Reklama
reklama

Ani čtyři tisícovky diváků Orly k vítězství nedohnaly

Přestože skóre utkání jako první otevřeli domácí, z plného bodového zisku se nakonec radoval soupeř. Dvoubrankový náskok, který si hosté vytvořili v první třetině, se Orlům i přes četné šance nepodařil dohnat. Bolzano tak nakonec šesti brankami přetrhlo pětizápasovou vítěznou šňůru znojemských hokejistů.

Utkání dvou nejlepších nerakouských týmů začalo ve vysokém tempu. Orli vlétli do zápasu aktivněji, z čehož pramenila rychlá branka v podání Petera Puchera, jenž dorazil Lattnerovo nahození. Hosté se však nezalekli, což potvrdili o pár minut později. Jeden ze znojemských obránců namazal přímo na hůl Joelu Brodovi, který neměl s proměněním obrovské šance problémy.

Bolzano se rázem dostalo na koně. Zanedlouho poté se Steve Saviano dostal do úniku a ani on nezaváhal. Zaplněná znojemská hala jakoby domácí svazovala. V 15. minutě Nechvátal posunul kotouč za bránou pouze na hůl Saviana, jenž přihrál volnému Mattu Popemu, který s přehledem poslal puk do odkryté klece.

Druhou třetinu začali Orli znovu aktivněji. Ve 22. minutě se podařilo Davidu Bartošovi po závaru před bránou snížit stav utkání, což zapříčinilo vystupňování tlaku Znojma. O pár minut později mohl Bartoš zaúřadovat znovu. Stehlík jej vyslal do brejku, ale Hübl si s jeho střelou poradil. Paradoxně to byli znovu hráči italského výběru, kdo skóroval. V závěru druhé periody Znojmo hrálo v šesti a Sean McMonagle z ostrého úhlu proměnil početní výhodu svého týmu.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Znojemští s vědomím, že musí na ledě odevzdat své maximum, aby dotáhli duel do úspěšného konce. Ve 46. minutě si Pucherova formace vytvořila neskutečný tlak, ale český brankář v italských službách s přispěním velké dávky štěstí odolal. Hostující obrana však drtivý nápor dlouho nevydržela. Colton Yellow Horn názorně předvedl svůj smrtící instinkt rozeného střelce, když stál ve správný čas na správném místě a dostal kotouč do sítě.

Zdálo se, že jsou Orli na nejlepší cestě za vyrovnáním. Jenomže v obraně znovu nastal obrovský zmatek a Italové jej i tentokrát potrestali. Stephen Saviano dostal kotouč přímo před bránu, odkud už měl neměl těžkou práci. V 59. minutě se z ničeho nic objevil před brankou Nicholas Palmieri a vstřelil šestý gól svého mužstva. Znojmo ještě dokázalo bleskově odpovědět, když zakončoval po krásné Pucherově přihrávce Roman Tomas, ale ani následná hra bez brankáře už na výsledku zápasu nic nezměnila.

Třetiny: 1:3, 1:1, 2:2
Branky a nahrávky: 2. Pucher (Lattner, Bořuta), 22. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 49. Yellow Horn (Tomas, Bača), 59. Tomas (Pucher, Bořuta) – 6. Broda, 12. Saviano, 15. Pope (Saviano), 39. McMonagle (Saviano), 53. Saviano (Insam, Pope), 59. Palmieri (Foster, McMonagle). Rozhodčí: Babic, Siegel – Loicht, Nemeth. Vyloučení: 5:4, navíc Biro (ZNO) - 10min. Využití: 0:1. Diváci: 4016. Střely na branku: 23:34 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře