HC Orli Znojmo

Vítězná šňůra znojemských hokejistů se znovu natáhla. Na závěr týdne zásluhou tří gólů v první třetině vyhráli na ledě Dornbirnu 4:2, o což se postarali hned čtyři různí střelci. Po neděli tak Orli ztrácí pouhý bod na pátou pozici.
Stáří: 2 dny 9 hodin
Znojemští hokejisté se počtvrté v řadě radují z výhry. Na předchozí úspěchy navázali doma s Villachem, který zásluhou třetí třetiny porazili 3:0. Vítězný gól zápasu vstřelil Tomáš Svoboda, v přesilovce na něj navázal Rob Flick a střelou do prázdné Philip McRae.
Znojemští hokejisté svedli ve Villachu skvělou bitvu, v níž se přetahovali se soupeřem až do posledních minut. Oba týmy si vyzkoušely vedení, nakonec se však všechny tři body stěhují na jih Moravy po vítězné trefě Patrika Nováka.
Znojmo bylo v domácím utkání proti Fehérváru střelecky aktivnější, mělo spoustu šancí, o vítězství ale rozhodlo až ve třetí třetině díky dvěma trefám Philipa McRae. Hosté byli efektivní, do poslední vteřiny bojovali aspoň o bod, ale domácí vítězství udrželi.
Derby ve Vídni začalo pro znojemské hokejisty famózně. Již v sedmé minutě vedli 2:0, na začátku druhé třetiny se dostali k náskoku 3:1. Rakouský soupeř se však do konce prostřední části prezentoval třemi úspěšnými zásahy, své vedení navýšil ve třetím dějství.
Bolzanské Lišky jsou prokletím pro znojemské Orly. Znojmo ve druhém domácím zápase od druhé třetiny vedlo, ale hosté ve zbývajícím čase otočili skóre a odváží si všechny body.
Znojemští hokejisté se po reprezentační přestávce vrátili vítězstvím. Proti Linzi to již vypadalo, že se domů vrátí bez bodu, devatenáct vteřin před koncem však vyrovnala nová posila Rob Flick a v prodloužení výhru 4:3 zajistil Anthony Luciani, který byl u všech branek Znojma.
Orli se podruhé v tomto ročníku představili proti ve výtečné formě hrajícímu Bolzanu. A rozhodně mu měli co oplácet! Plány však narušily dva inkasované góly ze závěru první i druhé třetiny, k nimž Lišky ve třetím dějství přidaly ještě další dvě trefy.
Znojmo se rychle dostalo do dvoubrankového náskoku a své vedení postupně navyšovalo. Velkou zásluhu na výsledku 9:3 měl jednadvacetiletý Michal Gago, jenž se blýskl hattrickem.
Znojmo v zápase proti Klagenfurtu dvakrát vyrovnalo. Skóre bylo nerozhodné až do poslední minuty, ve které Rakušané ukázali svou sílu a díky gólu Manuela Ganahla, získali utkání na svou stranu.
Ani srdnatý výkon znojemských hokejistů na body nestačil. V domácím zápase proti Salzburgu dvakrát dokázali snížit na rozdíl jediné branky, s lídrem soutěže přesto prohráli 2:4.
Páteční zápas se znojemským hokejistům nevydařil podle představ. Na půdě italského Bolzana prohráli 0:9. Nelichotivému výsledku nezabránil ani náhradní brankář Dominik Groh, ten se v brance ocitl od poloviny zápasu.
Druhý víkendový zápas znojemským hokejistům již vyšel. S Linzem sice na začátku druhé třetiny prohrávali 1:3, během šesti minut však zvládli vyrovnat a zásluhou Parkera Bowlese si v prodloužení zajistit dva body.
První derby sezóny znojemskému týmu nevyšlo. Ačkoliv se mu podařilo stáhnout dvoubrankové vedení Vídně, záhy padla rozhodující branka zápasu, po které již Orli nedokázali nepříznivý výsledek zvrátit.
Znojemští hokejisté si ve čtvrtém zápase této sezóny venku připsali třetí vítězství, navíc bodovali pošesté v řadě. Na ledě Fehérváru to sice ještě v polovině zápasu bylo 2:2, pak ale Orli svou převahu proměnili v další góly a zápas dovedli suverénně k vítězství.
Orli sehráli na domácím ledě proti úřadujícímu mistru z Klagenfurtu dobrý zápas. Po dvou třetinách dokonce vedli 3:0, ale hosté během pěti minut ve třetí části dokázali srovnat a nakonec dramatický duel rozhodli v samostatných nájezdech.