Reklama
reklama

České juniorky obsadily na šampionátu jedenácté místo, titul slaví Čína

Zápasy o konečné umístění vyvrcholilo dnes V Brně Mistrovství světa ve volejbale juniorek. České reprezentantky obsadily jedenácté místo, když v nedělním utkání porazily 3:2 Peru po setech 19:25, 22:25, 25:20, 25:23 a 17:15. Česká republika tak dosáhla shodného umístění jako v roce 2009 při posledním světovém šampionátu této věkové kategorie, na který se kvalifikovala.

V Kajot aréně zakončily světový šampionát volejbalistek do 20let večerní medailové zápasy. V souboji o třetí místo porazila Brazílie Italky 3:0. O titul svedly bitvu výhradně asijské týmy. Po setech 25:13, 25:17 a 25:15 se z něj nakonec radoval reprezentační výběr Číny.   Na šampionátu poprvé startovalo 20 družstev, což v rámci tomuto počtu přizpůsobeném herním systému znamenalo, že všechna bojovala o umístění až do posledního dne turnaje. Nejpočetnější návštěvnost, přesahující v průměru patnáct set diváků, zaznamenali organizátoři podle předpokladů na jednotlivých zápasech českého týmu. Finále pak sledovaly v Kajot aréně celkem čtyři tisíce lidí.   „Šampionát hodnotím jako výrazný organizační úspěch, protože nebývá zvykem, že na mládežnický sport chodí pravidelné tisícové návštěvy diváků. Za to patří dík celému týmu okolo Roberta Urbánka,“ zhodnotil šampionát předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník. „A z hlediska sportovního se ukázalo, na co zhruba momentálně volejbalově máme. A je to jasná výzva. Celé Česko vidělo, jak vypadá světový volejbal a že to není ten náš volejbal, ale takový, jaký hraje Čína, Itálie, Srbsko, Brazílie. Právě tomu se musíme přiblížit, to je hlavní memento pro české trenéry.” „Po sportovní stránce si myslím, že projev českého družstva trochu pokulhával za naším očekáváním a výsledek mohl být lepší. Z hlediska organizace musím především vyzdvihnout, že návštěvnost zápasů byla ve všech případech nad naše očekávání,“ dodal předseda organizačního výboru a místopředseda svazu Robert Urbánek.      

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře