HC Orli Znojmo

Znojemští hokejisté otočili vývoj utkání s Innsbruckem a připisují si dva cenné body za výhru v prodloužení! Do druhé třetiny přitom vstupovali s dvougólovým mankem. Po sedmi prohrách v řadě tak nyní slaví vítězství.
Stáří: 2 týdny 5 hodin
Druhá třetina, kterou Orli prohráli 0:4, rozhodla o výsledku utkání na ledě Grazu. Znojmo sice po dvaceti minutách vedlo, výpadek v prostřední části už ale nedotáhlo a klesá na sedmé místo tabulky.
Znojemští hokejisté si v postupně v první i ve druhé třetině vytvořili jednogólový náskok, o který však vždy přišli. Po bezgólové třetí třetině následovalo prodloužení, ve kterém uspěli hosté.
V soubojích s Linzem pokračuje série domácí neporazitelnosti. Znojmo se soupeřem drželo krok do startu druhé třetiny, v níž inkasovalo čtyři branky. O trefy Orlů se postarali dvakrát Němec a Lattner, první minuty v EBEL si připsal brankář Jan Pechek.
První část i přes šance na obou stranách skončila bezbrankovým stavem, v té druhé se už dokázali Orli prosadit. Těsné vedení si pak přenesli do závěrečné třetiny, ve které náskok navýšili a v samém závěru dali výsledku konečnou podobu.
Hosté šli hodně rychle do vedení, které před koncem první části ještě navýšili. Po dvou třetinách to bylo stále o dva góly, v polovině třetí části domácí tým během chvíle srovnal a naději na bodový zisk proti soupeři, který 20 zápasů v řadě vyhrál, živil až do poslední minuty.
Znojemský tým zvládl druhý zápas ve dvou dnech a ze severu Itálie se vrací vítězně. Orli dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a ve třetí třetině svou převahu proměnili v rozhodnutí. Dva góly dal Štěpán Csamangó, třemi body přispěli Jan Lattner a Erik Němec.
Zápas v Innsbrucku znojemským hokejistům nevyšel. Za stavu 0:1 sice soupeře dlouho tlačili a byli blízko k vyrovnání, gól ale nedali a na druhé straně poté několikrát inkasovali. Hat-trick si připsal Mitch Wahl, jediný gól Znojma vstřelil Colton Yellow Horn.
Orli vstoupili do zápasu aktivněji, přesto se vedení ujali hosté. Znojmo srovnalo, ale ve druhém dějství se scénář opakoval. Třetí dvacetiminutovka o vítězi nerozhodla, v prodloužení pak byli úspěšnější hosté.
Ač se Dornbirn v zápase prosadil jako první, nakonec odjíždí z jižní Moravy s debaklem na krku. Domácí totiž překonali soupeřova brankáře hned pětkrát, a díky čtvrtému vítězství v sezóně se posunuli na druhé místo v tabulce.
Jako první se v zápase prosadili hosté. Orli se ale nevzdávali, srovnali a dokonce se i sami ujali vedení. To jim vydrželo do padesáté druhé minuty, kdy hosté poslali utkání do prodloužení. Rozhodující gól pak přišel až v 83. minutě, bohužel do sítě domácích. Znojmu tak sezóna končí.
Třetí čtvrtfinálový zápas se nezačal pro Znojmo vyvíjet vůbec dobře. KAC se dostal hned zkraje do dvoubrankového vedení, které uhájil po celý zbytek utkání. V neděli tak budou Orli odvracet mečbol soupeře.
Orli se prosadili jako první, Klagenfurt ale v rozmezí jedné minuty dokázal vývoj zápasu otočit. Znojemští hokejisté sice ještě vyrovnali, na trefu hostů ze začátku třetí části už ale recept nenašli. Klagenfurt tak navyšuje své vedení v sérii.
K prvnímu čtvrtfinálovému souboji zavítali Orli do Korutan, kde je čekal sebevědomý Klagenfurt. I když bylo od prvních minut jasné, že se bude jednat o atraktivní podívanou, v první třetině se diváci branky nedočkali.
O zápase rozhodla první třetina, ve které Orli poslali do soupeřovy sítě hned čtyři puky. Ve druhé části navázali dalšími třemi góly a nemusela je tak příliš mrzet bezbranková třetí část. Znojmo tedy ani v šestém ročníku nebude chybět ve vyřazovacích bojích.
Orli sice v Dornbirnu zásluhou Davida Bartoše načali gólový účet utkání, ovšem posléze se rozstříleli domácí. Ti tak nadále drží naději na postup do play-off. Oříšek v podobě složení účastníků pro vyřazovací boje tedy rozhodne až závěrečné kolo nadstavbové části, které je na programu v úterý.