Reklama
reklama

Adam Havlík: Linz je agresivní a rychlý, ale jen do poloviny zápasu

Po nedělní prohře hokejového klubu Orli Znojmo v prodloužení, na ledě týmu Black Wings Linz, se čtvrtfinálová série vyrovnává na 1:1. Požádali jsme o krátkou analýzu zápasu šestého nejproduktivnějšího hráče základní části Erste Bank Eishockey Ligy útočníka Orlů Adama Havlíka.

Jak hodnotíte druhý čtvrtfinálový zápas s týmem Linze?

Zápas v Linzi byl v porovnání se zápasem ve Znojmě jako přes kopírák. Dáme brzy gól a do pěti minut prohráváme.  To se nám nesmí stát. Každý zápas to nemůžeme takto dotahovat, s tím, že to pokaždé zvládneme. Dnes jsme dotahovali dokonce tříbodové manko. Ono je to pro diváky hezké. Vypadá to dobře, když to nevzdáme, ale my musíme Linz dostat pod tlak. Potřebujeme vést o více gólů, ať se také oni ukážou, na co mají. Když budou muset otevřít hru, může potom výsledek vypadat zcela odlišně od předchozích dvou zápasů.  

Jak z vašeho pohledu vypadala situace ve druhé třetině, když jste byl při útoku na bránu zfaulován protihráčem a inkasoval dvouminutový trest namísto hráče Linze?

Žil jsem doposud v tom, že když se tlačím před obránce, který mě drží a nakonec mě chytí za hlavu, tak budeme automaticky hrát přesilovku. Rozhodčí to nakonec otočil a za držení jsem šel ven já. To je ale jedno.  Nechci si tady stěžovat, že nám to rozhodčí prohráli. Takových situací tam bylo více. Na to musíme být psychicky připraveni a nenechat se vyvést z tempa a herní koncepce.

 S Linzem hrajete play off poprvé. Máte s nimi dlouhodobě kladnou bilanci, ale říkalo se, že Linz bude v play off jiný tým. Jsou pro Orly stále dobře hratelní, jako v základní části?

Dá se to tak říci, že nejsou o nic nebezpečnější, než v základní části. Jen se hraje více do těla. Občas tam jsou nějaké provokace, ale to je normální v play off. Týmy zkouší rozhodit soupeře jakkoliv. Opravdu jsou stále hratelní. Akorát je škoda, že jsme soupeře, potom co jsme vyrovnali, více „nedomlátili“ před domácím zápasem. Zase nikdo nemůže čekat, že tým jako Linz převálcujeme 4:0 na zápasy a budeme se jim vysmívat. Chce to trochu pokory.

Ve třetí třetině a zvláště potom v prodloužení jste soupeře přehrávali. Cítili jste, že soupeř fyzicky odpadá?

Bylo to stejné jako doma. Linz nastoupil, agresivně lítal a od půlky zápasu už byl poloviční, protože ti borci už fyzicky nemohli. Nevím, jak trénují, ale ten rozdíl je očividný. V první třetině nás hází o mantinel, berou nám puky ze třetiny, ale od půlky zápasu a zejména ve třetí třetině se dokážeme dobře udržet ve hře. Oni za námi už jen vlají a nejsou schopni odstavit nás od puku. Je to velká škoda, že už jsme ten závěr lépe nedotáhli.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře