Reklama
reklama

Alpský vzduch Orlům neprospěl, v Innsbrucku nedali ani gól

Znojmo odjíždí z Innsbrucku bez bodu. Přesto, že domácího gólmana zasypalo především ve třetí třetině sprchou střel, prosadit se nedokázalo. Domácí naopak skórovali hned dvakrát a připisují si letošní druhý skalp Orlů.

S malými změnami v sestavě nastoupili Orli po necelých čtyřiadvaceti hodinách k dalšímu zápasu EBEL ligy. První velkou šanci přinesla sedmá minuta, kdy Havlíkovu střelu tečoval do tyčky rakouské branky Pucher. O chvíli později stála štěstěna při Innsbrucku znovu. Do stejného místa totiž namířil svůj pokus i Podešva. Domácí tým se v první dvacetiminutovce hodně soustředil na obranu a před Holtem příliš neoperoval.

To se však změnilo ve druhém dějství. Střelu Mössmera znojemský gólman vyrazil, puku se chopil Alexander Höller a trefou do odkryté klece poslal své barvy do vedení. Vyrovnat mohl Havlík, avšak proti jeho dělovce do vzdálenějšího rohu branky se Munro vyznamenal skvělým zákrokem lapačkou. Následně se Žralokům nabídly dvě přesilové hry. Tu první zužitkovat nedokázali, ale k využití té druhé jim stačilo necelých padesát sekund.

Se štěstím poslal puk skrze Holtovy betony do branky Stefan Pittl. Jeho trefu však ještě musel posvětit videorozhodčí, neboť nebylo zřejmé, zda kotouč překročil brankovou čáru celým objemem. Po siréně se na ledové ploše strhla potyčka, do níž se zapojili Havlík, Nemčík, Ulmer, Valdix i van Balllegooi.

Orli tak načali třetí třetinu početní výhodou. Úspěšní však nebyli. I přesto, že se usadili v útočném pásmu, na domácím brankáři si mohli vylámat zuby. Munro postupně vychytal obránce Bořutu, Nemčíka, Štacha i Klimíčka a kráčel za druhou letošní nulou. Hosté to ještě zkusili bez gólmana s šesti hráči v poli, ale ani to ke korekci výsledku nevedlo. Letos tak poprvé v utkání nevstřelili jediný gól.

Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 23. Höller (Mössmer, Kaspitz), 37. Pittl (Valdix, Olsson). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Dreier, Hribar. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání:2:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře