HC Orli Znojmo

Znojmo po první třetině, kdy jednou inkasovalo, drželo naděje na obrat sérii, ovšem ve druhém dějství navýšili domácí vedení na čtyři branky. Hosté odpověděli jediným gólem z hole Oščádala, Vídeň ale svoje vítězství zpečetila pátým zásahem.
Stáří: 2 měsíce 2 dny
Znojmo ve čtvrtém zápase série hrálo s vítězem základní části vyrovnanou partii a na konci druhé části se díky dvěma trefám Lucianiho dostalo do vedení. Jenže Vídeň čtyřmi góly v závěrečné třetině dokonale otočila zápas a v sérii vede už 3:1.
Orli sice ve Vídni skórovali jako první, avšak soupeř vývoj zápasu díky přesilovým hrám otočil a náskok si hlídal až do posledních minut. Série se tak vrací na jih Moravy za stavu 2:1 pro Capitals.
Duel se pro Orly zpočátku nevyvíjel vůbec dobře, neboť museli dotahovat dvougólové manko. Ještě před koncem první části však bylo srovnáno a ač Znojmo v té druhé znovu prohrávalo, povedlo se mu dvěma zásahy nepříznivý stav otočit a ve vynikající atmosféře dokráčet k vítězství a srovnání série.
Znojemští hráči nezachytili vstup do utkání, již po úvodní třetině museli zápolit s čtyřgólovým náskokem Vídně. Odpověď z holí Orlů ale nepřicházela, naopak domácí v poklidném tempu navyšovali svůj náskok. Hned tři rakouské trefy přišly v přesilové hře.
Orli sice udeřili ve Villachu již v první minutě, avšak soupeř si postupně vybojoval dvougólový náskok. Ani snížení Nováka Jihomoravany k bodům nedovedlo.
Znojemští na rakouském ledě nezaváhali a ukázali svou sílu. Skvělý výkon podtrhl hat-trick Erika Němce a jistota v bráně - Tomáš Halász. Znojmo si svou výhrou zajistilo postup do play-off, kam se podívá posedmé z osmi sezón v EBEL.
Znojemští hokejisté vstoupili do utkání velmi nešťastně a po první třetině prohrávali na ledě Linze třígólovým rozdílem. Poté se ale nastartovali k velkému obratu. Díky výhře v prodloužení si tak Orli upevnili první pozici v nadstavbové skupině.
Orli sice dokázali dotáhnout dvougólový náskok soupeře, ale Linz následně znovu odskočil a připravil Znojmu první prohru v nadstavbové části.
Nadstavbová část zatím vychází Orlům na výbornou, výhra nad Dornbirnem se ovšem nerodila vůbec jednoduše. Hosté se rychle ujali vedení, na které Orli ihned zareagovali a ještě v první části si vypracovali dvougólový náskok, který se Buldokům podařilo v závěru druhé části smazat.
Znojmo je po dvou kolech nadstavbové skupiny B stoprocentní. Na ledě Innsbrucku si už v první třetině vypracovalo dvougólový náskok, který postupně navyšovalo a utkání dovedlo k jasnému vítězství. Hned čtyři asistence si připsal David Bartoš.
Znojemským hokejistům se vstup do nadstavby vydařil na jedničku! V utkání proti Villachu zazářila především dvojice Anthony Luciani – Allan McPherson, která se podílela na všech čtyřech gólech domácího celku. Čisté konto si navíc připsal Teemu Lassila.
Orli již od začátku potvrzovali roli favorita. Rychle se ujali vedení a ač Záhřeb vyrovnal, další góly stříleli prakticky již jen hosté. Domácího brankáře překonali celkem jedenáctkrát a díky výhře Grazu nad Dornbirnem si v tabulce zajistili osmé místo.
Nelichotivá série šesti domácích proher v řadě byla utnuta! Orli se v předposledním utkání základní části vytáhli a spolu se svými fanoušky mohli po dlouhé době společně slavit. Třemi body se blýskl Allan McPherson, gólman Lassila naopak čelil čtyřiceti pěti střelám soupeře.
Jihomoravané odjeli do Klagenfurtu bojovat o bonusové body do nadstavby. Po první třetině to vypadalo nadějně, ale na začátku druhé části se třetí tým tabulky dostal do vedení, které postupně navyšoval. Naopak Orli se prosadit nedokázali.
Znojmo vstoupilo do utkání o chlup lépe než domácí, ve vyrovnaných prvních dvou třetinách však nedokázalo Žraloky zlomit. To se podařilo až ve třetím dějství, kdy hosté třikrát skórovali a rozhodli o svém vítězství.