HC Kometa Brno

Skvěle! Kometa zvládla i druhý zápas finálové série s Libercem a vede v souboji o titul 2:0 na zápasy! Ve druhém utkání třikrát vedla, domácí Bílí Tygři však dokázali třikrát odpovědět, a ve třetí části nasměrovali duel do prodloužení.
Stáří: 3 měsíce 2 týdny
Neuvěřitelný boj čekal na všechny modrobílé fanoušky, kteří si našli cestu pod Špilberk na nejvyhledávanější místo Brna posledních dnů.
Skvěle! Modrobílá parta okolo kapitána Leoše Čermáka jde po heroickém výkonu v pátém zápase semifinálové série s Hradcem Králové znovu do vedení a už ji chybí jen jedno vítězství k postupu do finále.
Boj o každý metr ledu, tak by se dal nazvat druhý souboj na brněnském stadiónu. Kometa i ve čtvrtém zápase dřela a vytvářela si obrovské šance, ale Hradec díky obraně a brankáři odolával a po výsledku 0:0 se šlo do prodloužení.
Semifinálová série se z města pod Bílou věží přestěhovala na jih Moravy za vyrovnaného stavu a vyprodaná DRFG Arena tak napjatě sledovala, kdo se ujme vedení. Nakonec to zvládli mnohem lépe domácí, kteří nedali výběru Václava Sýkory šanci a osmi góly si pojistili druhý bod série.
Domácí do druhého semifinále vstoupili naprosto opačně, než do úvodního duelu celé série. První třetina plná šancí branku nepřinesla, nicméně Mountfield ve druhé části během minuty odskočil Kometě na rozdíl dvou branek.
První semifinálovou bitvu zvládla Kometa na jedničku a zůstává v play-off stále neporažena. Dvě třetiny se hrála takticky vyrovnaná bitva, ve které měli Brňané mírnější převahu a také větší šance. Ty však proměnily až v posledním dějství.
Tolik očekávaná série mezi Kometou a Spartou měla velmi rychlý průběh. Po dvou zápasech venku, kdy se Brňanům povedlo dvakrát vyhrát, se celá série přesunula pod Špilberk. Třetí zápas Kometa vybojovala v prodloužení, v tom čtvrtém o osudu duelu rozhodla po druhé třetině.
Druhý zápas, druhá výhra. Hokejisté brněnské Komety načali letošní vyřazovací boje skvěle, když zvládli oba zápasy na ledě Sparty.
Fantastický vstup do série předvedli hokejisté brněnské Komety. Ačkoliv Brňané prohrávali po první třetině 0:2, dokázali manko smazat a ba co víc, celé utkání překlopit na svou stranu. Vítěznou trefu zaznamenal kanadský útočník Mallet, který Kometě připsal první bod.
Základní část extraligy napsala svou poslední kapitolu. Kometa v Olomouci sice prohrávala již 0:2, ovšem dokázala zabrat a zásluhou Ondřeje Němce a Martina Dočekala i zaslouženě vyrovnat. Pak měla i další šance, totéž platí i o Moře, ale nakonec duel skončil remízou.
Skvělý výkon celého týmu podpořený výborně chytajícím Markem Čiliakem. To byl základní stavební kámen výhry 2:1, kterou v neděli ukořistili brněnští hokejisté v Liberci. Kometa šla jako první do vedení, když se zkraje utkání trefil Peter Trška.
Hokejisté Komety ve svém předposledním vystoupení na domácím ledě v základní části body nevydolovali. Druhému celku extraligové tabulky Ocelářům z Třince podlehli 2:5.
V nedělním utkání 48. kola Tipsport extraligy hokejisté Komety nebodovali, v pražské O2 aréně podlehli Spartě 0:4. Utkání sledovalo téměř dvanáct tisíc diváků, řada z nich přijela hráče podpořit právě z Brna. Nejlepším komeťákem zápasu byl zvolen sedmnáctiletý obránce Filip Král.
Zápas, který Brňané potřebovali. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zvládli utkání proti pardubickému Dynamu, proti němuž nejprve vyhrála první třetinu 1:0 a ve druhé dvacetiminutovce přidala během necelé půlminuty další dvě trefy.
Dobře nakročeno ke třem bodům měli ve středu večer hokejisté Komety v Litvínově. Brňané vedli v utkání 2:0 a 3:1, domácí se však ve třetí části třikrát gólově prosadili a nakonec získali všechny body. První zápas po zranění odehrál útočník Martin Erat.