Reklama
reklama

Český orel ulovil toho rakouského. Znojmo porazilo Villach 5:3

Podobně jako v předchozích zápasech s Villachem viděli diváci hodně branek. Orli sice po dvou třetinách vedli o pět branek, avšak znovu se o výsledek strachovali. Soupeř dokázal v závěrečné části využít jejich chyb a nebezpečně stahoval pracně vybudovaný náskok Znojma. Na vyrovnání už ale nedošlo.

Znojmo - Villach 5:3 (2:0, 3:0, 0:3). Branky a nahrávky: 9. Lattner, 13. Havlík (Bartoš, Štach), 22. Jarůšek, 27. Fiala (Novák, Magovac), 36. Bartoš (Havlík) – 51. Peintner (Hughes, Ryan), 53. Ryan (Alagic, Platzer), 56. Ryan (Peintner). Rozhodčí: Dremelj, Trilar – Johnstone, Smeibidlo. Vyloučení: 6:5, navíc Müller (ZNO) a Fraser (VIL) na 5 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2256. Střely na branku: 30:36 Průběh utkání: 5:0, 5:3.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Sova, Bořuta, Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Magovac, Müller – Beroun, Šeda, Beránek – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Procházka, Fiala, Novák.
EC Villacher SV: Lamoureux (23. - 27. a od 41. Höneckl) – Unterluggauer, Steiner, Brunner, Bacher, Altmann, Pretnar, Loibnegger – Peintner, Ryan, Hughes – Platzer, Rauchenwald, Petrik – Fraser, McBride, Nageler – Alagic.
 

Hned z úvodního buly byli nebezpeční hosté, kteří na prvních pár minut opanovali prostor před novou posilou Znojma, brankářem Hovim. Následně se však rozjel znojemský tlak, který skončil až s přestávkou. V sedmé minutě se do ideální střelecké pozice dostal Fiala, který trefil jen ležícího brankáře Villachu. Jen o dvě minuty později se Orli v oslabení ujali vedení. Jan Lattner se zmocnil přihrávky soupeře a vstřelil první gól zápasu. Domácí i nadále vyvíjeli tlak, který o čtyři minuty později využil Adam Havlík, jenž trefil odkrytou bránu Lamoureuxe.

Druhé dějství nabídlo neméně zajímavou podívanou. Richard Jarůšek se pouhou minutu a půl po začátku třetiny zmocnil puku, který přesnou trefou poslal za záda gólmana Villachu. Jen chvíli poté se na ledě semlela rvačka, když Lamoureux odjel na střídačku držící si krk. Svého brankáře jel pomstít Fraser, který si ke rvačce vybral domácího Müllera. Ten se sice prát nechtěl, ale zkušenějšího hráče nakonec skolil.

Do brány se na chvíli podíval Höneckl, který hned musel čelit Jarůškově nebezpečné střele. O chvíli později jej potopili vlastní hráči, když zasunuli kotouč za vlastního gólmana. Jako autor branky byl uveden Ondřej Fiala. Branku hostů od té doby opět hájil Lamoureux. Znojmo si také vybralo kus štěstí, Rauchenwald z dobré pozice trefil tyč. Následně se z úniku neprosadil Šeda, jemuž nevyšel bekhendový blafák. Druhý pokus ale Orlům vyšel, David Bartoš se dostal k puku, který střelil nad rameno brankáře.

Závěrečnou dvacetiminutovku načali aktivněji znojemští hráči, byl to ale Villach, kdo se dostal do ráže. Svatyni hostů ve třetí třetině hájil Höneckl, který se tak do zápasu podíval již podruhé. Hosté se dostali do zápasu brankou Markuse Peintnera, který dokonale překvapil Hoviho. Jen o dvě minuty později inkasovali domácí znovu, když se po chybě v orlí obraně prosadil Derek Ryan. Následovalo sporné vyloučení domácí lavice za nesportovní chování, po kterém se podruhé prosadil Derek Ryan. Villach zkoušel štěstí s powerplay, ale neuspěl, a Orli si tak připsali důležité dva body.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře