Reklama
reklama

Bilance lublaňského večera: Hoviho nula a pět gólů Znojma

Znojemští hokejisté si na půdě posledního celku ligové tabulky počínali lišácky. Po pomalejším rozjezdu zařadili vyšší rychlost a díky brankovým hodům v závěrečném dějství ovládli slovinský led. Hned čtyři góly vsítili Orli v početní výhodě.

Lublaň - Znojmo 0:5. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:4. Branky a nahrávky: 24. Havlík (Štach), 48. Bartoš (Kolarz, Pavlikovský), 56. Beránek (Lattner, Blatný), 59. Havlík (Finsterle), 60. Kolarz (Blatný, Pavlikovský). Rozhodčí: Kaspar, M. Nikolić – K. Nikolić, Widmann. Vyloučení: 5:5, navíc Ross (LUB) 5 minut + DKU. Využití: 0:4. Diváci: 1 000. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:5.

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Ross, LaPlante, Erman, Groznik, Grahut, Cvetek, Dervarič – Ulmer, Verlič, Blackwater – Morency, Mušič, Hebar – Ograjenšek, Pešut, Koblar – Ropret, Zdešar, Soltar.
 
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš.

Třetí vzájemný zápas obou mužstev v letošní sezoně odstartoval opatrně a hráči se dostávali do tempa pozvolna. V úvodní velké šanci se objevil až v polovině první třetiny domácí Verlič, jenž však v sólovém úniku na Hoviho selhal. Na druhé straně se do dvou slibných příležitostí probil Zdeněk Blatný, ale gólman Lublaně Kuhn si se zkušeným útočníkem v barvách Znojma poradil. Ke konci úvodního dějství si týmy postupně zahrály neúspěšně přesilovky.

Hned v první minutě prostřední části hry si blýskl skvělým zákrokem znojemský brankář Hovi, jenž vychytal v obrovské šanci Verliče. Možnost ke skórování dostal i hostující Havlík, který však při střele zlomil hůl. Své zaváhání napravil Adam Havlík o necelé dvě minuty později, kdy v početní výhodě dorážel za brankovou čáru ránu Štacha od modré čáry.

Lublaň se pokoušela ihned odpovědět, ale nejproduktivnější hráč týmu Jeff Ulmer z bezprostřední blízkosti napálil puk jen do připraveného Hoviho. Podobně si počínal i Ograjenšek, který střelou z mezikruží našel dobře postaveného maskovaného muže Orlů.

Třetí třetinu načal LaPlante, ten sám před klecí Znojma opět ztroskotal na jistém Hovim. Zkázu Slovinců načal v čase 47:42 David Bartoš, jenž po zmatku před brankovištěm Kuhna prostrčil puk do sítě. Orli nadále v klidu kontrolovali své vedení a domácí stále nenacházeli recept ke vstřelení gólu.

Závěr zápasu pak přinesl hned tři branky a všechny padly za záda lublaňského gólmana. Nejdříve se na začátku pětiminutové přesilovky prosadil Petr Beránek, o chvíli později si po rychlém protiútoku připsal druhou přesnou trefu v utkání Adam Havlík. Šestnáct vteřin před sirénou podtrhl vítězství Orlů obránce Michael Kolarz.

 
 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře