HC Orli Znojmo

Znojemští hokejisté se po týdenní pauze opět představili před domácími diváky. V utkání s Valašským Meziříčím si počínali suverénně, svého soupeře přehrávali a zejména díky pěti přesným zásahům v prostředním dějství si v poklidném tempu dokráčeli pro vítězství.
Stáří: 2 týdny 1 den
Znojmo má za sebou tříbodový start do nové sezóny. Na ledě Kopřivnice sice proti bojujícím domácím prohrávalo 0:1, vývoj zápasu ale poté otočilo čtyřmi góly. Trefili se Matuš, Köver, Stránský a Tomáš Svoboda, Orli tak domů vezou vítězství.
Třetímu čtvrtfinálovému zápasu vévodilo Bolzano, které bylo lepší v zakončení a po dvou třetinách vedlo 4:1. Znojmo v posledních minutách snížilo na rozdíl jediné branky, k vyrovnání skóre už ale nemělo dostatek času ani sil.
Výsledek se ovšem nerodil snadno. Rakouský tým byl od začátku nepříjemný a skóroval jako první. Znojmo díky třem gólům stav otočilo, avšak Buldoci dokázali manko smazat. Orli se však nezalekli, přidali další dva zásahy a tentokrát už dvoubrankový náskok udrželi.
Vyrovnanost letošní EBEL potvrdilo také deváté kolo nadstavby. Znojemští hokejisté v předposledním utkání prohráli na ledě Feherváru 0:4, čímž tak oddálili potenciál postup do play-ff. Jelikož Innsbruck na domácím ledě padl s Linzem 2:3 po prodloužení, o postup bude bojovat trojice týmů.
Orli v utkání s Linzem dvakrát vedli o dvě branky, avšak v obou případech dokázal soupeř srovnat krok. Čtyři minuty před sirénou se trefil Svoboda a stejný hráč pečetil výhru domácích i do prázdné branky.
Znojemští hokejisté měli v sedmém kole nadstavby nakročeno ke třem bodům, nakonec získali jediný. Na ledě Villachu vedli po dvou třetinách 1:0, na začátku třetí třetiny ovšem inkasovali v oslabení, druhý gól domácích přidal krátce po zahájení prodloužení Collins.
Orli vybojovali druhé vítězství proti Innsbrucku v rozmezí 48 hodin. Na domácím ledě se dlouho hrála vyrovnaná partie, kterou zlomily až v závěru třetí třetiny góly Bowlese a Oščádala. Hosté rychle odpověděli, ale na vyrovnání i přes závěrečnou hru bez brankáře nedosáhli.
Znojmo vstupovalo do třetí třetiny za nepříznivého stavu 0:3, avšak v sedmačtyřicáté minutě se při svém debutu trefil Doherty a o minutu později snížil na rozdíl jedné branky Svoboda. Závěrečná powerplay však přinesla rozhodující trefu Villachu.
Znojemští hokejisté v úvodním duelu nadstavby získali bod. Na domácím ledě proti Feherváru sice vedli 1:0 a ve třetí třetině srovnali stav na 2:2, v prodloužení ovšem byli šťastnější hosté, kteří udeřili v přečíslení tři na jednoho. Další zápas sehrají Orli již v neděli v Dornbirnu.
Rozhodující souboj o umístění v elitní pětce a tím přímý postup do play-off Znojmu nevyšel. V Bolzanu prohrálo úvodní třetinu 0:4 a nakonec nevstřelilo ani branku. V konečné tabulce základní části tak končí na osmém místě.
Znojmo se na první branku dlouho načekalo, ale nakonec udeřilo ve správnou chvíli a dvěma rychlými góly páteční duel s Grazem otočilo. Díky výhře 4:2 tak zůstává v boji o přímý postup do vyřazovacích bojů.
Orli na půdě Villachu stahovali manko z 1:4, závěrečná hra bez brankáře za stavu 2:4 jim však přinesla jedinou trefu. Při výhře Grazu v Linzi tak současná ztráta na nejlepší pětku činí pět bodů. Nadcházející zápas znojemští hokejisté sehrají doma v pátek s Grazem.
Důležitý zápas rozhodla úspěšnost zakončení. Ta přála rakouským Býkům. Ze Znojemských se dokázal prosadit jen Luciani, a tak se Orlům boj o pozici v nejlepší pětce komplikuje. Momentálně se nachází na sedmém místě a na pátý Graz ztrácí dva body.
Znojemští hokejisté odjíždějí z Klagenfurtu s prázdnou. Na ledě třetího týmu EBEL se hned od začátku dostali pod tlak, který nakonec skončil porážkou 0:4. Skvělý výkon přitom v brankovišti předvedl Dominik Groh, který zneškodnil třiatřicet pokusů soupeře.
I počtvrté v sezóně dokázali znojemští hráči porazit rakouský Innsbruck. Duel byl velmi vyrovnaný, Orli se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, které soupeř dokázal vždy stáhnout.