Reklama
reklama

Domácí premiéra v novém roce vyšla na jedničku. I počtvrté Dornbirn smekl

První domácí zápas v roce 2016 odstartoval dvěma rychlými góly Yellow Horn, na kterého navázal v polovině zápasu Číp. Soupeř sice snížil, ale tři body pečetil trefou mezi prázdné tyče Bořuta. Orli tak i počtvrté v sezóně porazili soupeře z Dornbirnu.

Před téměř třítisícovou návštěvou nezačalo utkání o třetí příčku mezi Dornbirnem a Znojmem ve vysokém tempu. Naopak, první vteřiny nasvědčovaly spíše vlažnějšímu startu, pak se ale jako blesk z čistého nebe objevil Colton Yellow Horn, který ve středním pásmu zachytil přihrávku obránců soupeře a v samostatném úniku se nemýlil.

I v následující pasáži úvodní dvacetiminutovky byl domácí celek aktivnější, svou aktivitu navíc zpečetil druhým gólem Colton Yellow Horn, jemuž přímo na holi přistála špatná rozehrávka Dornbirnu a kanadský útočník se osamocen před gólmanem nemýlil. Ještě jednou hrozili Orli před gólmanem buldoků, v osmnácté minutě ale vyšel ze situace Madlener jako vítěz.

Také v prostředním dějství měli znojemští hokejisté více ze hry. Sice se v jeho čtvrtině museli čtyři minuty bránit po dvojitém vyloučení Fialy, ale prakticky hned po naskočení navrátilce do orlí sestavy se mohli svěřenci trenéra Režnara radovat potřetí. Radek Číp našel před bránou odražený kotouč a zasunul puk do odkryté klece Dornbirnu. Orli si ve druhé třetině vytvořili místy drtivý tlak, ale čtvrtý gól nepřidali, v samém závěru se dokonce museli bránit trestnému střílení, ale Grabher Meier na Nechvátala nevyzrál.

Závěrečná část hry nabídla velmi pohledný hokej, při kterém však stále byl domácí tým lepší a svého soupeře přehrával. Vyloženou šanci si přesto připsal až Pucherův útok, během jehož ofenzívy v padesáté třetí minutě zazvonila tyč za Madlenerem. Hned na to ale zažehli Rakušané jiskřičku naděje, když tlaku Sylvestera využilKyle Greentree, jehož ránu zblízka Nechvátal nedokázal zlikvidovat.

V závěru zápasu zkoušel Dornbirn hru bez brankáře, v níž sice měl nebezpečné šance, ale skórovali domácí.Antonín Bořuta vystřelil téměř přes celé hřiště a bránu neminul. Deset vteřin před koncem se ještě na ledě strhla bitka vyprovokovaná hostujícím Greentreem, po rozdání trestů se ale utkání již jen dohrálo.

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Yellow Horn (Stehlík), 10. Yellow Horn, 30. Číp (Biro, Podešva), 60. Bořuta – 53. Greentree (Sylvester, Siddall). Rozhodčí: Berneker, Štolc – Pardatscher, Smeibidlo. Vyloučení: 10:5, navíc Csamango, Biro (oba ZNO) a Greentree, Siddall, Caruso (všichni DOR) 5 Minut + do konce utkání, Lattner (ZNO) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2989. Střely na branku: -:-.Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře