Reklama
reklama

Drama prvního finále přisoudilo vítězství Salzburgu

Vysněná finálová bitva se dlouho nesla v duchu čekání na gól. Salzburg si počínal o něco zkušeněji a těžil hlavně ze znojemských chyb. Orli i přes skvělý výkon gólmana Lukáše inkasovali dvakrát v závěru druhé třetiny a museli dotahovat. Přetěžký úkol se jim podařilo splnit ještě v polovině třetí části hry, pak ale přišla rozhodující přesilovková trefa Red Bullu.

Hokejisté Salzburgu vstoupili do finálové série se Znojmem s řádnou dávkou sebevědomí. Tak trochu jim k tomu dopomáhala i nepřesná hra hostující defenzívy, která za sebou nechávala až příliš mnoho volného prostoru. A Red Bull rozhodně není tým, jenž by tato zaváhání netrestal. Gólman Lukáš tak měl od prvních minut dostatek práce. Tváří v tvář se musel dvakrát krátce po sobě postavit Sterlingovi, v obou případech ale na rakouského útočníka vyzrál. Štěstí při Orlech stálo po další chybné rozehrávce, po níž Rauchenwald z dobré pozice minul českou klec.

Znojemští si směrem dopředu nepočínali až tak aktivně a brankář Riksman měl oproti Lukášovi velmi usnadněnou práci. Ten ale své barvy v první třetině neskutečným způsobem podržel, ustál i přesilovou hru Salzburgu, a když byl nejhůře, pomohlo mu i břevno! Převaha domácích tak po první třetině zůstala bez gólové odezvy.

Prostřední část hry přinesla další várku šancí, tentokrát se už začali více osmělovat i hosté. Zprvu jejich rány sice nemohly Riksmana zaskočit, pořádně ale zahrozil Tomas, po jehož střele dokonce finský gólman hledal kotouč až za svými zády. Puk ale doputoval jen vedle klece. Rychlý postřeh prokázal i Lukáš na druhé straně kluziště, jenž šikovně ukryl puk před možnou dorážkou. Obrovskou příležitost pak mělo na svých holích duo Trivino a zakončující Biro, urostlý bek ale nedokázal před brankářem přehodit jeho beton.

I nadále oba celky předváděly atraktivní podívanou a o šance diváci rozhodně nebyli ochuzeni. Gól měl na své holi o po dorážce Štachovy střely Marek Špaček, ale beton Riksmana vystavil kotouči jasnou stopku. Úvodní finálová branka padla až v čase 33:25 a měl ji na svědomí Pehr Ledin, jenž bekhendem ke vzdálenější tyči rozradostnil domácí fanoušky. Na druhou přesnou trefu se nemuselo čekat dlouho. Přišla další obrovská chyba ve znojemské rozehrávce a pro Dominiqua Heinricha už nebyl problém poslat puk za Lukáše.

Ihned se vstupem do třetí třetiny zadělali Orli na drama a snížili. Teč Ondreje Šedivého perfektně zapadla mezi Riksmanovy betony. Gól znojemské hokejisty nakopl a začali hrát o pořádný kus lépe. Soupeři dělali problém hlavně výborným napadáním rozehrávky. Odměna za zlepšený a poctivý výkon přišla brzy. Skvělou práci beka Bira v útoku završil vyrovnávací brankou Martin Podešva.

Z vyrovnání se ale Znojmo neradovalo dlouho. Yellow Horn si vykoledoval dvouminutový trest a Matthias Trattnig se v početní výhodě nemýlil. Do konce třetí části zápasu scházelo šest minut. Také hostující celek dostal v závěru poprvé možnost početní výhody, trenér Režnar využil i oddechový čas a odvolal gólmana Lukáše. Orli ale nedokázali udržet kotouč v útoku a z trestné lavice se vracející John Hughes potvrdil vítězství Salzburgu.

Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 34. Ledin (Komarek, Aquino), 36. Heinrich (Welser), 54. Trattnig (Hughes, Sterling), 59. Hughes – 42. Šedivý (Šulák, Yellow Horn), 51. Podešva (Biro, Číp). Rozhodčí: Nikolič K., Smetana – Seewald, Nemeth. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 3200. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře