Reklama
reklama

Basketbalistky Brna prohrály v Evropské lize s Krakovem 61:67

BK IMOS Brno - Wisla Can-Pack Kraków 61:67 (17:23, 18:16, 12:13, 14:15). Brno: Hanušová 19, Key 14, Jurčenková 10, Hamilton 8, Kašpárková 5, Jalčová 4, Pecková 1Wisla: Lavender 34, Tamane 10, Quigley 8, Szott 7, Phillips 6, Ouvina 2. Trojky: 5/16 - 0/3. Trestné hody: 8/13 - 21/26. Doskoky: 31 - 39

Zaplněná Rosnička sledovala slušný vstup našeho týmu do utkání s Krakovem, tentokrát bez desítek hlučných krakovských fanoušků, ačkoli hrstka příznivců hostujícího týmu do Brna dorazila. Po pěti minutách Brno vedlo 11:8. Díky výborné obraně jsme získali několik míčů v útoku a měli mírně navrch. Po trojce Aleny Hanušové jsme vedení zvýšili na pět a Krakov bral time-out. Po něm se zlepšila krakovská obrana i útok a role se vyměnily. Tentokrát to byly hostující hráčky, kdo získával míče a skóroval. Pokud byla dvoumetrová Zane Tamane sama pod košem, nemýlila se. V 9. minutě se Krakov ujal jednobodového vedení, které díky našemu výpadku v závěru navýšil na šest bodů po deseti minutách.

Mírná střelecká krize pokračovala i na začátku druhé čtvrtiny. Krakov si pod košem tvořil jednoduché pozice ke skórování a i když to někdy bylo i natřikrát, nakonec se prosadil a vytvořil si dvouciferné vedení. Nejvíce nás trápila vysoká Tamane, v útoku i na doskoku. Důležitou trojku trefila v půli čtvrtiny Ashley Key, následovala šestka Báry Kašpárkové a trefa Ivany Jalčové a už jsme ztráceli jen čtyři body. Brzy ale začala vystrkovat růžky Lavender a Krakov opět odskočil. Pod košem ale zabojovala srdcařka Hanušová a snížila manko na pouhé dva body v závěrečné minutě. Škoda našich ztrát v závěru poločasu, 35:39.

Krátce po vstupu do druhé půle nám Wisla unikla na devět. Trojka Hanušové nás ale vracela do hry a jistotu pod košem získávala i Jurčenková. Přesto se nám zatím nepodařilo utkání zvrátit. Stav po třech čtvrtinách, 47:52.

Velké problémy nám dělala Lavender, která měla na začátku čtvrté části už před 30 bodů. Za šestibodového vedení Krakova si trenér Bobrovský bral time-out. Ovšem ani po něm se nám příliš nedařilo a čtyři minuty před koncem jsme prohrávali o devět. O dvě minuty později už to bylo jen o tři. 47 sekund před koncem, za stavu 61:62, trenér Bobrovský bral time-out. Přišly ale dva naše fauly a tři proměněné krakovské šestky, 61:65 dvacet sekund před klaksonem. Bohužel, stav se nám už nepodařilo zvrátit, 61:67.

Štefan Svitek (trenér Wisly): Jsme velmi rádi, že jsme dokázali vyhrát na půdě Brna. Po naší domácí porážce se nám tento vítězný zápas hodil. Ta výhra se nerodila lehce, hráli jsme jako na houpačce. Po dobrých chvílích jsme najednou dělali spoustu zbytečných chyb – důkazem toho je našich 22 ztrát, což je příliš na jeden zápas. To nás stálo možnosti zakončit náš útok, nevyužívali jsme naše fauly, jak jsem si představoval. Hráčky se dostávaly pod koš a potom jsme udělali zbytečný faul, z tohoto pohledu to nebylo vyrovnané střetnutí, ale po té prohře s Rivasem, kterou jsme stále měli v hlavách, nám přišla tato výhra vhod.

Jantel Lavender (Wisla): Byl to těžký zápas. Moje spoluhráčky mi vytvářely skvělé pozice. Ale stále je na čem pracovat a čeho se vyvarovat, jako např. ztráty.

Jan Bobrovsky (trenér BK IMOS Brno): Wisla po našem vedení 17:11 se otřepala a poté nás jasně přehrála. V tom momentě jsme byli dost dole. Pak se nám podařilo jejich náskok snížit a myslím si, že i přestože pořád vedli, tak v poslední desetiminutovce nám dali ještě šanci. My však hrubou chybou, která se nemůže stát, a sice, že jsme nechali doskočit po šestce, jsme to utkání prohráli bez možnosti skórovat. Pak už jsme jen riskovali.

Alena Hanušová (BK IMOS Brno): Je to škoda, že jsme na konci jen dotahovali a že jsme je nepřehráli dvěma, třemi body, protože by mohli začít zmatkovat a my to mohli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel už jsme měli pět faulů, oni dali rozhodující šestky a my už jsme s tím nedokázali nic udělat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře