Reklama
reklama

Vstup do Evropské ligy basketbalistkám Imos Brno nevyšel. V Maďarsku prohrály

Prohrou vstoupily hráčky Imos Brno do letošního ročníku Evropské ligy basketbalistek. Tým trenérské dvojice Jan Bobrovský, Milan Veverka tak neprolomil své dvacetizápasové čekání na venkovní výhru v prestižní mezinárodní soutěži.

UE Šoproň - BK IMOS Brno 73:67 (14:27, 14:13, 21:16, 24:11)

Šoproň: Fegyverneky 25, Faris 14, Hawkins 12, Krnjic 8, Simon 7, Stankovic 5, Zsovár 2
Brno: Hanušová 27, Pecková 13, Jalčová 9, Key 7, Hamilton 6, Jurčenková 5

Trojky: 3/9 . 6/14
Trestné hody: 14/17 - 15/17
Doskoky: 27 - 26

Do utkání vstoupily dvěma rychlými trefami domácí hráčky, poté ale začaly úřadovat Alena Hanušová a Tereza Pecková, které měly největší podíl na třináctibodovém vedení po první čtvrtině. Ve druhé desetiminutovce se přitvrdila hra na obou stranách, IMOS si po vystřídání základní pětky, připsal několik ztracených míčů v řadě. Přesto po druhé periodě svítilo na ukazatelích 26:40.

Obávaný vstup do druhé půlky zápasu, ve které se letos Brňankám nedaří udržovat nastolené tempo hry, se projevil i v Šoproni. Její tým skóroval z rychlých protiútoků, na straně Brňanek se místo bodů kupily fauly. Náskok brněnského týmu se ztenčil na pět bodů. Podobně se zápas odvíjel i v poslední, rozhodující části. V její třetí probíhající minutě už vyrovnávala na 56:56 Stankovic. Přelévající se skóre z jedné na druhou stranu nakonec rozetla bývalá brněnská hráčka Zsófia Fegyverneky svou jedenáctibodovou šňůrou.

„Je to nešťastný vstup do soutěže, protože dnes jsme opravdu měli na vítězství. Soupeřky si po většinu utkání nevěděly rady s naší obranou. Na konci jsme ale udělali množství zbytečných chyb a neubránili jedinou hráčku,“ uvedl po zápase Jan Bobrovský.

„Bylo to náročné utkání, od druhé půlky zagresivnili obranu a bylo pro nás těžké udržet v úzké sestavě tempo zápasu,“ dodala kapitánka Anna Jurčenková.

„V poslední čtvrtině ta únava určitě byla znát, ale i soupeřky hrály v malé rotaci. Před utkáním jsme si řekly, že Šoproň je na domácí palubovce silná, ale že na ně musíme hrát stejně tvrdě jako ony. S přibývajícím časem a jejich tvrdostí jsme se s tím ale nedokázaly vyrovnat. Je velká škoda, že jsme nenastartovaly euroligovou sezónu vítězstvím,“ řekla nejlepší střelkyně Brňanek Alena Hanušová.

Další utkání hrajeme v sobotu na Rosničce. V rámci 14. kola ŽBL hostíme Karlovy Vary - 9.11., 17:00

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře