Reklama
reklama

Černá křídla odlétla ze Znojma s osmigólovým přídělem

Po dvou třetinách vedlo Znojmo jen o dvě branky a vysoké výhře nic nenasvědčovalo. V závěrečné části ale přišel velký brankostroj Orlů, kteří hostujícího brankáře překonali v pěti případech a vyprovodili jistého účasníka Ligy mistrů debaklem. O tom, zda nakonec obsadí třetí nebo čtvrté místo, rozhodne poslední kolo v úterý.

Duel hraný v uvolněné atmosféře jistoty účasti v první čtyřce začali lépe domácí. David Bartoš v desáté minutě zakončil rychlý brejk dvou na jednoho do odkryté branky za brankáře Dechela a Orli vedli. Hrál se vyrovnaný hokej bez většího množství osobních soubojů. Další branky začaly padat po přestávce. NejprveOndrej Šedivý pohotově z brankoviště dorazil ránu Jiřího Klimíčka a zvýšil na 2:0, následně sice juniorská lajna hostů snížila taktéž po dorážce Steffana Gaffala, ale to bylo ze strany hostů na dlouhé minuty vše.

Naopak Roman Tomas využil nejistého Dechelova zákroku k dorážce Pavlikovského střely a zajistil domácím znovu dvougólový náskok. S góly se poté roztrhl pytel v úvodu třetí části. Další volný kotouč, se kterým si Dechel neporadil, napálil pod břevno hostující branky Richard Pavlikovský. O chvíli později Adam Havlíktrefil z ostrého úhlu odkrytou branku po Havlíkově přihrávce a povedenou tříminutovku Orlů završil Jan Šedaparádní ranou z mezikruží.

Přítomnost hostujícího celku na ledě v 50. minutě připomněl pohotovou tečí nahození od modré Markus Pirmann, ale poslední slovo v rozhodnutém zápase měli znovu domácí. Radek Číp nejprve zblízka propálil Dechela a následně posunul skóre na 8:2 přesnou ranou ještě Patrik Novák. Exhibiční závěr duelu přinesl Orlům dva body a vítězství v posledním domácím duelu před play-off.

Třetiny: 1:0, 2:1, 5:1
Branky a nahrávky: 11. Bartoš (Havlík, Šedivý), 23. Šedivý (Klimíček, Havlík), 29. Tomas (Novák, Pavlikovský), 41. Pavlikovský (Pucher, Lattner), 42. Havlík (Bartoš, Šedivý), 43. Šeda (Bořuta, Havel), 50. Číp (Šeda, Beroun), 51. Novák (Tomas, Pucher) – 28. Gaffal (Kragl, Macierzynski), 50. Pirmann (Dorion, Kirchschläger). Rozhodčí: Trilar, Warschaw – Rakovic, Smeibidlo. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci:2732. Střely na branku: 54:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 8:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře