HC Orli Znojmo

Důležitý zápas rozhodla úspěšnost zakončení. Ta přála rakouským Býkům. Ze Znojemských se dokázal prosadit jen Luciani, a tak se Orlům boj o pozici v nejlepší pětce komplikuje. Momentálně se nachází na sedmém místě a na pátý Graz ztrácí dva body.
Stáří: 5 hodin 2 min
Znojemští hokejisté odjíždějí z Klagenfurtu s prázdnou. Na ledě třetího týmu EBEL se hned od začátku dostali pod tlak, který nakonec skončil porážkou 0:4. Skvělý výkon přitom v brankovišti předvedl Dominik Groh, který zneškodnil třiatřicet pokusů soupeře.
I počtvrté v sezóně dokázali znojemští hráči porazit rakouský Innsbruck. Duel byl velmi vyrovnaný, Orli se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, které soupeř dokázal vždy stáhnout.
Znojmo ve značně oslabené a kombinované sestavě sehrálo s favorizovanými Capitals vyrovnanou partii. V závěru druhé třetiny se ve vlastním oslabení díky Lucianimu dokonce dostalo do vedení, dva góly domácích ve třetí části ale skóre otočily.
Nový rok vyšel znojemským hráčům na výbornou. Na domácím ledě vysoko porazili Linz 7:2, zásluhou čehož se po středečním zápase dostali na třetí místo soutěže. Divokému duelu přitom dlouho nic nenasvědčovalo, během úvodních dvou třetin padl stejný počet branek.
Na poslední utkání kalendářního roku 2019 budou chtít Orli hodně rychle zapomenout. Od vídeňského soupeře dostali před zaplněnými tribunami naloženo hned pět branek. Sami nedosáhli ani na čestný úspěch v podobě gólu.
Ilustrační foto   Foto: HC Orli
Znojemští hokejisté bodovali pojedenácté v řadě, na domácím ledě však prohráli s Fehérvárem 3:4 po prodloužení. Orli během 500. zápasu v EBEL dvakrát vedli, maďarský soupeř však pokaždé dokázal srovnat, a nakonec udeřit po základní hrací době, kdy osamocený Sarauer prostřelil Lassilu.
Znojemští hokejisté si z ledu Linze odváží dva body. Po jedenácti minutách přitom prohrávali 0:3, zásluhou dvou branek Roba Flicka však do konce první třetiny snížili na rozdíl jediného gólu.
Znojemští hokejisté zvládli druhý zápas během čtyřiadvaceti hodin. Po pátečním skalpu Klagenfurtu v sobotu zvrátili nepříjemný stav proti Dornbirnu a po výhře 5:2 se minimálně do neděle probojovali na třetí příčku EBEL.
Orli vedli na začátku druhé třetiny již o tři branky a svůj náskok postupně navyšovali. V závěrečné dvacetiminutovce však vykřesal špetku naděje soupeř. V poslední minutě sice snížil na rozdíl jednoho gólu, ale domácí již tři body uhájili.
Znojemští hokejisté nastoupili ke svému druhému utkání v rozmezí čtyřiadvaceti hodin bez několika hráčů základní sestavy a s gólmanem Grohem mezi tyčemi. Rozuzlení duelu přišlo až v závěrečné třetině, kdy Mikliš a McRae dvěma góly soupeře zlomili.
Vítězná šňůra znojemských hokejistů se znovu natáhla. Na závěr týdne zásluhou tří gólů v první třetině vyhráli na ledě Dornbirnu 4:2, o což se postarali hned čtyři různí střelci. Po neděli tak Orli ztrácí pouhý bod na pátou pozici.
Znojemští hokejisté se počtvrté v řadě radují z výhry. Na předchozí úspěchy navázali doma s Villachem, který zásluhou třetí třetiny porazili 3:0. Vítězný gól zápasu vstřelil Tomáš Svoboda, v přesilovce na něj navázal Rob Flick a střelou do prázdné Philip McRae.
Znojemští hokejisté svedli ve Villachu skvělou bitvu, v níž se přetahovali se soupeřem až do posledních minut. Oba týmy si vyzkoušely vedení, nakonec se však všechny tři body stěhují na jih Moravy po vítězné trefě Patrika Nováka.
Znojmo bylo v domácím utkání proti Fehérváru střelecky aktivnější, mělo spoustu šancí, o vítězství ale rozhodlo až ve třetí třetině díky dvěma trefám Philipa McRae. Hosté byli efektivní, do poslední vteřiny bojovali aspoň o bod, ale domácí vítězství udrželi.
Derby ve Vídni začalo pro znojemské hokejisty famózně. Již v sedmé minutě vedli 2:0, na začátku druhé třetiny se dostali k náskoku 3:1. Rakouský soupeř se však do konce prostřední části prezentoval třemi úspěšnými zásahy, své vedení navýšil ve třetím dějství.