Reklama
reklama

Bruslaři z města automobilů testují v orlím týmu hokejovou EBEL

Orli Znojmo poslali útočníka Richarda Jarůška do Mladé Boleslavi na hostování. Opačným směrem přicestovali do orlí pevnosti dva mladoboleslavští bruslaři, aby doplnili útok i obranu znojemského týmu. Nadějný útočník Tomáš Jiránek (22 let) a zkušený obránce David Pojkar (32 let). Oba jsou ve Znojmě od pondělí 30. prosince.

Kdy jste se dozvěděli, že jdete hrát do Znojma a jak jste na to reagovali?

David Pojkar: Dozvěděl jsem se to v pátek 27. prosince mezi tréninky, když mně telefonoval můj manažer pan Bukač. Bylo to pro mě překvapení.

Tomáš Jiránek: Pan Bukač mně to sdělil v pátek ráno před tréninkem. Řekl mi, že dojde k výměně hráčů. To jsem ještě nevěděl, že půjde i „Pojky“. Byl jsem z toho špatný, že jdu sám do neznámého prostředí. Nakonec jsem rád, že jsme tu dva z Boleslavi.

Znáte důvod, proč jste ve Znojmě?

Tomáš Jiránek: Podle trenéra se teď trápím, tak mi chtějí pomoct. Potřebuji se rozehrát, abych našel sám sebe. Beru to jako restart. Měl bych tady být do konce sezóny.

David Pojkar: U nás máme deset beků a v lize je pravidlo, že tam musí mít zastoupení mladší hráči. Aby starší hráči hráli, tak jsme se s kluky točili, tak že pět zápasů jsem hrál a jeden stál. Vedení se domluvilo se Znojmem a zatím jsem tady na měsíc. Rád bych zůstal do konce sezóny.

Znali jste soutěž EBEL již dříve?

David Pojkar: Jenom letos jsme hráli dvakrát v přípravě proti Orlům a loni dvakrát proti Lublani. Mezi lidmi se o tom moc nemluví, ale hokejisté o tom už docela vědí.

Jak hodnotíte první zápas s maďarským Fehérvárem?

Tomáš Jiránek: Připravovali nás na to, že to bude hodně rychlé a tvrdé. Nakonec to byl rychlejší a útočnější hokej než v Boleslavi. Nesvazuje nás tolik taktika. V Bolce jsme měli přísněji vymezen svůj prostor na ledě a v tom jsme museli jezdit.

David Pojkar: V 1. hokejové lize se více brání a tady dokonce útočí i obránci. V zápase mě zaskočilo první střídání, kdy jsme dostali rychlý gól. První třetinu to nebylo lehké, protože ještě člověk neví, co může čekat. Druhou a třetí třetinu to bylo lepší.  Ty přesilovky, to je paráda. Už nějakých deset let chodím na přesilovky. Jsem rád, že mě dali do dvojice se zkušeným hráčem, kterým je Ríša Pavlikovský.

Davide, znáte se s někým z týmu Orlů?

Znám Zdeňka Blatného. Hráli jsme spolu na mistrovství světa dvacítek. Tenkrát jsme vyhráli titul. Známe se od šestnácti let z národního týmu. Jinak znám kluky tak, že jsem hrál proti nim. Ať je to Peter Pucher nebo Milan Procházka. S těma jsem vždycky válčil (smích).

Už jste měli čas se podívat po Znojmě nebo se spoluhráči z týmu někam vyrazit?

David Pojkar: Teď na to není čas, čeká nás náročná série zápasů, ale třeba potom chytneme nějakou akci, abychom se s kluky poznali i jinak, než jen na ledě. Všichni v kabině jsou v pohodě.

Jaké máte tréninky před intenzivní zápasovou sérií?

David Pojkar: Dnešní trénink byl spíše na vybruslení po zápase a trochu i taktiky tam bylo.

Porovnejte trenérský styl pana Výborného (MBL) a pana Režnara (ZNO)?

David Pojkar: Myslím, že trénink je s panem Režnarem hodně podobný, jako s panem Výborným. Jsou podobné typy. Ale je to jiné v tom, že v Boleslavi třeba vyhrajeme zápas a druhý den jdeme do tréninku a fakt jedeme třeba hodinu nebo padesát minut naplno. Je to taky tím, že se hraje o baráž a jede se celou sezónu naplno. Tady je to zas úplně jiný mančaft. Hraje se tady více zápasů. Tréninky jsou tady velmi dobré. Navíc je tady klid, což je dobré pro hráče a zejména pro mladé kluky, kteří se tady neklepou. V Boleslavi je na ně větší tlak. Zatím jsme tu spokojení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Komentáře