Reklama
reklama

Ani přes snahu Orli jednogólové manko nedotáhli

Hosté otevřeli skóre utkání jako první. Znojemští hokejisté se ale nehodlali jen tak vzdát a Peter Pucher ke konci první třetiny vyrovnal. Na další trefu Salzburgu však již odpověď nenašli a po sedmi domácích výhrách v řadě vyšli bodově naprázdno.

První velkou šanci utkání si připravil vítěz základní části ze Salzburgu. Hosté dokázali využít chyby ve znojemské rozehrávce a před Holtem se sám objevil Duncan, který však ztroskotal na betonech amerického gólmana. Ale ani domácí se nenechali zahanbit a po Šedově ráně měl velmi blízko ke gólu z dorážky Radek Číp. Ve velmi svižném tempu se pokračovalo i nadále a díky aktivitě Abdula před salzburgským maskovaným mužem Gračnarem získali Orli již v sedmé minutě početní výhodu. A přestože v ní několikrát zahrozili, skóre zůstalo prozatím nezměněno.

Po trochu klidnější pasáži v polovině třetiny pak opět nebezpečně zahrozilo před Holterm, který musel zneškodnit samostatný únik Hughese. Vzápětí se museli Znojemští bránit dvěma dvouminutovým trestům krátce po sobě, nejdříve sice ještě pomohla tyčka po zakončení Welsera, ale o pár sekund později již Býci udeřili. Po rychlém brejku po křídle střílel velmi přesně k vzdálenější tyči Thomas Raffl. Rakušany úspěch nabudil a dál se tlačili před domácí klec, ale počínali si až příliš ostře...což se nelíbilo samotnému gólmanovi a především Martinu Bačovi, který se pustil do křížku s Beachem. Ostrou pěstní šarvátku vyhrál na body Bača, jenž svého soka povalil na led. Oba rohovníci si odnesli trest do konce zápasu, Salzburg ještě navíc další dvouminutový trest. Druhá přesilovka Orlů už přinesla své ovoce a Peter Pucher ve vyhroceném závěru periody překonal bekhendem Gračnarův beton.

Vstup do prostředního dějství nezastihl Jihomoravany v dobrém rozpoložení. Ti nedokázali využít ani jednu ze dvou nabídnutých přesilovek, naopak sami se museli několikrát bránit nepříjemnému dotírání soupeře. Dokonce povolili Býkům další samostatný nájezd, při němž však opět své barvy zachránil tváří v tvář Duncanovi domácí gólman Holt.

A hosté byli i nadále nebezpečnějším týmem. Walter minul v obrovské šanci z velké části odkrytou znojemskou svatyni, po dalším závěru před brankovištěm znovu zazvonila i tyč. Orli se naproti tomu k příležitostem propracovávali jen velmi těžko, více dokázal zahorzit Pucher svým bekhendem, zajímavě vypadal i Nemčíkův ostrý příklep. V závěru třetiny se v dobrém světle předvedl i Ondrej Šedivý, jehož přijela do Znojma podpořit desítka vítkovických fandů, a který ve velmi slibném střídání předvedl krásnou kličkovanou. I ta ale skončila v dosahu Gračnara.

Bohužel pro Orly ale opět udeřilo před Holtem. Z nenápadného odrazu od zadního mantinelu těžil Zdeněk Kutlák. Následné znojemské přečíslení dva na jednoho nezakončil přesně po těžké přihrávce Tomas.

Třetí třetina se nesla v duchu aktivního počínání domácích hokejistů. Ti nejdříve zahrozili z hole Fialy, jenž však svou forhendovou kličku před Gračnarem nedovedl k dokonalosti. Ani následná početní výhoda nepřinesla kýžené vyrovnání a času začínalo být povážlivě málo. Postupně ale i znojemský nátlak ustal a bylo čím dál složitější propracovat se přes pevnou rakouskou defenzívu.

Rozhodčí velmi úzkostlivě hlídali ofsajdové postavení, když se k navíc přičetl dvouminutový Špačkův trest, vzešla z toho velmi nevýhodná situace pro Orly. Znojmu nevyšel ani tah s odvoláním gólmana, a tak bylo o držiteli dvou bodů rozhodnuto.

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 19. Pucher (Fiala, Podešva) – 16. Raffl (Sterling, Heinrich), 37. Kutlák (Walter, Trattnig). Rozhodčí: Gebei, Grumsen – Jensen, Soós. Vyloučení: 7:8, navíc Bača 5 min + DKU – Beach 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 2821. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře