Reklama
reklama

Ani čtyři tisícovky diváků Orly k vítězství nedohnaly

Přestože skóre utkání jako první otevřeli domácí, z plného bodového zisku se nakonec radoval soupeř. Dvoubrankový náskok, který si hosté vytvořili v první třetině, se Orlům i přes četné šance nepodařil dohnat. Bolzano tak nakonec šesti brankami přetrhlo pětizápasovou vítěznou šňůru znojemských hokejistů.

Utkání dvou nejlepších nerakouských týmů začalo ve vysokém tempu. Orli vlétli do zápasu aktivněji, z čehož pramenila rychlá branka v podání Petera Puchera, jenž dorazil Lattnerovo nahození. Hosté se však nezalekli, což potvrdili o pár minut později. Jeden ze znojemských obránců namazal přímo na hůl Joelu Brodovi, který neměl s proměněním obrovské šance problémy.

Bolzano se rázem dostalo na koně. Zanedlouho poté se Steve Saviano dostal do úniku a ani on nezaváhal. Zaplněná znojemská hala jakoby domácí svazovala. V 15. minutě Nechvátal posunul kotouč za bránou pouze na hůl Saviana, jenž přihrál volnému Mattu Popemu, který s přehledem poslal puk do odkryté klece.

Druhou třetinu začali Orli znovu aktivněji. Ve 22. minutě se podařilo Davidu Bartošovi po závaru před bránou snížit stav utkání, což zapříčinilo vystupňování tlaku Znojma. O pár minut později mohl Bartoš zaúřadovat znovu. Stehlík jej vyslal do brejku, ale Hübl si s jeho střelou poradil. Paradoxně to byli znovu hráči italského výběru, kdo skóroval. V závěru druhé periody Znojmo hrálo v šesti a Sean McMonagle z ostrého úhlu proměnil početní výhodu svého týmu.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Znojemští s vědomím, že musí na ledě odevzdat své maximum, aby dotáhli duel do úspěšného konce. Ve 46. minutě si Pucherova formace vytvořila neskutečný tlak, ale český brankář v italských službách s přispěním velké dávky štěstí odolal. Hostující obrana však drtivý nápor dlouho nevydržela. Colton Yellow Horn názorně předvedl svůj smrtící instinkt rozeného střelce, když stál ve správný čas na správném místě a dostal kotouč do sítě.

Zdálo se, že jsou Orli na nejlepší cestě za vyrovnáním. Jenomže v obraně znovu nastal obrovský zmatek a Italové jej i tentokrát potrestali. Stephen Saviano dostal kotouč přímo před bránu, odkud už měl neměl těžkou práci. V 59. minutě se z ničeho nic objevil před brankou Nicholas Palmieri a vstřelil šestý gól svého mužstva. Znojmo ještě dokázalo bleskově odpovědět, když zakončoval po krásné Pucherově přihrávce Roman Tomas, ale ani následná hra bez brankáře už na výsledku zápasu nic nezměnila.

Třetiny: 1:3, 1:1, 2:2
Branky a nahrávky: 2. Pucher (Lattner, Bořuta), 22. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 49. Yellow Horn (Tomas, Bača), 59. Tomas (Pucher, Bořuta) – 6. Broda, 12. Saviano, 15. Pope (Saviano), 39. McMonagle (Saviano), 53. Saviano (Insam, Pope), 59. Palmieri (Foster, McMonagle). Rozhodčí: Babic, Siegel – Loicht, Nemeth. Vyloučení: 5:4, navíc Biro (ZNO) - 10min. Využití: 0:1. Diváci: 4016. Střely na branku: 23:34 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře