Reklama
reklama

Ruské basketbalistky odjely z Brna s prohrou. Imos poprvé v Evropské lize vyhrál

3.kolo ELW: BK IMOS Brno - Naděžda Orenburg 76:67 (18:14, 17:22, 18:12, 23:19).Brno: Hanušová 23, Key 18, Jalčová 13, Jurčenková 12, Pecková a Hamilton 4, Kašpárková 2Orenburg: Bonner 21, Anoikina 12, Zhedik 10, Dimitrakou 8, Kuzina 6, Johnson a Cruz 5 Trojky: 5/14 - 0/8, Trestné hody: 21/23 - 11/15, Doskoky: 40 - 41.

Úvod utkání dvou týmů, které zatím nepoznaly vítězství, byl vyrovnaný. Po pěti minutách jsme vedli 9:8, a to především zásluhou Hanušové, která měla na kontě 7 bodů. Kuriozní koš na začátku 7. minuty trefila Ashley Key. Podařila se jí trojka s faulem. V té době bylo utkání srovnáno, 12:12. V závěru nás pod košem podržela Jurčenková. Po první desítce jsme vedli 18:14.

Body Hanušové a Jurčenkové nás držely nad vodou i ve druhé části. Ve 23. minutě jsme vedli osmibodovým rozdílem. Začaly nás ale trápit ztráty a také podkošové hráčky soupeřek. V polovině čtvrtiny se náš náskok smrskl na jediný bod. Vedení nám vzala bývalá brněnská hráčka DeWanna Bonner. V poločase byla naše ztráta jednobodová, 35:36.

Ve 23. minutě dosáhla na deset bodů Anka Jurčenková srovnáním na 40:40. Naše slovenská pivotka měla svůj den a držela nás i na doskoku. Už ve 27. minutě měla double-double za 12 bodů a 10 doskoků. Spoléhali jsme také na dvoucifernou dvojici Hanušová-Key. Po jejich souhře jsme vedli o sedm bodů ve 29. minutě. Do konce čtvrtiny ruský tým ještě jedním košem stáhl na 53:48.

Díky několika našim zbrklým akcím v úvodu čtvrté čtvrtiny se nám Orenburg přiblížil na dva body. V polovině čtvrtiny důležitou trojku trefila Alena, kterou nájezdem následovala Ivana Jalčová, 60:53. Znovu ale následovalo několik chyb a tři minuty před koncem už to bylo jen o tři. V závěru se nám ale opět dařilo. Při našem šestibodovém vedením soupeřky neudržely nervy na uzdě a nesportovně faulovaly najíždějící Jalčovou. Dva trestné hody s přehledem proměnila. Zbytek zápasu jsme už ustáli a mohli slavit první výhru!

Alexander Ermolinskiy: Nejdříve chci pogratulovat brněnskému týmu k dobré hře a první výhře. Hráli jsme špatně v obraně, s tou jsme měli problém od úvodu. Zvláště s Alenou Hanušovou, i když jsme na ni zdánlivě byli připraveni. Nedokázali jsme ji zastavit. Potom jsme se vrátili do zápasu ve třetí čtvrtině, ale byla I moje chyba, že jsem věřil několika hráčkám, které pak nehrály dobře. Hráčky z lavičky to ale nespravily. Na samém konci hbry Brno trefilo několik trojek, my jsme nedokázali odpovědět a to byla chyba. Takže musíme více trénovat a připravit se na další zápas.

DeWanna Bonner (Orenburg): Soupeřky hrály opravdu tvrdě. Ke konci hry daly pár klíčových košů. Hrály skutečně dobře, ale teď musíme zapomenout a jít dál.

Jan Bobrovský (Brno): Především jsem rád, že jsme vyhráli, protože kdybychom tak vyrovnané utkání měli potřetí prohrát, tak už bychom to pravděpodobně těžce nesli. Ve všech třech utkáních jsme zatím podali velmi dobré výkony. Na soupeřky jsme se velmi dobře připravili a myslím, že v obraně byly sice nepříliš dobré úseky, ne vždy jsme dokázali výškovou převahu eliminovat, ovšem i když DeWanna Bonner dala 21 bodů, nebylo to to, co oni potřebovali.

Anna Jurčenková (Brno): Na soupeřky jsme se připravovaly opravdu důkladně. Celý zápas jsme dřeli, ke konci čtvrté čtvrtiny jsme daly důležité koše, začalo se dařit Ivaně Jalčové a jsme moc rádi za výhru.

V pátek 22. listopadu od 17:30 hrajeme v Králově Poli městské derby s Valosunem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře