HC Orli Znojmo

Znojmu se zápas vyvedl na výbornou. Ve Vídni se hlavně zásluhou druhé třetiny dostali do nechytatelného trháku a konto soupeře, který zjevně nebyl v ideální pohodě, nakonec zatížili devíti góly. Prosadilo se osm různých střelců, poprvé v sezóně Orli zvítězili dvakrát za sebou.
Stáří: 1 týden 4 dny
Znojmo si s rakouským celkem poradilo i na domácí půdě. V prvních dvou třetinách mu naložilo po jednom gólu. Krátce po začátku třetí třetiny hosté skórovali, Orli se jich nezalekli, přidali další dvě branky a dovedli zápas do vítězného konce.
Znojmo sehrálo na domácím ledě proti Fehérváru dramatický zápas plný šancí a zvratů. Z stavu 3:3 rozhodla o zisku tří bodů pro domácí přesilovka pět na tři a trefa Camerona Braese osm minut před koncem. Dva góly vstřelil Petr Mrázek, prosadil se i Radim Matuš.
Dvě rozdílné třetiny zažili znojemští hokejisté. V té první se i přes počáteční tlak soupeře dostali do dvougólového vedení, v té další však během pěti minut o náskok přišli. Ve třetí části inkasovali znovu dva góly, v závěru sice snížili, avšak jejich následná aktivita už vyrovnání nepřinesla.
Hokejistům Vídně stačilo necelých třicet minut k tomu, aby si vybudovali pětigólový náskok. Až poté se probrali i orlí střelci, ti však dokázali výsledek jen korigovat. Znojemští si tak připsali druhý domácí neúspěch v řadě.
První třetina se Znojmu nepodařila, po jejím konci totiž Lišky odcházely do kabin již s třígólovým náskokem. Orli se ještě snažili o vyrovnání, v polovině poslední dvacetiminutovky ale opět udeřilo Bolzano.
Znojmo do zápasu nastoupilo dobře, soupeř ale brzy odskočil na rozdíl dvou gólů. Ve druhé třetině také dvakrát skóroval, v závěrečném dějství pak oba týmy vstřelily po dvou gólech, Orli tak prohráli 2:6.
Ani ve druhém zápase tohoto víkendu si znojemští hokejisté body nepřipsali. V Linzi přitom proti domácím sehráli dobrou a vyrovnanou partii, ovšem gólově se prosadili jen v úvodu zásluhou Lucianiho. Domácí rozhodli o vítězství dvěma trefami v posledních deseti minutách.
Po bezbrankové první třetině se ve druhém dějství dostali hosté během tří minut do třígólového vedení. Znojmo sice z hole C. J. Stretche snížilo, následně ale obdrželo čtvrtý gól, na který už odpověď nenašlo.
Orli v Grazu prožili hororový začátek a po třech minutách prohrávali 0:3. Postupně ale v gólové přestřelce náskok svého soupeře stahovali, až v 59. minutě dvěma slepenými brankami vyrovnali na 6:6! Prodloužení pro sebe pak hned v úvodu rozhodli domácí a berou druhý bonusový bod.
Orli sehráli na úvod sezóny dramatickou partii ve Villachu. Dvakrát se v přesilovkách prosadil Anthony Luciani, jednou přesně pálil Tomáš Guman. Domácí ale drželi krok a v prodloužení rozhodli o tom, že si připíší dva body.
Znojemští hokejisté do posledního zápasu nadstavbové části vstoupili skvěle a po dvaceti minutách vedli po gólech Čípa, Zajíce a Špačka 3:0. Šokovaní domácí ale ve druhé části vyrovnali, a zajistili si tak v souboji na dálku s Fehérvárem poslední postupové místo do play-off.
Fanoušci hokejového Znojma se letos play-off v Nevoga aréně nedočkají. Naděje na postup mezi nejlepší pro Orli zhasla v pátek 2. března po zápase s rakouským Dornbrinem, v němž i přes velkou střeleckou převahu domácí Buldokům podlehli 2:3 po prodloužení.
Domácí tým od začátku zápasu jasně dominoval, v každé třetině nasázel soupeři po dvou brankách. Výkon znojemských hráčů korunovala nula na kontě brankáře Tomáše Halásze.
Každá třetina přinesla minimálně jeden gól a vždy se radovali znojemští hráči. V té úvodní překonali novou brankářskou akvizici soupeře hned ve dvou případech.
Znojemští hokejisté se ve Villachu nedokázali prosadit až do devětačtyřicáté minuty, kdy snižoval na 1:3 Tomáš Plíhal. Domácí vzápětí opět odskočili na rozdíl tří branek a kosmetická úprava Dominika Tejnora čtyři minuty před koncem již vliv na majitele tří bodů neměla.