Reklama
reklama

Domácí neporazitelnost proti Linzi trvá

V úvodní části se Orli dostali do dvoubrankového vedení, ovšem hosté před odchodem do kabin dokázali snížit. Ve druhém dějství domácí znovu odskočili. V závěrečném dějství pak své vedení pojistili, soupeř ještě stačil snížit, ale poslední slovo patřilo znovu týmu z jižní Moravy.

Znojmo - LInz 5:2. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1.Branky a nahrávky: 5. Lattner (Pucher, Jarůšek), 14. Lattner (Pavlikovský), 27. Thomas (Štach, Havlík), 43. Finsterle (Procházka, Štach), 57. Podešva (Bartoš, Havlík) – 19. Lebler (Ulmer, R. Lukas), 50. Moran (Ulmer, Lebler). Rozhodčí: Erd, Gebei – Nemeth, Smeibidlo. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 2079. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Müller J. – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Müller M., – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Iberer – Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Macierzynski, Lukas P., Scholz.
 

Domácí vstoupili do utkání o poznání aktivněji než soupeř. Duel s prvním celkem tabulky sliboval nádhernou podívanou, což se také potvrdilo. Skóre otevřel Jan Lattner, který se blýskl nádherným gólem pod břevno Ouzasovy branky. I nadále se pokračovalo v divácky atraktivním klání, šance střídala šanci. V patnácté minutě to byli opět Orli, kdo se znovu radoval. Jan Lattner dělovkou navýšil vedení Orlů na dvě branky. Hosté se okamžitě snažili o snížení, povedlo se jim to ale až o necelých pět minut později, kdy uspěl Brian Lebler.

Druhé dějství nabídlo stejně nabitý obraz hry, jako ten první. Znojmo opět odskočilo Linzi o dva góly, když Andrew Thomas vsítil svůj první gól v orlím dresu. Na obou stranách se pak rýsovaly krásné šance, neuspěl ale ani Jarůšek, který trefil tyč, ani Moran s Hiseym, kteří nepřekonali Hoviho. To bylo ze druhé dvacetiminutovky vše.

Třetí třetina začala ve vysokém tempu. Hosté se snažili postupně umazat dvougólové vedení domácích, Kozkovi se to málem podařilo. Z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze tyč. Byli to ale právě domácí, kdo mohl zvedat ruce nad hlavu. Lukáš Finsterle dobře tečoval touš, čímž zvýšil vedení Orlů již na tři branky.

Odpověď Černých křídel na sebe nechala čekat, až o celých sedm minut později, po velkém tlaku ze strany hostů se podařilo vstřelit gól Bradu Moranovi, který ideálně pálil po dobré přihrávce od tyčky. Linz i nadále tlačil a snažil se vstřelit další kontaktní gól, jeho snahy ale definitivně zpečetil Martin Podešva, jenž se trefil do skulinky pod lapačkou Ouzase.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře