HC Kometa Brno

V rámci 20. kola Tipsport extraligy proti sobě na Horáckém zimním stadionu nastoupily celky domácí Jihlavy a hostující Komety.
Stáří: 2 týdny 4 hodiny
Další bod do tabulky si připsali hokejisté brněnské Komety. V nedělním utkání 18. kola na ledě chomutovských pirátů prohráli 2:3 po prodloužení, přičemž svého soupeře přestříleli 23:17.
Páteční večer svedl proti sobě celky Komety a Hradce Králové. Brňanům se těžko prokousávalo urputnou hostující obranou, a když už to domácím vyšlo, zastavil je připravený gólman Patrik Rybár. V přesilové hře šli do vedení hosté, ve druhé třetině se trefil Petr Koukal.
Druhou čtvrtinu soutěže odstartovala Kometa na ledě Třince. Lídr tabulky hrál po celé utkání s těžkým soupeřem vyrovnanou partii, jenže rozhodovaly přesilovky. Třinec využil hned dvě, což bylo klíčové.
Těžký zápas čekal v neděli na brněnskou Kometu, která zajížděla na půdu posledního Litvínova. Ten bojoval o každý metr ledu, od začátku hrál nepříjemný hokej a bojoval o důležité body. V 54. minutě vedl již 3:0, ale Brňané i tentokrát ukázali, že ani tento výsledek není ztracený.
Brněnská Kometa zajížděla v rámci jedenáctého kola na led plzeňských indiánů. Na západě Čech sice modrobílí prohrávali 0:3 a 3:4, ale ukázali příkladnou morálku. Nevzdali se, manko v obou případech dorovnali a nakonec díky trefě Martina Erata z prodloužení vezou domů dva body!
Slušnou zápletku sledovala DRFG Arena v rámci reprízy finále mezi Kometou a Libercem, tedy co se dvou třetin týče. Kometa po první třetině vedla 1:0 jenže Liberec výsledek na začátku druhé části otočil. Ovšem Kometa se jak známo nevzdává a i ona umí duely otáčet, což se podařilo dokonale.
V loňské sezóně to byl pro Kometu nepříliš oblíbený soupeř, letos první vzájemný zápas s Vítkovicemi hovoří zcela jinou řečí. Kdo přišel do DRFG Areny, rozhodně nemohl litovat. Viděl parádní výkon Komety, a především i krásné góly.
Neskutečný obrat, tak by se dal charakterizovat duel mezi Pardubicemi a Kometou. Domácí Dynamo vedlo v zápase s Brnem o dvě, respektive o tři branky, jenže Moravané to nevzdali a ve třetí části třemi góly duel otočili na svou stranu.
V repríze posledního čtvrtfinále dorazila na brněnský led pražská Sparta, která chtěla odčinit jarní nezdar. V deváté minutě poslal svůj celek do vedení Jiří Černoch. Domácím se podařilo odpovědět sekundu před koncem druhé části, kdy nechytatelnou ranou prostřelil Aittokallia Ondřej Němec.
Hokej se musel vyprodané DRFG Areně líbit. Na obou stranách se potkaly dva nejlepší týmy české historie a o náboj bylo rozhodně postaráno. Kometa vedla v průběhu duelu již 3:0, ale soupeř to nezabalil a nakonec snížil na rozdíl jediné branky.
Skvěle! Kometa zvládla i druhý zápas finálové série s Libercem a vede v souboji o titul 2:0 na zápasy! Ve druhém utkání třikrát vedla, domácí Bílí Tygři však dokázali třikrát odpovědět, a ve třetí části nasměrovali duel do prodloužení.
Neuvěřitelný boj čekal na všechny modrobílé fanoušky, kteří si našli cestu pod Špilberk na nejvyhledávanější místo Brna posledních dnů.
Skvěle! Modrobílá parta okolo kapitána Leoše Čermáka jde po heroickém výkonu v pátém zápase semifinálové série s Hradcem Králové znovu do vedení a už ji chybí jen jedno vítězství k postupu do finále.
Boj o každý metr ledu, tak by se dal nazvat druhý souboj na brněnském stadiónu. Kometa i ve čtvrtém zápase dřela a vytvářela si obrovské šance, ale Hradec díky obraně a brankáři odolával a po výsledku 0:0 se šlo do prodloužení.
Semifinálová série se z města pod Bílou věží přestěhovala na jih Moravy za vyrovnaného stavu a vyprodaná DRFG Arena tak napjatě sledovala, kdo se ujme vedení. Nakonec to zvládli mnohem lépe domácí, kteří nedali výběru Václava Sýkory šanci a osmi góly si pojistili druhý bod série.