Reklama
reklama

Alpský vzduch Orlům neprospěl, v Innsbrucku nedali ani gól

Znojmo odjíždí z Innsbrucku bez bodu. Přesto, že domácího gólmana zasypalo především ve třetí třetině sprchou střel, prosadit se nedokázalo. Domácí naopak skórovali hned dvakrát a připisují si letošní druhý skalp Orlů.

S malými změnami v sestavě nastoupili Orli po necelých čtyřiadvaceti hodinách k dalšímu zápasu EBEL ligy. První velkou šanci přinesla sedmá minuta, kdy Havlíkovu střelu tečoval do tyčky rakouské branky Pucher. O chvíli později stála štěstěna při Innsbrucku znovu. Do stejného místa totiž namířil svůj pokus i Podešva. Domácí tým se v první dvacetiminutovce hodně soustředil na obranu a před Holtem příliš neoperoval.

To se však změnilo ve druhém dějství. Střelu Mössmera znojemský gólman vyrazil, puku se chopil Alexander Höller a trefou do odkryté klece poslal své barvy do vedení. Vyrovnat mohl Havlík, avšak proti jeho dělovce do vzdálenějšího rohu branky se Munro vyznamenal skvělým zákrokem lapačkou. Následně se Žralokům nabídly dvě přesilové hry. Tu první zužitkovat nedokázali, ale k využití té druhé jim stačilo necelých padesát sekund.

Se štěstím poslal puk skrze Holtovy betony do branky Stefan Pittl. Jeho trefu však ještě musel posvětit videorozhodčí, neboť nebylo zřejmé, zda kotouč překročil brankovou čáru celým objemem. Po siréně se na ledové ploše strhla potyčka, do níž se zapojili Havlík, Nemčík, Ulmer, Valdix i van Balllegooi.

Orli tak načali třetí třetinu početní výhodou. Úspěšní však nebyli. I přesto, že se usadili v útočném pásmu, na domácím brankáři si mohli vylámat zuby. Munro postupně vychytal obránce Bořutu, Nemčíka, Štacha i Klimíčka a kráčel za druhou letošní nulou. Hosté to ještě zkusili bez gólmana s šesti hráči v poli, ale ani to ke korekci výsledku nevedlo. Letos tak poprvé v utkání nevstřelili jediný gól.

Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 23. Höller (Mössmer, Kaspitz), 37. Pittl (Valdix, Olsson). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Dreier, Hribar. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání:2:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře