Reklama
reklama

Ani čtyři tisícovky diváků Orly k vítězství nedohnaly

Přestože skóre utkání jako první otevřeli domácí, z plného bodového zisku se nakonec radoval soupeř. Dvoubrankový náskok, který si hosté vytvořili v první třetině, se Orlům i přes četné šance nepodařil dohnat. Bolzano tak nakonec šesti brankami přetrhlo pětizápasovou vítěznou šňůru znojemských hokejistů.

Utkání dvou nejlepších nerakouských týmů začalo ve vysokém tempu. Orli vlétli do zápasu aktivněji, z čehož pramenila rychlá branka v podání Petera Puchera, jenž dorazil Lattnerovo nahození. Hosté se však nezalekli, což potvrdili o pár minut později. Jeden ze znojemských obránců namazal přímo na hůl Joelu Brodovi, který neměl s proměněním obrovské šance problémy.

Bolzano se rázem dostalo na koně. Zanedlouho poté se Steve Saviano dostal do úniku a ani on nezaváhal. Zaplněná znojemská hala jakoby domácí svazovala. V 15. minutě Nechvátal posunul kotouč za bránou pouze na hůl Saviana, jenž přihrál volnému Mattu Popemu, který s přehledem poslal puk do odkryté klece.

Druhou třetinu začali Orli znovu aktivněji. Ve 22. minutě se podařilo Davidu Bartošovi po závaru před bránou snížit stav utkání, což zapříčinilo vystupňování tlaku Znojma. O pár minut později mohl Bartoš zaúřadovat znovu. Stehlík jej vyslal do brejku, ale Hübl si s jeho střelou poradil. Paradoxně to byli znovu hráči italského výběru, kdo skóroval. V závěru druhé periody Znojmo hrálo v šesti a Sean McMonagle z ostrého úhlu proměnil početní výhodu svého týmu.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Znojemští s vědomím, že musí na ledě odevzdat své maximum, aby dotáhli duel do úspěšného konce. Ve 46. minutě si Pucherova formace vytvořila neskutečný tlak, ale český brankář v italských službách s přispěním velké dávky štěstí odolal. Hostující obrana však drtivý nápor dlouho nevydržela. Colton Yellow Horn názorně předvedl svůj smrtící instinkt rozeného střelce, když stál ve správný čas na správném místě a dostal kotouč do sítě.

Zdálo se, že jsou Orli na nejlepší cestě za vyrovnáním. Jenomže v obraně znovu nastal obrovský zmatek a Italové jej i tentokrát potrestali. Stephen Saviano dostal kotouč přímo před bránu, odkud už měl neměl těžkou práci. V 59. minutě se z ničeho nic objevil před brankou Nicholas Palmieri a vstřelil šestý gól svého mužstva. Znojmo ještě dokázalo bleskově odpovědět, když zakončoval po krásné Pucherově přihrávce Roman Tomas, ale ani následná hra bez brankáře už na výsledku zápasu nic nezměnila.

Třetiny: 1:3, 1:1, 2:2
Branky a nahrávky: 2. Pucher (Lattner, Bořuta), 22. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 49. Yellow Horn (Tomas, Bača), 59. Tomas (Pucher, Bořuta) – 6. Broda, 12. Saviano, 15. Pope (Saviano), 39. McMonagle (Saviano), 53. Saviano (Insam, Pope), 59. Palmieri (Foster, McMonagle). Rozhodčí: Babic, Siegel – Loicht, Nemeth. Vyloučení: 5:4, navíc Biro (ZNO) - 10min. Využití: 0:1. Diváci: 4016. Střely na branku: 23:34 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře