Reklama
reklama

Ani napočtvrté Znojmo proti Red Bullu neuspělo

Orli nevstoupili do zápasu dobře, přesto dokázali s favoritem držet krok. Na konci druhé části se dokonce dostali do vedení. Ve třetí třetině však Salzburg hned třikrát překonal Marka Schwarze. Trenér Roman Šimíček si tak na úvod svého angažmá nepřipíše ani bod.

Utkání se od samotného začátku hrálo ve vysokém tempu. Hned ve třetí minutě se ocitl před Gračnarem Podešva, ale jeho bekhendový blafák se nesetkal s úspěchem. Toho využil John Hughes, který v sedmé minutě poslal Salzburg do vedení, když se rychle zorientoval v brankovišti a přehodil ležícího Schwarze. Orli měli k dispozici přesilovou hru, ale ani několik slibných střel od modré čáry nedokázalo najít recept na propracovanou obranu rakouského mistra. Vše prolomil až Colton Yellow Horn, jehož rána z pravého kruhu propálila vše, co jí stálo v cestě.

Ve druhé části se hra uklidnila. Až v sedmadvacáté minutě mohl gólman Gračnar předvést svoje umění. Nejprve na něj vyslal střelu Lakos, následně i Šulák, obě však skončily pouze v lapačce. Na druhé straně nebezpečně dorážel Kristler, ale jeho pokusu chyběla přesnost. O minutu později měli domácí další velkou příležitost. Duncan totiž udělal kličku obráncům Znojma a namířil si to přímo na branku. Celou situaci musel hasit až Marek Schwarz. Ke konci byl aktivnější Red Bull, avšak udeřil Libor Šulák, který obral soupeře o puk a svojí typickou akcí daroval Orlům náskok.

Ještě v první minutě třetí třetiny se však začínalo znovu od nuly. Duncan vletěl do útočné třetiny, natáhl na sebe obránce a v otočce přihrál do mezikruží Laynu Viveirosovi, který se nemýlil. Marek Schwarz dlouho držel nerozhodné skóre, přestože měli domácí převahu. Osm minut před koncem už ale kapituloval. Po chybě ve středním pásmu se totiž dostal do samostatného úniku Bill Thomas, který příležitostí nepohrdl a poslal kotouč přesně pod lapačku.

O chvíli později udělal jeden z beků další chybu v rozehrávce, čehož využil Andreas Kristler a prudkou střelou navýšil svému celku vedení. Orli se sice ještě snažili se stavem něco udělat, na body to už ale nestačilo.

Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 7. Hughes (Raymond, Raffl), 41. Viveiros (Duncan, Raffl), 53. Thomas (Welser), 54. Kristler – 17. Yellow Horn (Lakos, Györi), 40. Šulák (Bartoš). Rozhodčí: Gamper, Štolc – Pardatscher, Verworner. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 2738. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře