Reklama
reklama

Charitativní aukce orlích dresů pomohla Michalu Horváthovi

Klub Orli Znojmo nebojuje za své fanoušky pouze na ledové ploše, ale snaží se cíleně pomáhat také mimo ni. V minulých týdnech připravil charitativní aukci dresů na pomoc jednomu z nejvěrnějších fanoušků znojemského hokeje Michalu Horváthovi.

Do aukce věnoval originální podepsané dresy největších opor: Petera Puchera, Milana Procházky, Sasu Hoviho a Jiřího Berouna. Navíc uspořádal během domácích zápasů v období Vánoc přímo na stadionu sbírku.

Kompletní výtěžek ve výši 19 318 korun byl předán před domácím utkáním proti Vídni. Michalovi pomůže s nákupem nového elektrického vozíku, na kterém je závislý.

„Bavili jsme se s Květoslavem Svobodou, který je také velkým fanouškem Orlů, a náš rozhovor se dostal až k Michalovu problému. Slovo dalo slovo, vedení klubu i hráčům se nápad líbil,“ popisuje manažer klubu Petr Veselý. „Zvolili jsme formu aukce hraných dresů a uspořádali sbírku v rámci vánočních zápasů. Nakonec se podařilo vybrat bezmála 20 tisíc korun, za což jsme moc rádi,“ pokračuje.

A nezůstalo jen u finanční částky. Jeden z úspěšných dražitelů, jenž získal dres Petera Puchera za více jak pět tisíc korun, se rozhodl cenný artefakt věnovat přímo Michalu Horváthovi. „Takové gesto je rozhodně obdivuhodné. Děkujeme všem, kdo přispěli. Věříme, že Michalovi náš dar pomůže. V podobných akcích chceme pokračovat také v budoucnu. Rádi bychom se více zaměřili na organizace a pomoc dětem. V této oblasti už dlouhodobě spolupracujeme s Dětským domovem Znojmo a dalšími,“ dodává Veselý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře