HC Kometa Brno

Nedělní podvečer začal ve vyprodané DRFG areně pro brněnské fanoušky výborně. Již v osmé minutě se krásně proháčkoval skrz obranu Kladna Peter Mueller a poslal domácí do vedení. Rytíři však velmi zodpovědně bránili a dalších gólů se útočníci Komety nedočkali, načež Kladno odpovědělo dvěma brankami.
Stáří: 7 měsíců 3 týdny
ákladní část ​se pomalu blíží ke svému konci a každý získaný bod je tak velmi cenný. Brněnskou Kometu čekal v pátek večer nelehký úkol, do cesty se jí postavil lídr z Liberce.
Nedělní derby s Olomoucí nevyšlo Kometě podle představ. Sice se domácí tým dokázal dostat do zápasu a ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2, ale Hanáci zlomili soupeře v přesilovkách. Mora využila hned dvě a ve třetí části si náskok znovu navýšila na dva góly.
Brňané v sobotu cestovali k dohrávce 47. kola na horkou půdu do Zlína. Cílem hostů bylo poprvé v sezóně porazit Berany, vylepšit bilanci venkovních zápasů a upevnit si pozici v elitní šestce. Všechny cíle jihomoravskému týmu vyšly a díky tříbodovému vítězství se Kometa drží na 6.
V úterní podvečer se v brněnské DRFG areně odehrálo velké drama. Na branky nepříliš bohaté utkání nabídlo nespočet zajímavých momentů. Jedním z nich byla i vůbec první extraligová branka šestnáctiletého Jakuba Brabence, který nastoupil do svého prvního utkání v nejvyšší soutěži.
Další únorový duel odehrála Kometa na ledě Karlových Varů. Utkání se prakticky zlomilo již v první části. Zatímco Brňané neproměnili své šance, soupeř nemilosrdně trestal. Od poloviny zápasu se už jen dohrávalo, domácí si pohlídali výsledek a skóre už jen navyšovali.
Že měli Brňané Bruslařům co vracet, o tom není pochyb. V páteční podvečer konečně prolomili sérii porážek proti středočeskému soupeři, když před domácím publikem zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech.
Už se zdálo, že se Kometa nedočká před domácím publikem ani bodu, protože prohrávala s Litvínovem v polovině zápasu 0:3, ale za polovinou střetnutí se nakopla a po velmi bojovném výkonu dokázala vyrovnat na 3:3 a dotáhnout zápas do prodloužení, respektive nájezdů.
Nedělní odpoledne si fanoušci brněnské Komety užili dosyta. Nejen, že zápas 38. kola proti plzeňské Škodovce sledovala vyprodaná DRFG arena, hlavně bylo utkání vítězné. Brňané nasměrovali zápas ke třem bodům již v prvním dějství, ve kterém si vytvořili dvoubrankový náskok.
Duel mezi Kladnem a Kometou nabídl ve dvou třetinách vyrovnaný hokej. Na gól se čekalo dlouhých 48. minut a byli to domácí, kteří se šťastnou trefou ujali vedení. Následně z přesilovky přidali i druhý gól.
Kometa nenašla recept na obranu Tygrů v čele s brankářem Hrachovinou a odjíždí z liberecké Home Credit Areny s prázdnou. Brňané tak nedokázali navázat na tři získané body proti Olomouci a neprotáhli šňůru sedmi utkání v řadě, ve kterých bodovali. Liberec potvrdil formu z domácího kluziště, v 11.
První domácí zápas v novém roce odehrála brněnská Kometa v neděli proti Beranům ze Zlína. V její sestavě se objevili hned čtyři hráči mladší dvaceti let. Konkrétně se jednalo o Karla Pláška, Vojtěcha Střondalu (oba 2000) Jana Mlčáka (2001) a Stanislava Svozila (2003).
Jihomoravskou metropolí se v pondělí večer prohnala modrobílá lavina! Brněnská Kometa totiž nedala absolutně žádnou šanci Karlovým Varům v souboji o šesté místo v extraligové tabulce. Gólmana soupeře překonala hned v devíti případech a nakonec zvítězila 9:1.
Závěrem roku 2019 hraje Kometa tři domácí zápasy v řadě, ten sobotní byl v pořadí druhý. Úvod duelu patřil Brňanům, kteří využili dvě přesilovky. Ostravský soupeř snížil ve druhé třetině Romanem, ale zbytek zápasu si Kometa zkušeně pohlídala.
Vánoční sérii tří domácích zápasů načala Kometa na Štěpána tradiční bitvou proti pražské Spartě. Brňané první tým tabulky přehráli a porazili 5:3. Pomohly jim k tomu dvě trefy Jana Hrušky a stejný počet využitých přesilových her.
Předvánoční zápas mezi Mladou Boleslaví a Kometou nabídl vyrovnaný hokej plný šancí a gólů. Hosté dvakrát prohrávali, dvakrát také vedli, nakonec se duel dostal do prodloužení.