Reklama
reklama

Český orel ulovil toho rakouského. Znojmo porazilo Villach 5:3

Podobně jako v předchozích zápasech s Villachem viděli diváci hodně branek. Orli sice po dvou třetinách vedli o pět branek, avšak znovu se o výsledek strachovali. Soupeř dokázal v závěrečné části využít jejich chyb a nebezpečně stahoval pracně vybudovaný náskok Znojma. Na vyrovnání už ale nedošlo.

Znojmo - Villach 5:3 (2:0, 3:0, 0:3). Branky a nahrávky: 9. Lattner, 13. Havlík (Bartoš, Štach), 22. Jarůšek, 27. Fiala (Novák, Magovac), 36. Bartoš (Havlík) – 51. Peintner (Hughes, Ryan), 53. Ryan (Alagic, Platzer), 56. Ryan (Peintner). Rozhodčí: Dremelj, Trilar – Johnstone, Smeibidlo. Vyloučení: 6:5, navíc Müller (ZNO) a Fraser (VIL) na 5 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2256. Střely na branku: 30:36 Průběh utkání: 5:0, 5:3.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Sova, Bořuta, Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Magovac, Müller – Beroun, Šeda, Beránek – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Procházka, Fiala, Novák.
EC Villacher SV: Lamoureux (23. - 27. a od 41. Höneckl) – Unterluggauer, Steiner, Brunner, Bacher, Altmann, Pretnar, Loibnegger – Peintner, Ryan, Hughes – Platzer, Rauchenwald, Petrik – Fraser, McBride, Nageler – Alagic.
 

Hned z úvodního buly byli nebezpeční hosté, kteří na prvních pár minut opanovali prostor před novou posilou Znojma, brankářem Hovim. Následně se však rozjel znojemský tlak, který skončil až s přestávkou. V sedmé minutě se do ideální střelecké pozice dostal Fiala, který trefil jen ležícího brankáře Villachu. Jen o dvě minuty později se Orli v oslabení ujali vedení. Jan Lattner se zmocnil přihrávky soupeře a vstřelil první gól zápasu. Domácí i nadále vyvíjeli tlak, který o čtyři minuty později využil Adam Havlík, jenž trefil odkrytou bránu Lamoureuxe.

Druhé dějství nabídlo neméně zajímavou podívanou. Richard Jarůšek se pouhou minutu a půl po začátku třetiny zmocnil puku, který přesnou trefou poslal za záda gólmana Villachu. Jen chvíli poté se na ledě semlela rvačka, když Lamoureux odjel na střídačku držící si krk. Svého brankáře jel pomstít Fraser, který si ke rvačce vybral domácího Müllera. Ten se sice prát nechtěl, ale zkušenějšího hráče nakonec skolil.

Do brány se na chvíli podíval Höneckl, který hned musel čelit Jarůškově nebezpečné střele. O chvíli později jej potopili vlastní hráči, když zasunuli kotouč za vlastního gólmana. Jako autor branky byl uveden Ondřej Fiala. Branku hostů od té doby opět hájil Lamoureux. Znojmo si také vybralo kus štěstí, Rauchenwald z dobré pozice trefil tyč. Následně se z úniku neprosadil Šeda, jemuž nevyšel bekhendový blafák. Druhý pokus ale Orlům vyšel, David Bartoš se dostal k puku, který střelil nad rameno brankáře.

Závěrečnou dvacetiminutovku načali aktivněji znojemští hráči, byl to ale Villach, kdo se dostal do ráže. Svatyni hostů ve třetí třetině hájil Höneckl, který se tak do zápasu podíval již podruhé. Hosté se dostali do zápasu brankou Markuse Peintnera, který dokonale překvapil Hoviho. Jen o dvě minuty později inkasovali domácí znovu, když se po chybě v orlí obraně prosadil Derek Ryan. Následovalo sporné vyloučení domácí lavice za nesportovní chování, po kterém se podruhé prosadil Derek Ryan. Villach zkoušel štěstí s powerplay, ale neuspěl, a Orli si tak připsali důležité dva body.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře