HC Kometa Brno

Vypjatá semifinálová série pokračovala čtvrtým utkáním. Podobně jako v předcházejících duelech se skóre podařilo otevřít soupeři z Liberce. Kometa ovšem znovu držela krok a ve druhé třetině srovnala díky Zaťovičovi.
Stáří: 5 měsíců 1 týden
To bylo drama. Ve druhém utkání semifinále Bílí Tygři na domácím ledě dvakrát vedli, ale Kometa zásluhou Dočekala a Orsavy našla odpověď. Také čtvrteční duel musel opět rozhodnout nastavený čas, v němž sice nejprve modrobílí nevyužili dvě přesilovky, ovšem v 70.
Třetí čtvrtfinálové utkání nabídlo v DRFG areně taktickou a velice vyrovnanou bitvu. Do vedení se dostali na začátku druhé části domácí po trefě Muellera, Hradečtí ale zvládli srovnat krátce před polovinou utkání zásluhou Kukumberga.
Také druhý čtvrtfinálový duel na východě Čech vyšel Kometě znamenitě. Brankář Marek Čiliak nepustil za svá záda ani jednu střelu a vydatně trápil hradecké střelce. Při jasné výhře 5:0 se znovu gólově prosadil Jakub Orsava, jeho spoluhráč Peter Mueller se trefil dokonce dvakrát.
Před utkáním 52. kola bylo jisté, že Kometa po základní části obsadí stejně jako vloni páté místo a bude hrát čtvrtfinále. Do Zlína odjela takřka v plné sestavě a odehrála velmi kvalitní utkání se soupeřem, který ještě k definitivní jistotě předkola potřeboval uhrát minimálně bod.
Nová hala pro Kometu Brno? Zatím ne. Část té staré však čeká rekonstrukce. Brněnští hokejisté budou se svými soupeři narážet do nových mantinelů a naskakovat z moderních střídaček, které vyhovují současným pravidlům Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF).
Předposlední kolo základní části extraligy nabídlo v brněnské DRFG areně střeleckou podívanou. Především v první třetině se děly velké věci. Kometa čtyřmi góly určila ráz utkání a bavila se dobrým hokejem a akcemi.
Brněnští hokejisté odehráli v nedělním odpoledni duel na ledě lídra z Liberce. Úvod utkání patřil domácím, ale Kometu skvělými zákroky držel brankář Karel Vejmelka. Do vedení se dostala jako první Kometa, když se prosadil po pěkně akci Čermáka Dočekal.
Kometa ve víkendovém tripu pokračovala v neděli na ledě Litvínova. První třetinu dokázala ovládnout jak herně, tak i výsledkově. Druhá část nabídla po jedné brance, především rozdílový gól Martina Zaťoviče v závěru periody byl nesmírně důležitý.
V rámci 45. kola Tipsport extraligy cestovala brněnská Kometa na led třineckých Ocelářů. V utkání dvou týmu z elitní šestky byli klíčovými postavami zápasu brankáři, což svědčí i konečném výsledku utkání, které rozhodl jedinou přesnou trefou brněnský obránce Ondřej Němec.
V rámci 44. kola Tipsport extraligy zavítali do DRFG areny hokejisté Pardubic. Jako první se ujali vedení domácí, když Jakub Orsava zužitkoval v oslabení skvělou práci Martina Erata a poslal puk nad Kacetlův beton.
Hráči brněnské Komety ve středu zamířili na led Mladé Boleslavi, tento zápas pro obě mužstva znamenal už čtvrtý letošní vzájemný duel.
Reprezentační přestávka se blíží, Kometu čekal poslední duel této části extraligy na ledě plzeňských indiánů. Domácí začali lépe, ale Peter Mueller dokázal v přesilovce bleskově vyrovnat. Jenže následovaly dva góly Škodovky, které určily ráz utkání.
Po úspěšném vystoupení na Spartě čekal na hokejisty brněnské Komety souboj s moravským rivalem ze Zlína.
V dalším extraligovém kole zavítali na brněnský led hokejisté z Liberce. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části dvakrát prosadili hosté. Nejprve protlačil puk do branky Ordoš a chvíli před polovinou utkání mířil přesně Krenželok.
Brněnská Kometa přivítala v rámci 35. kola Tipsport extraligy soupeře z Litvínova. Domácí Brňané toužili i v pátém po sobě jdoucím domácím utkání bodovat, jenže hostující Severočeši těžili v první třetině z minima maximum a dostali se do dvoubrankového vedení.