Reklama
reklama

Domácí neporazitelnost proti Linzi trvá

V úvodní části se Orli dostali do dvoubrankového vedení, ovšem hosté před odchodem do kabin dokázali snížit. Ve druhém dějství domácí znovu odskočili. V závěrečném dějství pak své vedení pojistili, soupeř ještě stačil snížit, ale poslední slovo patřilo znovu týmu z jižní Moravy.

Znojmo - LInz 5:2. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1.Branky a nahrávky: 5. Lattner (Pucher, Jarůšek), 14. Lattner (Pavlikovský), 27. Thomas (Štach, Havlík), 43. Finsterle (Procházka, Štach), 57. Podešva (Bartoš, Havlík) – 19. Lebler (Ulmer, R. Lukas), 50. Moran (Ulmer, Lebler). Rozhodčí: Erd, Gebei – Nemeth, Smeibidlo. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 2079. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Müller J. – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Müller M., – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Iberer – Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Macierzynski, Lukas P., Scholz.
 

Domácí vstoupili do utkání o poznání aktivněji než soupeř. Duel s prvním celkem tabulky sliboval nádhernou podívanou, což se také potvrdilo. Skóre otevřel Jan Lattner, který se blýskl nádherným gólem pod břevno Ouzasovy branky. I nadále se pokračovalo v divácky atraktivním klání, šance střídala šanci. V patnácté minutě to byli opět Orli, kdo se znovu radoval. Jan Lattner dělovkou navýšil vedení Orlů na dvě branky. Hosté se okamžitě snažili o snížení, povedlo se jim to ale až o necelých pět minut později, kdy uspěl Brian Lebler.

Druhé dějství nabídlo stejně nabitý obraz hry, jako ten první. Znojmo opět odskočilo Linzi o dva góly, když Andrew Thomas vsítil svůj první gól v orlím dresu. Na obou stranách se pak rýsovaly krásné šance, neuspěl ale ani Jarůšek, který trefil tyč, ani Moran s Hiseym, kteří nepřekonali Hoviho. To bylo ze druhé dvacetiminutovky vše.

Třetí třetina začala ve vysokém tempu. Hosté se snažili postupně umazat dvougólové vedení domácích, Kozkovi se to málem podařilo. Z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze tyč. Byli to ale právě domácí, kdo mohl zvedat ruce nad hlavu. Lukáš Finsterle dobře tečoval touš, čímž zvýšil vedení Orlů již na tři branky.

Odpověď Černých křídel na sebe nechala čekat, až o celých sedm minut později, po velkém tlaku ze strany hostů se podařilo vstřelit gól Bradu Moranovi, který ideálně pálil po dobré přihrávce od tyčky. Linz i nadále tlačil a snažil se vstřelit další kontaktní gól, jeho snahy ale definitivně zpečetil Martin Podešva, jenž se trefil do skulinky pod lapačkou Ouzase.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře