Reklama
reklama

Ambice Orlů na úspěch v hokejové EBEL jsou letos vyšší

Tři roky hraje hokejový klub Orli Znojmo Erste Bank Eishockey Ligu – EBEL. Třikrát tým s Orlem ve znaku skončil ve čtvrtfi nále play-off. Recept na prolomení bran semifinále hledá vedení klubu s novým sportovním manažerem Rostislavem Dočekalem a trenérem Jiřím Režnarem v silnější obraně.

Nelze přehlédnout nově příchozí urostlé slovenské hráče Martina Baču, Martina Němčíka a pardubického odchovance Marka Drtinu. Obrana je navíc doplněna Jakubem Grofem, zkušeným bekem, se kterým počítají Orli zejména do přesilovek. Záda jim nově budou krýt vyšší gólmani, než jsme byli zvyklí v minulé sezóně. Jedničkou v bráně má být Tomáš Tomek, jeden z nejlepších brankářů slovenské extraligy, který je v současné době zraněn. Aktuálně chytající dvojka Orlů Patrik Nechvátal, tak zastává roli jedničky pro přípravné zápasy. V útoku se objeví čtyři nová jména. Mladou krev zastupuje teprve osmnáctiletý Jindřich Abdul ze Vsetína a dvaadvacetiletý havířovský rodák Radek Číp, který přišel do Znojma z Pardubic. Dále budou Znojmo reprezentovat dva špičkoví útočníci s pravým držením hole. Prvním je nejlepší střelec slovenské extraligy Roman Tomas a druhým je Pavel Rosa, hvězdná posila se zkušenostmi z NHL, KHL a evropských lig.

Aktuální soupiska A - týmu Orlů 

Brankáři: Tomáš Tomek, Patrik Nechvátal.

Obránci: Martin Bača, Antonín Bořuta, Marek Drtina, Jakub Grof, Martin Němčík, Richard Pavlikovský, Aleš Sova, Lubomír Štach.

Útočníci: Jindřich Abdul, David Bartoš, Petr Beránek, Jiří Beroun Radek Číp Ondřej Fiala, Adam Havlík Jan Lattner, Patrik Novák, Martin Podešva, Peter Pucher, Pavel Rosa, Jan Šeda, Marek Špaček, Roman Tomas.

Po přípravných zápasech s týmy z české extraligy (Pardubice, Mladá Boleslav, Hradec Králové), 1. ligy (Jihlava, Kladno) a KHL (Chabarovsk) se diváci mohou těšit na pátek 12. září, kdy během Znojemské ho historického vinobraní sehrají Orli první mistrovský zápas. Hned na úvod sezony se utkají v prestižním derby s vídeňským celkem Vienna Capitals. Očekávaná je tradičně vysoká návštěva i ze strany vídeňských fanoušků.

Novinky zimního stadionu ve Znojmě: Nové osvětlení s možností světelných efektů, nový mantinelový systém s možností rychlé demontáže, výmalba interiéru stadionu, chemicky očištěná a nově očíslovaná sedadla. Nově je kvůli bezpečnosti diváků zakázáno stání v uličkách stadionu. Pozitivem je vyšší komfort při sledování zápasu a snazší průchod během utkání.

Podle slov manažera Orlů Petra Veselého lze do prvního mistrovského zápasu očekávat další změny přispívající k vyššímu komfortu diváků.

Pro sezonu 2014/2015 se počet účastníků EBEL nemění. Soutěž hraje následujících 12 týmů: EC KAC Klagenfurt, EC Red Bull Salzburg, HC TWK Innsbruck „Die Haie“
UPC Vienna Capitals, EC VSV Villach, EHC LIWEST Black Wings Linz, MOSER MEDICAL Graz 99ers, Dornbirner Eishockey Club, HC ORLI ZNOJMO, HDD TELEMACH OLIMPIJA Ljubljana, SAPA Fehérvár AV 19, HCB Südtirol Bolzano.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře