HC Kometa Brno

Tolik očekávaná série mezi Kometou a Spartou měla velmi rychlý průběh. Po dvou zápasech venku, kdy se Brňanům povedlo dvakrát vyhrát, se celá série přesunula pod Špilberk. Třetí zápas Kometa vybojovala v prodloužení, v tom čtvrtém o osudu duelu rozhodla po druhé třetině.
Stáří: 1 týden 1 den
Druhý zápas, druhá výhra. Hokejisté brněnské Komety načali letošní vyřazovací boje skvěle, když zvládli oba zápasy na ledě Sparty.
Fantastický vstup do série předvedli hokejisté brněnské Komety. Ačkoliv Brňané prohrávali po první třetině 0:2, dokázali manko smazat a ba co víc, celé utkání překlopit na svou stranu. Vítěznou trefu zaznamenal kanadský útočník Mallet, který Kometě připsal první bod.
Základní část extraligy napsala svou poslední kapitolu. Kometa v Olomouci sice prohrávala již 0:2, ovšem dokázala zabrat a zásluhou Ondřeje Němce a Martina Dočekala i zaslouženě vyrovnat. Pak měla i další šance, totéž platí i o Moře, ale nakonec duel skončil remízou.
Skvělý výkon celého týmu podpořený výborně chytajícím Markem Čiliakem. To byl základní stavební kámen výhry 2:1, kterou v neděli ukořistili brněnští hokejisté v Liberci. Kometa šla jako první do vedení, když se zkraje utkání trefil Peter Trška.
Hokejisté Komety ve svém předposledním vystoupení na domácím ledě v základní části body nevydolovali. Druhému celku extraligové tabulky Ocelářům z Třince podlehli 2:5.
V nedělním utkání 48. kola Tipsport extraligy hokejisté Komety nebodovali, v pražské O2 aréně podlehli Spartě 0:4. Utkání sledovalo téměř dvanáct tisíc diváků, řada z nich přijela hráče podpořit právě z Brna. Nejlepším komeťákem zápasu byl zvolen sedmnáctiletý obránce Filip Král.
Zápas, který Brňané potřebovali. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zvládli utkání proti pardubickému Dynamu, proti němuž nejprve vyhrála první třetinu 1:0 a ve druhé dvacetiminutovce přidala během necelé půlminuty další dvě trefy.
Dobře nakročeno ke třem bodům měli ve středu večer hokejisté Komety v Litvínově. Brňané vedli v utkání 2:0 a 3:1, domácí se však ve třetí části třikrát gólově prosadili a nakonec získali všechny body. První zápas po zranění odehrál útočník Martin Erat.
V rámci prvního utkání v měsíci únoru zavítala Kometa do Vítkovic, proti nimž se jí letos příliš nedařilo. V utkání vedla, ale domácí trefami na konci první, respektive začátku druhé třetiny skóre otočili. Ve třetí části poslal duel do prodloužení Hynek Zohorna, jenž těžil z tlaku Brna.
Po vyhraném zápase v Hradci zajížděla Kometa podruhé na venkovní štaci, tentokrát do Mladé Boleslavi. Diváci dlouho sledovali vyrovnaný zápas, Kometa měla v průběhu zápasu větší šance na to, aby šla do vedení. O výsledku však nakonec rozhodl v 45.
Drama až do konce, tak by se dal charakterizovat zápas sousedů v tabulce. Domácí Hradec vstoupil do utkání lépe, využil přesilovku, ale Kometa nedělní duel otočila a vedla zásluhou hattricku Hynka Zohorny již 3:1.
Hokejisté Komety ve třetím moravském derby sezóny proti Olomouci soupeře přestříleli v poměru 33:19, přesto nakonec nebodovali. Kohouti zvítězili v poměru 3:1.
Sedmatřicáté extraligové kolo přineslo další ze šlágrů, když Brno přivítalo druhý Liberec. Kometa načala utkání aktivně a hned zkraje zápasu se modrobílí prosadili při přesilovce.
Kometa odjížděla do Třince bez několika hráčů základní sestavy, kteří vinou zranění nebo nemoci nemohli zasáhnout do hry. Po dvou třetinách vedli domácí 2:0, ale díky kontaktnímu gólů Čermáka dostali Brňané možnost s výsledkem něco udělat.
V prvním zápase nového kalendářního roku brněnská Kometa nebodovala. Před znovu vyprodanou DRFG Arenou modrobílí podlehli soupeři 2:5. Spartě vyšel vstup do utkání, Pražané vedli v páté minutě o dvě branky.