Reklama
reklama

Ruské basketbalistky odjely z Brna s prohrou. Imos poprvé v Evropské lize vyhrál

3.kolo ELW: BK IMOS Brno - Naděžda Orenburg 76:67 (18:14, 17:22, 18:12, 23:19).Brno: Hanušová 23, Key 18, Jalčová 13, Jurčenková 12, Pecková a Hamilton 4, Kašpárková 2Orenburg: Bonner 21, Anoikina 12, Zhedik 10, Dimitrakou 8, Kuzina 6, Johnson a Cruz 5 Trojky: 5/14 - 0/8, Trestné hody: 21/23 - 11/15, Doskoky: 40 - 41.

Úvod utkání dvou týmů, které zatím nepoznaly vítězství, byl vyrovnaný. Po pěti minutách jsme vedli 9:8, a to především zásluhou Hanušové, která měla na kontě 7 bodů. Kuriozní koš na začátku 7. minuty trefila Ashley Key. Podařila se jí trojka s faulem. V té době bylo utkání srovnáno, 12:12. V závěru nás pod košem podržela Jurčenková. Po první desítce jsme vedli 18:14.

Body Hanušové a Jurčenkové nás držely nad vodou i ve druhé části. Ve 23. minutě jsme vedli osmibodovým rozdílem. Začaly nás ale trápit ztráty a také podkošové hráčky soupeřek. V polovině čtvrtiny se náš náskok smrskl na jediný bod. Vedení nám vzala bývalá brněnská hráčka DeWanna Bonner. V poločase byla naše ztráta jednobodová, 35:36.

Ve 23. minutě dosáhla na deset bodů Anka Jurčenková srovnáním na 40:40. Naše slovenská pivotka měla svůj den a držela nás i na doskoku. Už ve 27. minutě měla double-double za 12 bodů a 10 doskoků. Spoléhali jsme také na dvoucifernou dvojici Hanušová-Key. Po jejich souhře jsme vedli o sedm bodů ve 29. minutě. Do konce čtvrtiny ruský tým ještě jedním košem stáhl na 53:48.

Díky několika našim zbrklým akcím v úvodu čtvrté čtvrtiny se nám Orenburg přiblížil na dva body. V polovině čtvrtiny důležitou trojku trefila Alena, kterou nájezdem následovala Ivana Jalčová, 60:53. Znovu ale následovalo několik chyb a tři minuty před koncem už to bylo jen o tři. V závěru se nám ale opět dařilo. Při našem šestibodovém vedením soupeřky neudržely nervy na uzdě a nesportovně faulovaly najíždějící Jalčovou. Dva trestné hody s přehledem proměnila. Zbytek zápasu jsme už ustáli a mohli slavit první výhru!

Alexander Ermolinskiy: Nejdříve chci pogratulovat brněnskému týmu k dobré hře a první výhře. Hráli jsme špatně v obraně, s tou jsme měli problém od úvodu. Zvláště s Alenou Hanušovou, i když jsme na ni zdánlivě byli připraveni. Nedokázali jsme ji zastavit. Potom jsme se vrátili do zápasu ve třetí čtvrtině, ale byla I moje chyba, že jsem věřil několika hráčkám, které pak nehrály dobře. Hráčky z lavičky to ale nespravily. Na samém konci hbry Brno trefilo několik trojek, my jsme nedokázali odpovědět a to byla chyba. Takže musíme více trénovat a připravit se na další zápas.

DeWanna Bonner (Orenburg): Soupeřky hrály opravdu tvrdě. Ke konci hry daly pár klíčových košů. Hrály skutečně dobře, ale teď musíme zapomenout a jít dál.

Jan Bobrovský (Brno): Především jsem rád, že jsme vyhráli, protože kdybychom tak vyrovnané utkání měli potřetí prohrát, tak už bychom to pravděpodobně těžce nesli. Ve všech třech utkáních jsme zatím podali velmi dobré výkony. Na soupeřky jsme se velmi dobře připravili a myslím, že v obraně byly sice nepříliš dobré úseky, ne vždy jsme dokázali výškovou převahu eliminovat, ovšem i když DeWanna Bonner dala 21 bodů, nebylo to to, co oni potřebovali.

Anna Jurčenková (Brno): Na soupeřky jsme se připravovaly opravdu důkladně. Celý zápas jsme dřeli, ke konci čtvrté čtvrtiny jsme daly důležité koše, začalo se dařit Ivaně Jalčové a jsme moc rádi za výhru.

V pátek 22. listopadu od 17:30 hrajeme v Králově Poli městské derby s Valosunem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře