Reklama
reklama

Vstup do Evropské ligy basketbalistkám Imos Brno nevyšel. V Maďarsku prohrály

Prohrou vstoupily hráčky Imos Brno do letošního ročníku Evropské ligy basketbalistek. Tým trenérské dvojice Jan Bobrovský, Milan Veverka tak neprolomil své dvacetizápasové čekání na venkovní výhru v prestižní mezinárodní soutěži.

UE Šoproň - BK IMOS Brno 73:67 (14:27, 14:13, 21:16, 24:11)

Šoproň: Fegyverneky 25, Faris 14, Hawkins 12, Krnjic 8, Simon 7, Stankovic 5, Zsovár 2
Brno: Hanušová 27, Pecková 13, Jalčová 9, Key 7, Hamilton 6, Jurčenková 5

Trojky: 3/9 . 6/14
Trestné hody: 14/17 - 15/17
Doskoky: 27 - 26

Do utkání vstoupily dvěma rychlými trefami domácí hráčky, poté ale začaly úřadovat Alena Hanušová a Tereza Pecková, které měly největší podíl na třináctibodovém vedení po první čtvrtině. Ve druhé desetiminutovce se přitvrdila hra na obou stranách, IMOS si po vystřídání základní pětky, připsal několik ztracených míčů v řadě. Přesto po druhé periodě svítilo na ukazatelích 26:40.

Obávaný vstup do druhé půlky zápasu, ve které se letos Brňankám nedaří udržovat nastolené tempo hry, se projevil i v Šoproni. Její tým skóroval z rychlých protiútoků, na straně Brňanek se místo bodů kupily fauly. Náskok brněnského týmu se ztenčil na pět bodů. Podobně se zápas odvíjel i v poslední, rozhodující části. V její třetí probíhající minutě už vyrovnávala na 56:56 Stankovic. Přelévající se skóre z jedné na druhou stranu nakonec rozetla bývalá brněnská hráčka Zsófia Fegyverneky svou jedenáctibodovou šňůrou.

„Je to nešťastný vstup do soutěže, protože dnes jsme opravdu měli na vítězství. Soupeřky si po většinu utkání nevěděly rady s naší obranou. Na konci jsme ale udělali množství zbytečných chyb a neubránili jedinou hráčku,“ uvedl po zápase Jan Bobrovský.

„Bylo to náročné utkání, od druhé půlky zagresivnili obranu a bylo pro nás těžké udržet v úzké sestavě tempo zápasu,“ dodala kapitánka Anna Jurčenková.

„V poslední čtvrtině ta únava určitě byla znát, ale i soupeřky hrály v malé rotaci. Před utkáním jsme si řekly, že Šoproň je na domácí palubovce silná, ale že na ně musíme hrát stejně tvrdě jako ony. S přibývajícím časem a jejich tvrdostí jsme se s tím ale nedokázaly vyrovnat. Je velká škoda, že jsme nenastartovaly euroligovou sezónu vítězstvím,“ řekla nejlepší střelkyně Brňanek Alena Hanušová.

Další utkání hrajeme v sobotu na Rosničce. V rámci 14. kola ŽBL hostíme Karlovy Vary - 9.11., 17:00

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře