HC Orli Znojmo

Červené dresy Znojmu k vítězství nepomohly. Dvě třetiny však bylo lepším týmem. Do poslední části vstupovalo s dvougólovým náskokem. Hosté ale během dvou minut vyrovnali a díky proměněnému trestnému střílení Alexandera Petana zvítězili.
Stáří: 4 dny 14 hodin
Do začátku druhé třetiny si domácí stihli vybudovat dvoubrankový náskok, Znojmo ale následně třikrát skórovalo. Villachu se sice opět podařilo vyrovnat, Orli ale znovu odskočili a vedení si již pohlídali.
Divoká první třetina přinesla sedm branek, více jich ale padlo do svatyně domácích. Ve druhé části padlo po gólu na obou stranách. Další vývoj zápasu si už Jihomoravané pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce. K tomu velkou částí přispělo i pět gólů prvního útoku.
Znojmo na Nový rok nestačilo v divoké přestřelce na Linz. Domácí sice vedli, poté ale postupně inkasovali od efektivního soupeře šest branek. Vzepětí na přelomu druhé a třetí třetiny znamenalo snížení na rozdíl jedné branky, ale hosté poté definitivně rozhodli o své výhře.
Znojmo si připisuje čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů venku, a to na horkém ledě Linze. Vyrovnaný zápas rozhodly za stavu 2:2 dva góly v závěru druhé třetiny podpořené dalšími trefami v závěrečné části. Dominoval opět první útok, který se postaral o čtyři góly.
Znojmo v oslabené sestavě prohrávalo po dvou třetinách 0:4, avšak tohoto stavu se nezaleklo a ve třetí dvacetiminutovce se spustila divoká přestřelka. Nevoga aréna viděla v této části dohromady osm branek, z toho pět do sítě hostů. Na body to však nestačilo.
Znojemští hokejisté poprvé od 5. dubna 2016 vezou body ze Salzburgu. I když vinou marodky a zranění do zápasu naskočilo jen 15 hráčů do pole, zvládl český tým těžký test na výbornou. Tři ze čtyř gólů zajistil první útok, výborný výkon podal brankář Lassila.
Znojmo se dvakrát v zápase dostalo do vedení a dlouho bylo výraznějším týmem na ledě. Na soupeře vyslalo spoustu střel, v jejich proměňování se mu ale tolik nedařilo. Nedokázalo využít ani dlouhotrvající přesilovku pět na tři.
Orlům v souboji s Villachem nevyšla zejména druhá třetina zápasu, v níž inkasovali tři góly a ztrátu 0:4 už nedohnali. Gólově se prosadili Špaček a Luciani, závěrečný tlak se ale rozmělnil v bouřlivých emocích vyvolaných kontroverzními výroky sudích.
Znojmo skvěle zahájilo zápas dvěma brankami, které přinesly klid na znojemské hokejky. Zápas se tak hned od začátku hrál převážně jen na jednu stranu. Orli na soupeře vyslali více než dvojnásobný počet střel a nezaváhali ani v zakončení.
Domácí podobně jako proti Klagenfurtu začali výborně a po první části vedli o tři góly. Hosté však zbraně nesložili, ve druhé třetině dvěma brankami snížili a v té třetí dokonali obrat. Ale ani Znojmo se nevzdalo, nejprve v závěru srovnalo a v samostatných nájezdech vybojovalo bonusový bod.
Domácí sice inkasovali jako první, ale čtyřmi brankami ještě v první třetině více méně rozhodli o vítězi utkání. Ve druhém dějství oba týmy skórovaly dvakrát, aby v závěrečné dvacetiminutovce Znojmo stvrdilo vítězství ještě dvěma góly!
Znojmo na ledě lídra EBEL z Grazu sehrálo povedený zápas. Marek Kalus v průběhu deseti minut druhé třetiny nasázel čistý hat-trick, do prázdné branky pečetil výhru Anthony Luciani a vše jistil z branky pohotový Tomáš Halász. Závěrečný nápor domácích přišel pozdě.
Znojmo gólově ovládlo druhou část první třetiny a na začátku té prostřední vedlo 5:1. Innsbruck postupně náskok stahoval, vyrovnat mu ale Znojemští nedovolili.
Znojmo přijelo do Itálie jako jediné neporažené v listopadu. A s tímto titulem a skalpem druhého mužstva soutěže také odjíždí! Po brankách Nováka a Lattnera dokázalo Bolzano odpovědět pouze jedním gólem a tři body tak putují na jih Moravy.
Orli se v zápase s Linzem dostali do rychlého dvougólového vedení, které si bedlivě střežili až závěrečné sirény. Třemi body se prosadila nová akvizice ve znojemském dresu Ryan Kujawinski.