HC Orli Znojmo

Třetímu čtvrtfinálovému zápasu vévodilo Bolzano, které bylo lepší v zakončení a po dvou třetinách vedlo 4:1. Znojmo v posledních minutách snížilo na rozdíl jediné branky, k vyrovnání skóre už ale nemělo dostatek času ani sil.
Stáří: 2 měsíce 3 týdny
Výsledek se ovšem nerodil snadno. Rakouský tým byl od začátku nepříjemný a skóroval jako první. Znojmo díky třem gólům stav otočilo, avšak Buldoci dokázali manko smazat. Orli se však nezalekli, přidali další dva zásahy a tentokrát už dvoubrankový náskok udrželi.
Vyrovnanost letošní EBEL potvrdilo také deváté kolo nadstavby. Znojemští hokejisté v předposledním utkání prohráli na ledě Feherváru 0:4, čímž tak oddálili potenciál postup do play-ff. Jelikož Innsbruck na domácím ledě padl s Linzem 2:3 po prodloužení, o postup bude bojovat trojice týmů.
Orli v utkání s Linzem dvakrát vedli o dvě branky, avšak v obou případech dokázal soupeř srovnat krok. Čtyři minuty před sirénou se trefil Svoboda a stejný hráč pečetil výhru domácích i do prázdné branky.
Znojemští hokejisté měli v sedmém kole nadstavby nakročeno ke třem bodům, nakonec získali jediný. Na ledě Villachu vedli po dvou třetinách 1:0, na začátku třetí třetiny ovšem inkasovali v oslabení, druhý gól domácích přidal krátce po zahájení prodloužení Collins.
Orli vybojovali druhé vítězství proti Innsbrucku v rozmezí 48 hodin. Na domácím ledě se dlouho hrála vyrovnaná partie, kterou zlomily až v závěru třetí třetiny góly Bowlese a Oščádala. Hosté rychle odpověděli, ale na vyrovnání i přes závěrečnou hru bez brankáře nedosáhli.
Znojmo vstupovalo do třetí třetiny za nepříznivého stavu 0:3, avšak v sedmačtyřicáté minutě se při svém debutu trefil Doherty a o minutu později snížil na rozdíl jedné branky Svoboda. Závěrečná powerplay však přinesla rozhodující trefu Villachu.
Znojemští hokejisté v úvodním duelu nadstavby získali bod. Na domácím ledě proti Feherváru sice vedli 1:0 a ve třetí třetině srovnali stav na 2:2, v prodloužení ovšem byli šťastnější hosté, kteří udeřili v přečíslení tři na jednoho. Další zápas sehrají Orli již v neděli v Dornbirnu.
Rozhodující souboj o umístění v elitní pětce a tím přímý postup do play-off Znojmu nevyšel. V Bolzanu prohrálo úvodní třetinu 0:4 a nakonec nevstřelilo ani branku. V konečné tabulce základní části tak končí na osmém místě.
Znojmo se na první branku dlouho načekalo, ale nakonec udeřilo ve správnou chvíli a dvěma rychlými góly páteční duel s Grazem otočilo. Díky výhře 4:2 tak zůstává v boji o přímý postup do vyřazovacích bojů.
Orli na půdě Villachu stahovali manko z 1:4, závěrečná hra bez brankáře za stavu 2:4 jim však přinesla jedinou trefu. Při výhře Grazu v Linzi tak současná ztráta na nejlepší pětku činí pět bodů. Nadcházející zápas znojemští hokejisté sehrají doma v pátek s Grazem.
Důležitý zápas rozhodla úspěšnost zakončení. Ta přála rakouským Býkům. Ze Znojemských se dokázal prosadit jen Luciani, a tak se Orlům boj o pozici v nejlepší pětce komplikuje. Momentálně se nachází na sedmém místě a na pátý Graz ztrácí dva body.
Znojemští hokejisté odjíždějí z Klagenfurtu s prázdnou. Na ledě třetího týmu EBEL se hned od začátku dostali pod tlak, který nakonec skončil porážkou 0:4. Skvělý výkon přitom v brankovišti předvedl Dominik Groh, který zneškodnil třiatřicet pokusů soupeře.
I počtvrté v sezóně dokázali znojemští hráči porazit rakouský Innsbruck. Duel byl velmi vyrovnaný, Orli se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, které soupeř dokázal vždy stáhnout.
Znojmo ve značně oslabené a kombinované sestavě sehrálo s favorizovanými Capitals vyrovnanou partii. V závěru druhé třetiny se ve vlastním oslabení díky Lucianimu dokonce dostalo do vedení, dva góly domácích ve třetí části ale skóre otočily.
Nový rok vyšel znojemským hráčům na výbornou. Na domácím ledě vysoko porazili Linz 7:2, zásluhou čehož se po středečním zápase dostali na třetí místo soutěže. Divokému duelu přitom dlouho nic nenasvědčovalo, během úvodních dvou třetin padl stejný počet branek.