Reklama
reklama

Basketbalistkám IMOSu Brno začíná Evropská liga

Basketbalistky IMOSu Brno vstoupí ve středu do nové sezony Evropské ligy. Brno se chce pokusit alespoň postoupit ze skupiny a první překážkou pro něj bude Šoproň. Společně s ním ještě v Evropské lize nastoupí hráčky USK Praha, které na úvod doma přivítají Nový Záhřeb a chtějí se vítězstvím odrazit za splněním svého cíle, kterým je postup na závěrečný turnaj nejlepších osmi týmů.

Brňanky se po obměně kádru zatím spíše trápí. Trenér Jan Bobrovský však věří, že se jim podaří hned v prvním duelu v Šoproni uspět. „Před rokem jsme začínali Evropskou ligu také v Maďarsku, první utkání v Györu jsme měli dlouho pod kontrolou a nezvládli až závěr. Prohráli jsme o dva body. Nyní bychom měli uspět a vykročit za naším cílem, kterým je postup do play off,“ uvedl Bobrovský.

V zápase očekává tvrdý boj proti domácí obraně. "Postupný útok mají hráčky Šoproně podobný jako my, ale v defenzivě jsou hodně nekompromisní a někdy si pomáhají i přifilmováním. Čeká nás bouřlivé maďarské prostředí, se kterým by se ale měly hráčky vyrovnat," dodal kouč. Brno nastoupí v plné síle i s uzdravenou slovenskou posilou Ivanou Jalčovou.

Šoproň je od roku 2000 pravidelným účastníkem Evropské ligy, jeho maximem je čtvrté místo z roku 2009. "V týmu mají dvě americké posily, rozehrávačku Kelly Farisovou a křídelní útočníci Tiannu Hawkinsovou, na kterých mají postaveny útočné akce. V týmu je i rozehrávačka Zsófia Fegyvernekyová, která hrála v brněnském klubu. Brno se v Šoproni představí rovněž od 18 hodin.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře