Reklama
reklama

České juniorky obsadily na šampionátu jedenácté místo, titul slaví Čína

Zápasy o konečné umístění vyvrcholilo dnes V Brně Mistrovství světa ve volejbale juniorek. České reprezentantky obsadily jedenácté místo, když v nedělním utkání porazily 3:2 Peru po setech 19:25, 22:25, 25:20, 25:23 a 17:15. Česká republika tak dosáhla shodného umístění jako v roce 2009 při posledním světovém šampionátu této věkové kategorie, na který se kvalifikovala.

V Kajot aréně zakončily světový šampionát volejbalistek do 20let večerní medailové zápasy. V souboji o třetí místo porazila Brazílie Italky 3:0. O titul svedly bitvu výhradně asijské týmy. Po setech 25:13, 25:17 a 25:15 se z něj nakonec radoval reprezentační výběr Číny.   Na šampionátu poprvé startovalo 20 družstev, což v rámci tomuto počtu přizpůsobeném herním systému znamenalo, že všechna bojovala o umístění až do posledního dne turnaje. Nejpočetnější návštěvnost, přesahující v průměru patnáct set diváků, zaznamenali organizátoři podle předpokladů na jednotlivých zápasech českého týmu. Finále pak sledovaly v Kajot aréně celkem čtyři tisíce lidí.   „Šampionát hodnotím jako výrazný organizační úspěch, protože nebývá zvykem, že na mládežnický sport chodí pravidelné tisícové návštěvy diváků. Za to patří dík celému týmu okolo Roberta Urbánka,“ zhodnotil šampionát předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník. „A z hlediska sportovního se ukázalo, na co zhruba momentálně volejbalově máme. A je to jasná výzva. Celé Česko vidělo, jak vypadá světový volejbal a že to není ten náš volejbal, ale takový, jaký hraje Čína, Itálie, Srbsko, Brazílie. Právě tomu se musíme přiblížit, to je hlavní memento pro české trenéry.” „Po sportovní stránce si myslím, že projev českého družstva trochu pokulhával za naším očekáváním a výsledek mohl být lepší. Z hlediska organizace musím především vyzdvihnout, že návštěvnost zápasů byla ve všech případech nad naše očekávání,“ dodal předseda organizačního výboru a místopředseda svazu Robert Urbánek.      

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře