HC Kometa Brno

Kometa načala své miniturné venkovních zápasů ve středních Čechách. Na ledě Mladé Boleslavi se modrobílí dostali rychle do vedení, ale domácí odpověděli, a třemi trefami ve druhé části se nasměrovali k výhře.
Stáří: 2 dny 10 hodin
Po delší době se brněnská Kometa představila před svým publikem. Hostila o bod druhý Hradec Králové, který v zápase třikrát vedl a domácí tým musel neustále dotahovat.
Poslední čtvrtinu základní části zahájila Kometa na třineckém ledě. Modrobílí hokejisté začali aktivně a první třetinu vyhráli poměrem 1:0 po přesilovkové trefě Martina Erata. Na začátku druhé části zasadili Brňané svému soupeři hodně tvrdý úder.
Kometa má formu jako hrom. V Litvínově si na své konto připsala již sedmou výhru v řadě. O své výhře na ledě Vervy rozhodla již v první třetině, kdy se prosadila ve dvou případech. Zbytek zápasu kontrolovala a držela si dostatečný náskok.
Čtyři zápasy, čtyři výhry. Taková je bilance Komety za posledních osm dnů. Na Brňany čekal ve středu v repríze loňského finále Liberec, kterému se venku v letošní sezóně příliš nedaří. Domácí vedli po dvou třetinách zaslouženě 3:1, byli aktivnější a střelecky nebezpečnější.
Kometa v posledním zápase roku 2017 dokázala vyhrát za tři body.
B r n o – Hokej, který měl grády. Krátce před vánočními svátky odehrála Kometa utkání na ledě pražské Sparty. V derby utkání se vydařila domácí sestavě první třetina, po gólů Klimka vedla. Od druhé části se obraz hry změnil a herně vyrovnal.
V posledním zápase před reprezentační pauzou hostila Kometa na domácím ledě Mladou Boleslav. Duel se lámal již v první třetině, kdy se Brnu povedlo vstřelit tři branky. O jednu z nich se navíc postaral extraligový nováček - Jan Súss, který v úterním zápase Ligy mistrů vstřelil hatrrick.
Po sérii tří zápasů venku se Kometa konečně představila před domácím publikem. Hostila Litvínov, který se herně zvedá. Nicméně Brňané svého soupeře jasně přehráli, byla na nich vidět větší snaha a touha po zisku tří bodů.
Třetí venkovní zápas v řadě čekal na hokejisty brněnské Komety. Tentokrát zajížděli Brňané do nedaleké Olomouce, která je v tabulce extraligy na šestém místě.
Reklama na hokej! Tak by se dalo nazvat utkání čtyřiadvacátého kola TELH mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň. V devítibrankové přestřelce byli úspěšnější domácí hokejisté a po nádherné hokejové bitvě si doma ponechávají tři body za výhru 5:4.
V rámci 20. kola Tipsport extraligy proti sobě na Horáckém zimním stadionu nastoupily celky domácí Jihlavy a hostující Komety.
Další bod do tabulky si připsali hokejisté brněnské Komety. V nedělním utkání 18. kola na ledě chomutovských pirátů prohráli 2:3 po prodloužení, přičemž svého soupeře přestříleli 23:17.
Páteční večer svedl proti sobě celky Komety a Hradce Králové. Brňanům se těžko prokousávalo urputnou hostující obranou, a když už to domácím vyšlo, zastavil je připravený gólman Patrik Rybár. V přesilové hře šli do vedení hosté, ve druhé třetině se trefil Petr Koukal.
Druhou čtvrtinu soutěže odstartovala Kometa na ledě Třince. Lídr tabulky hrál po celé utkání s těžkým soupeřem vyrovnanou partii, jenže rozhodovaly přesilovky. Třinec využil hned dvě, což bylo klíčové.
Těžký zápas čekal v neděli na brněnskou Kometu, která zajížděla na půdu posledního Litvínova. Ten bojoval o každý metr ledu, od začátku hrál nepříjemný hokej a bojoval o důležité body. V 54. minutě vedl již 3:0, ale Brňané i tentokrát ukázali, že ani tento výsledek není ztracený.