HC Orli Znojmo

Orli skvěle zvládli těžký duel na ledě Záhřebu, který stále bojuje o přímý postup do play-off. Po dvaceti minutách prohrávali, ale ve druhé části skóre otočili a náskok uhájili i přes závěrečný nápor Medveščaku.
Stáří: 2 dny 10 hodin
Znojmo do zápasu s Bolzanem nevstoupilo dobře. Ještě v polovině utkání prohrávalo o dvě branky, postupně však vyrovnalo a ve třetí třetině dokonce strhlo vedení na svoji stranu. Tříbodové vítězství pečetilo brankou do prázdné klece.
Domácí se dostali do vedení hned na startu zápasu a postupně jej navyšovali. Orli sice bojovali a ve třetí třetině si zajistili herní převahu, přesto už vyrovnat nestačili. Jedinou trefu hostů zařídil Erik Němec.
Orli sice v první polovině zápasu měli herní i střeleckou převahu, ale museli dotahovat náskok soupeře. Ve chvíli, kdy se jim to podařilo, získali hosté opět v přesilovkách náskok, který už Znojmo nedokázalo stáhnout.
Orli v Innsbrucku sehráli solidní první třetinu, ve které byli místy lepší, jenže snadno inkasovali a po dvaceti minutách prohrávali o dva góly. Zbytek utkání pak nezvládli a s chutí hrající domácí znojemské brankáře překonali celkem devětkrát.
V první třetině se s brankami v Nevoga aréně roztrhl pytel, ale do kabin odcházeli šťastnější hosté. Ve druhém dějství se Orlům sice povedlo dvěma rychlými góly snížit, avšak obrat již nedokonali. Tři body si tak odváží Linz.
Znojmo sice otevřelo gólový účet utkání, avšak následně se trefovali již jen hosté. Ani závěrečná hra bez brankáře prohru domácího celku neodvrátila a svěřenci trenéra Šimíčka tak vstupují do nového roku prohrou.
Znojmo v první třetině skórovalo jako první, domácí ale ještě v téže části hry srovnali. Po bezbrankové druhé periodě vstřelily po gólu oba týmy, na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Maďaři.
Znojmo sehrálo s Vídní velmi vyrovnaný zápas. Dvě minuty před sirénou vyrovnal na 1:1 Marek Biro, avšak zápas do vítězného konce domácí dotáhnout nedokázali. V první minutě prodloužení si bonusový bod zajistili Capitals.
Klagenfurt sice otevřel gólový účet utkání již ve čtvrté minutě, následně se však prosazovali již jen Orli. Soupeřova gólmana překonali dohromady třikrát a stejný počet bodů zůstal i na jihu Moravy.
Znojmo na ledě Klagenfurtu nezlomilo sérii nezdarů proti tomuto soupeři. Domácí šli brzy do vedení, po první části vedli o dva góly a dobrým defenzivním výkonem nenechali Orlům žádný prostor ke skórování.
Orli se ujali vedení už na začátku zápasu a postupně jej navyšovali. Domácí hokejisté se sice snažili a v závěru sahali po vyrovnání, Marek Schwarz ve znojemské bráně však další gól ve své síti nepřipustil. Znojemští tak vezou z Korutan cenné body proti tabulkově blízkému soupeři.
Po úvodní třetině mohli být domácí spokojenější, do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem. V té druhé se však dokázal prosadit i Salzburg a po čtyřiceti minutách o vítězi jasno nebylo.
Znojemští hokejisté nedokázali Salzburgu oplatit porážku z minulého týdne a město skladatele Mozarta opouštějí bez bodového zisku. Jedinou trefu Orlů zaznamenal na začátku třetí třetiny obránce Jakub Stehlík.
Po velmi divoké první třetině, ve které padlo sedm gólů, se zápas přeci jen uklidnil. Hosté dokázali pětkrát vyrovnat náskok Orlů, naposledy tři minuty před koncem. Divácky atraktivní hokej dovedl oba týmy až k samostatným nájezdům, ve kterých díky Němcovi zvítězil domácí tým.
Salzburg se dostal do vedení již po sedmdesáti sekundách hry. Orli sice ještě na první trefu dokázali reagovat, ve druhé a třetí třetině ale domácí postupně navyšovali své vedení až na konečných 5:2. Třemi kanadskými body se blýsknul Julien Brouillette.