Reklama
reklama

Češky postoupily ze skupiny jako čtvrté a narazí v osmifinále na Čínu

Svůj poslední zápas ve skupině A Mistrovství světa ve volejbale juniorek vyhrál český tým nad Tchaj-wanem 3:0. V prvních dvou setech předvedly české reprezentantky suverénní výkon, který se odrazil ve skóre 25:17 a 25:13. Ve třetí sadě jejich kvalitní hra na síti utrpěla zejména nekvalitní přihrávkou a svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka musely dotahovat náskok soupeřek. Prohrávaly postupně sice už 3:11 nebo 7:16, přesto dotáhly i třetí set do vítězného konce 25:22.

„Nedokážu říct, co bylo jinak než včera, ale asi pomohlo, že jsme si to po zápase s Peru s holkami vyříkaly a dnes jsme nastoupily na hřiště opravdu odhodlané hrát svou hru,“ hodnotila výkon týmu blokařka Veronika Trnková, která k vítězství nad Tchaj-wanem přispěla celkem třinácti body.   Ani výsledek dnešního utkání ale už nic neměnil na tom, že s bilancí dvou výher a dvou porážek, obsadily svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka čtvrté místo ve skupině, kvůli horšímu poměru setů právě za třetím Tchaj-wanem. Ve středečním osmifinále tak narazí na vítězky skupiny B a velké favoritky celého šampionátu Číňanky. Zápas se odehraje v 17:30 hodin v Kajot aréně.   „My už jsme věděli před zápasem, že i výhra 3:0 nic nezmění na našem umístění ve skupině. Holky předvedly výborný výkon, úplný opak včerejšího zápasu proti Peru. To nám dává před zápasem s Číňankami naději, že bychom s nimi zítra mohli držet alespoň krok,“ pochválil svůj tým trenér Ondřej Marek a zároveň dodal: „Po včerejším výkonu jsme velmi rádi, že jsme fanouškům v hledišti předvedli hru, která se jim musela líbit. Diváci nám velmi pomohli.“   Včera sledovalo zápas 2850 diváků, dnes přišlo do Kajot arény fandit 1950 fanoušků.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře