Reklama
reklama

Alpský vzduch Orlům neprospěl, v Innsbrucku nedali ani gól

Znojmo odjíždí z Innsbrucku bez bodu. Přesto, že domácího gólmana zasypalo především ve třetí třetině sprchou střel, prosadit se nedokázalo. Domácí naopak skórovali hned dvakrát a připisují si letošní druhý skalp Orlů.

S malými změnami v sestavě nastoupili Orli po necelých čtyřiadvaceti hodinách k dalšímu zápasu EBEL ligy. První velkou šanci přinesla sedmá minuta, kdy Havlíkovu střelu tečoval do tyčky rakouské branky Pucher. O chvíli později stála štěstěna při Innsbrucku znovu. Do stejného místa totiž namířil svůj pokus i Podešva. Domácí tým se v první dvacetiminutovce hodně soustředil na obranu a před Holtem příliš neoperoval.

To se však změnilo ve druhém dějství. Střelu Mössmera znojemský gólman vyrazil, puku se chopil Alexander Höller a trefou do odkryté klece poslal své barvy do vedení. Vyrovnat mohl Havlík, avšak proti jeho dělovce do vzdálenějšího rohu branky se Munro vyznamenal skvělým zákrokem lapačkou. Následně se Žralokům nabídly dvě přesilové hry. Tu první zužitkovat nedokázali, ale k využití té druhé jim stačilo necelých padesát sekund.

Se štěstím poslal puk skrze Holtovy betony do branky Stefan Pittl. Jeho trefu však ještě musel posvětit videorozhodčí, neboť nebylo zřejmé, zda kotouč překročil brankovou čáru celým objemem. Po siréně se na ledové ploše strhla potyčka, do níž se zapojili Havlík, Nemčík, Ulmer, Valdix i van Balllegooi.

Orli tak načali třetí třetinu početní výhodou. Úspěšní však nebyli. I přesto, že se usadili v útočném pásmu, na domácím brankáři si mohli vylámat zuby. Munro postupně vychytal obránce Bořutu, Nemčíka, Štacha i Klimíčka a kráčel za druhou letošní nulou. Hosté to ještě zkusili bez gólmana s šesti hráči v poli, ale ani to ke korekci výsledku nevedlo. Letos tak poprvé v utkání nevstřelili jediný gól.

Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 23. Höller (Mössmer, Kaspitz), 37. Pittl (Valdix, Olsson). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Dreier, Hribar. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání:2:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře