HC Orli Znojmo

Orli sehráli na úvod sezóny dramatickou partii ve Villachu. Dvakrát se v přesilovkách prosadil Anthony Luciani, jednou přesně pálil Tomáš Guman. Domácí ale drželi krok a v prodloužení rozhodli o tom, že si připíší dva body.
Stáří: 4 dny 11 hodin
Znojemští hokejisté do posledního zápasu nadstavbové části vstoupili skvěle a po dvaceti minutách vedli po gólech Čípa, Zajíce a Špačka 3:0. Šokovaní domácí ale ve druhé části vyrovnali, a zajistili si tak v souboji na dálku s Fehérvárem poslední postupové místo do play-off.
Fanoušci hokejového Znojma se letos play-off v Nevoga aréně nedočkají. Naděje na postup mezi nejlepší pro Orli zhasla v pátek 2. března po zápase s rakouským Dornbrinem, v němž i přes velkou střeleckou převahu domácí Buldokům podlehli 2:3 po prodloužení.
Domácí tým od začátku zápasu jasně dominoval, v každé třetině nasázel soupeři po dvou brankách. Výkon znojemských hráčů korunovala nula na kontě brankáře Tomáše Halásze.
Každá třetina přinesla minimálně jeden gól a vždy se radovali znojemští hráči. V té úvodní překonali novou brankářskou akvizici soupeře hned ve dvou případech.
Znojemští hokejisté se ve Villachu nedokázali prosadit až do devětačtyřicáté minuty, kdy snižoval na 1:3 Tomáš Plíhal. Domácí vzápětí opět odskočili na rozdíl tří branek a kosmetická úprava Dominika Tejnora čtyři minuty před koncem již vliv na majitele tří bodů neměla.
Utkání Orlů proti Bolzanu mělo jediného střelce. Tím se v jednadvacáté minutě stal domácí útočník Colton Yellow Horn. Díky jeho brance a čistému kontu Marka Schwarze si Jihomoravané připisují v nadstavbě první tři body.
Znojemští byli od samotného začátku lepším týmem a dostali se do vedení. Díky dvojnásobné přesilovce však domácí utkání rychle zvrátili na svoji stranu. Orli ještě vyrovnali, na dvě slepené trefy na startu třetí třetiny už však odpověď nenašli.
Orli se dostali ve třinácté minutě do vedení, ovšem Záhřeb dokázal dvěma rychlými góly vývoj zápasu otočit. Přestože se domácí snažili a krátce poté vyrovnali, ve druhé třetině medvědi přidali další dvě trefy. Orli tak zakončili základní část porážkou a o play-off zabojují ve spodní skupině.
Znojmo v první třetině třikrát inkasovalo. Ve druhém dějství pak dostalo další dva góly, než se samo dokázalo prosadit. Tři vstřelené branky ale na výhru nestačily, domácí přidali ještě dvě a přesvědčivě vyhráli.
Orli skvěle zvládli těžký duel na ledě Záhřebu, který stále bojuje o přímý postup do play-off. Po dvaceti minutách prohrávali, ale ve druhé části skóre otočili a náskok uhájili i přes závěrečný nápor Medveščaku.
Znojmo do zápasu s Bolzanem nevstoupilo dobře. Ještě v polovině utkání prohrávalo o dvě branky, postupně však vyrovnalo a ve třetí třetině dokonce strhlo vedení na svoji stranu. Tříbodové vítězství pečetilo brankou do prázdné klece.
Domácí se dostali do vedení hned na startu zápasu a postupně jej navyšovali. Orli sice bojovali a ve třetí třetině si zajistili herní převahu, přesto už vyrovnat nestačili. Jedinou trefu hostů zařídil Erik Němec.
Orli sice v první polovině zápasu měli herní i střeleckou převahu, ale museli dotahovat náskok soupeře. Ve chvíli, kdy se jim to podařilo, získali hosté opět v přesilovkách náskok, který už Znojmo nedokázalo stáhnout.
Orli v Innsbrucku sehráli solidní první třetinu, ve které byli místy lepší, jenže snadno inkasovali a po dvaceti minutách prohrávali o dva góly. Zbytek utkání pak nezvládli a s chutí hrající domácí znojemské brankáře překonali celkem devětkrát.
V první třetině se s brankami v Nevoga aréně roztrhl pytel, ale do kabin odcházeli šťastnější hosté. Ve druhém dějství se Orlům sice povedlo dvěma rychlými góly snížit, avšak obrat již nedokonali. Tři body si tak odváží Linz.