a nahrávky: 17. Lebler (Ulmer, Moran), 32. Oullette (Iberer, Ulmer), 39. Oberkofler (Mitterdorfer, Ouellette), 54. Ulmer (Lebler, Moran) – 47. Bača (Grof), 53. Nemčík (Pucher), 56. Pucher (Fiala, Šedivý). Rozhodčí: Warschaw, Kincses – Nemeth, Smeibidlo. Vyloučení: 3:6. Bez využití.Diváci: 4200. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře