Reklama
reklama

Až liga ukáže, jak jsme se připravili, ví trenér znojemských Orlů Režnar

Šest výher, tři prohry, jedna remíza a skóre 41:27. To je bilance Orlů z desíti přípravných duelů, jejichž sérii zakončili v úterý na domácím ledě proti slovenské Skalici. Pod taktovkou nového trenérského dua doma ani jednou neprohráli, na kluzištích soupeřů však naopak zvítězit nedokázali. Jedním z důvodů může být i podpora domácích fanoušků. „Znojemští diváci jsou naším šestým hráčem. Na přípravné zápasy přišlo až 1700 lidí, což je parádní číslo,“ překvapilo trenéra Jiřího Režnara.

Proti Skalici jste zakončili sérii přípravných zápasů. Jak ji hodnotíte?

Ukáže až liga, jak jsme se připravili. Některá přípravná utkání byla dobrá, některé zase špatná.

Byly nějaké chyby, které jste hráčům opakovaně vytýkal?

Samozřejmě byly. Hodně ztrácíme kotouče. Děláme i menší chybičky při předávání puku v obranném pásmu. To se už ale celkem zlepšilo. Je to ještě otázka času.

Okusili týmy ze čtyř lig. Česká, slovenská a polská extraliga a česká první liga...

Těžko porovnávat tyto soutěže. Česká extraliga je samozřejmě nejkvalitnější. Se Slováky už to byl poslední zápas, a jak jsem říkal, hráči se těší na sezónu, takže se šetří a už to není ono.

Jak se vyvíjí situace ohledně gólmanů?

Počítáme s tím, že sezónu začne chytat Jakub Čech. Proto šel do brány proti Skalici. Uvidíme, jak se s tím Landsman s Ullbergem poperou, ale určitě se nebudou střídat všichni tři. Pokud to Kubovi vydrží v bráně aspoň dvacet kol, tak budeme rádi.

Na poslední chvíli jste se domluvili s Milanem Procházkou. Jakou funkci bude plnit v týmu?

S Milanem počítáme do oslabení. Chtěli jsme vyplnit takovou tu díry, kdy jsme měli neúplné dvě čtyřky do oslabení. Tou první je Honza Šeda a Jirka Beroun a druhou bude Petr Beránek a právě Milan Procházka. Je to dobře bránící hráč na oslabení.

V tom složení, jak jste hráli v úterý, nastoupíte tedy i v neděli proti Fehérváru?

Chtěli bychom, ale Peter Pucher nám to trochu pokazil. Uvidíme, jak to dáme do kupy, ale asi tam ještě nějakou drobnou korekturu uděláme.

Co se stalo Peterovi Pucherovi, který na konci druhé třetiny z utkání odstoupil?

Peter má stále problémy s ramenem. Chtěli jsme, aby proti Skalici nastoupil, aby mohl naskočit i do nedělního zápasu. Bohužel se mu to zranění obnovilo, takže mám strach, že si první ligový zápas nezahraje. Ve středu jde k lékaři, tak uvidíme.

Třetí zápas nehrál Filip Krejčiřík. Jak to vypadá s jeho kolenem?

Filip jde ve středu v Brně na kontrolu, takže uvidíme, jak to dopadne. Nebyl ale sedm dní na ledě. Začneme hrát na šest obránců a dvanáct útočníků.

S jakými ambicemi jdete do soutěže?

Půjdeme zápas od zápasu. Chceme hrát co nejlépe, abychom přitáhli co nejvíce diváků. Znojemští diváci budou naším šestým hráčem. Na přípravné zápasy přišlo až 1700 lidí, což je parádní číslo. My jen doufáme, že ještě ve vyšším počtu budou chodit na mistráky a poženou nás za vítězstvím.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře