Reklama
reklama

Ani napočtvrté Znojmo proti Red Bullu neuspělo

Orli nevstoupili do zápasu dobře, přesto dokázali s favoritem držet krok. Na konci druhé části se dokonce dostali do vedení. Ve třetí třetině však Salzburg hned třikrát překonal Marka Schwarze. Trenér Roman Šimíček si tak na úvod svého angažmá nepřipíše ani bod.

Utkání se od samotného začátku hrálo ve vysokém tempu. Hned ve třetí minutě se ocitl před Gračnarem Podešva, ale jeho bekhendový blafák se nesetkal s úspěchem. Toho využil John Hughes, který v sedmé minutě poslal Salzburg do vedení, když se rychle zorientoval v brankovišti a přehodil ležícího Schwarze. Orli měli k dispozici přesilovou hru, ale ani několik slibných střel od modré čáry nedokázalo najít recept na propracovanou obranu rakouského mistra. Vše prolomil až Colton Yellow Horn, jehož rána z pravého kruhu propálila vše, co jí stálo v cestě.

Ve druhé části se hra uklidnila. Až v sedmadvacáté minutě mohl gólman Gračnar předvést svoje umění. Nejprve na něj vyslal střelu Lakos, následně i Šulák, obě však skončily pouze v lapačce. Na druhé straně nebezpečně dorážel Kristler, ale jeho pokusu chyběla přesnost. O minutu později měli domácí další velkou příležitost. Duncan totiž udělal kličku obráncům Znojma a namířil si to přímo na branku. Celou situaci musel hasit až Marek Schwarz. Ke konci byl aktivnější Red Bull, avšak udeřil Libor Šulák, který obral soupeře o puk a svojí typickou akcí daroval Orlům náskok.

Ještě v první minutě třetí třetiny se však začínalo znovu od nuly. Duncan vletěl do útočné třetiny, natáhl na sebe obránce a v otočce přihrál do mezikruží Laynu Viveirosovi, který se nemýlil. Marek Schwarz dlouho držel nerozhodné skóre, přestože měli domácí převahu. Osm minut před koncem už ale kapituloval. Po chybě ve středním pásmu se totiž dostal do samostatného úniku Bill Thomas, který příležitostí nepohrdl a poslal kotouč přesně pod lapačku.

O chvíli později udělal jeden z beků další chybu v rozehrávce, čehož využil Andreas Kristler a prudkou střelou navýšil svému celku vedení. Orli se sice ještě snažili se stavem něco udělat, na body to už ale nestačilo.

Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 7. Hughes (Raymond, Raffl), 41. Viveiros (Duncan, Raffl), 53. Thomas (Welser), 54. Kristler – 17. Yellow Horn (Lakos, Györi), 40. Šulák (Bartoš). Rozhodčí: Gamper, Štolc – Pardatscher, Verworner. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 2738. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře