Reklama
reklama

Adam Havlík: Linz je agresivní a rychlý, ale jen do poloviny zápasu

Po nedělní prohře hokejového klubu Orli Znojmo v prodloužení, na ledě týmu Black Wings Linz, se čtvrtfinálová série vyrovnává na 1:1. Požádali jsme o krátkou analýzu zápasu šestého nejproduktivnějšího hráče základní části Erste Bank Eishockey Ligy útočníka Orlů Adama Havlíka.

Jak hodnotíte druhý čtvrtfinálový zápas s týmem Linze?

Zápas v Linzi byl v porovnání se zápasem ve Znojmě jako přes kopírák. Dáme brzy gól a do pěti minut prohráváme.  To se nám nesmí stát. Každý zápas to nemůžeme takto dotahovat, s tím, že to pokaždé zvládneme. Dnes jsme dotahovali dokonce tříbodové manko. Ono je to pro diváky hezké. Vypadá to dobře, když to nevzdáme, ale my musíme Linz dostat pod tlak. Potřebujeme vést o více gólů, ať se také oni ukážou, na co mají. Když budou muset otevřít hru, může potom výsledek vypadat zcela odlišně od předchozích dvou zápasů.  

Jak z vašeho pohledu vypadala situace ve druhé třetině, když jste byl při útoku na bránu zfaulován protihráčem a inkasoval dvouminutový trest namísto hráče Linze?

Žil jsem doposud v tom, že když se tlačím před obránce, který mě drží a nakonec mě chytí za hlavu, tak budeme automaticky hrát přesilovku. Rozhodčí to nakonec otočil a za držení jsem šel ven já. To je ale jedno.  Nechci si tady stěžovat, že nám to rozhodčí prohráli. Takových situací tam bylo více. Na to musíme být psychicky připraveni a nenechat se vyvést z tempa a herní koncepce.

 S Linzem hrajete play off poprvé. Máte s nimi dlouhodobě kladnou bilanci, ale říkalo se, že Linz bude v play off jiný tým. Jsou pro Orly stále dobře hratelní, jako v základní části?

Dá se to tak říci, že nejsou o nic nebezpečnější, než v základní části. Jen se hraje více do těla. Občas tam jsou nějaké provokace, ale to je normální v play off. Týmy zkouší rozhodit soupeře jakkoliv. Opravdu jsou stále hratelní. Akorát je škoda, že jsme soupeře, potom co jsme vyrovnali, více „nedomlátili“ před domácím zápasem. Zase nikdo nemůže čekat, že tým jako Linz převálcujeme 4:0 na zápasy a budeme se jim vysmívat. Chce to trochu pokory.

Ve třetí třetině a zvláště potom v prodloužení jste soupeře přehrávali. Cítili jste, že soupeř fyzicky odpadá?

Bylo to stejné jako doma. Linz nastoupil, agresivně lítal a od půlky zápasu už byl poloviční, protože ti borci už fyzicky nemohli. Nevím, jak trénují, ale ten rozdíl je očividný. V první třetině nás hází o mantinel, berou nám puky ze třetiny, ale od půlky zápasu a zejména ve třetí třetině se dokážeme dobře udržet ve hře. Oni za námi už jen vlají a nejsou schopni odstavit nás od puku. Je to velká škoda, že už jsme ten závěr lépe nedotáhli.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře