HC Kometa Brno

Duel mezi Kladnem a Kometou nabídl ve dvou třetinách vyrovnaný hokej. Na gól se čekalo dlouhých 48. minut a byli to domácí, kteří se šťastnou trefou ujali vedení. Následně z přesilovky přidali i druhý gól.
Stáří: 5 hodin 3 min
Kometa nenašla recept na obranu Tygrů v čele s brankářem Hrachovinou a odjíždí z liberecké Home Credit Areny s prázdnou. Brňané tak nedokázali navázat na tři získané body proti Olomouci a neprotáhli šňůru sedmi utkání v řadě, ve kterých bodovali. Liberec potvrdil formu z domácího kluziště, v 11.
První domácí zápas v novém roce odehrála brněnská Kometa v neděli proti Beranům ze Zlína. V její sestavě se objevili hned čtyři hráči mladší dvaceti let. Konkrétně se jednalo o Karla Pláška, Vojtěcha Střondalu (oba 2000) Jana Mlčáka (2001) a Stanislava Svozila (2003).
Jihomoravskou metropolí se v pondělí večer prohnala modrobílá lavina! Brněnská Kometa totiž nedala absolutně žádnou šanci Karlovým Varům v souboji o šesté místo v extraligové tabulce. Gólmana soupeře překonala hned v devíti případech a nakonec zvítězila 9:1.
Závěrem roku 2019 hraje Kometa tři domácí zápasy v řadě, ten sobotní byl v pořadí druhý. Úvod duelu patřil Brňanům, kteří využili dvě přesilovky. Ostravský soupeř snížil ve druhé třetině Romanem, ale zbytek zápasu si Kometa zkušeně pohlídala.
Vánoční sérii tří domácích zápasů načala Kometa na Štěpána tradiční bitvou proti pražské Spartě. Brňané první tým tabulky přehráli a porazili 5:3. Pomohly jim k tomu dvě trefy Jana Hrušky a stejný počet využitých přesilových her.
Předvánoční zápas mezi Mladou Boleslaví a Kometou nabídl vyrovnaný hokej plný šancí a gólů. Hosté dvakrát prohrávali, dvakrát také vedli, nakonec se duel dostal do prodloužení.
Kometa naskočila do utkání oslabená o Tomáše Plekance, Jana Hrušku a k těmto hráčům se přidal i kapitán Martin Zaťovič, který odstoupil ze zápasu po nárazu hlavou o mantinel. Přesto Kometa vedla po první třetině 2:0, když se prosadil nejdříve Petr Holík a po něm i Tomáš Vincour.
Druhý venkovní zápas v řadě odehrála Kometa tentokrát na ledě Pardubic. Ačkoliv hosté v úvodu duelu udeřili Lvem, Dynamo duel ve druhé části otočilo a Kometě se do konce utkání nepodařilo dotahovat ztrátu. Nyní čeká extraligu reprezentační přestávka, po ní se Moravané představí v Třinci.
25. kolo extraligy svedlo proti sobě dva sousedy z tabulky - šestou Kometu a pátou Plzeň. Zatímco první třetina přinesla pouze neproměněné šance na obou stranách, ve druhé už padaly i góly. Nejdříve se prosadil plzeňský Kracík, ale za Kometu odpověděl ve 34. minutě vyrovnáním Svačina.
Od novodobého vstupu do extraligy byla brněnská DRFG arena po 199. vyprodaná. První třetina diváky moc nepotěšila. Účet zápasu totiž otevřel v oslabení kladenský Redlih. Od té doby však byli Brňané lepší a ve druhé a třetí třetině svou převahu korunovali celkem čtyřmi brankami.
V rámci předehrávky 23. kola Tipsport extraligy cestovala brněnská Kometa na led Liberce. Dle očekávání bylo k vidění atraktivní utkání s napínavým průběhem.
Moravskému derby předcházel slavnostní program vztahující se k oslavě 66. narozenin klubu a zároveň 100. výročí Masarykovy univerzity. Z první třetiny, kterou Kometa odehrála ve speciálně sadě dresů, nakonec odjížděla s jednobrankovým vedením po trefě Jakuba Lva.
Brněnská Kometa vyzvala v pátek večer v souboji dvou týmů, které v poslední době neprožívaly své nejlepší období, hokejisty Hradce Králové.
Ilustrační foto  Foto: HC Kometa
Kometa se po delší době představila na domácím ledě, kde hostila Karlovy Vary. Ráz utkání určil úvod druhé třetiny, ve které hosté hráli dvojnásobnou přesilovku a střelecky se hned dvakrát prosadili.
Po reprezentační pauze čekalo na Kometu cestování do nedalekého Zlína. Vstup se jednoznačně povedl domácím, kteří již v první třetině vstřelili tři branky.