Reklama
reklama

Velká škoda: dva body utekly Znojmu mezi prsty

Chybělo opravdu jen několik desítek sekund k tomu, aby si Znojmo vezlo z hřiště soupeře poprvé v historii v Gambrinus lize tři body. Vedlo téměř hodinu na Bazalech 1:0 brankou kapitána Hnaníčka, ale domácím se v samém závěru podařilo vyrovnat. Moc tedy nechybělo a mohlo se vyhoupnout ze sestupových pozic. Příští sobotu hostí "doma" v Brně 1.FK Příbram.

FC Baník Ostrava - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:1). Branky: 90. Kukec – 37. Hnaníček. ŽK: 54. Baránek, 82. Droppa – 55. Cihlář, 61. Vašíček, 89. Hnaníček. Rozhodčí: Miroslav Zelinka - Ondřej Pelikán, Patrik Filípek.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Sukup, Baránek, Frydrych (C), Zawada – Kraut (64. Kukec), Droppa, Hable (24. Foltýn), Engelmann, Fantiš – Rolinc (46. Lukeš).

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C), Hudec, Cihlář – Lacko (69. Hrošovský), Nepožitek - Helísek (90. Reljić), Okleštěk, Crnkić (88. Tomeček) – Vašíček.

Na začátku utkání ještě nikdo na Bazalech netušil, jaké že se strhne drama hodné divadelních velikánů. Aktivněji začal domácí tým a v sedmé minutě se mohl dostat i do vedení. Po standardní situaci se míč dostal do chumlu před bránou a odtud se vydal kulatý nesmysl až na cestu k břevnu, které orazítkoval. Po této dobré příležitosti se však tlak Ostravy omezil pouze na několik centrů do vápna. To 27. minuta byla jiná káva. Engelmann mířil sám na bránu, ale Hrubý ho dokázal vychytat.

Znojmo odpovědělo o minutu později, kdy to z úhlu zkoušel Helísek, ale Pavlenka se překvapit nenechal. Předchozí situace dokumentovala, že poziční převaha Baníku už nebyla zdaleka taková. Náš tým se navíc dostal v 37. minutě do vedení, když rohový kop usměrnil hlavou k tyči Josef Hnaníček. Vedoucí gól dostal Znojmo do pohody a o malou chvíli později mohl přidat druhou branku Crnkić.

Do druhé části Ostrava vstoupila s odhodláním vyrovnat. Skóre však nesrovnal v 50. minutě Kraut a o minutu později ani Engelmann. Pak měl však Banik utrum a z ochozů se postupně začal ozývat nesmělý pískot. Znojmo nemělo v obraně výraznější problémy a podnikalo nebezpečné výpady, jímž však chyběla lepší finální část. A mohlo mrzet. V 85. minutě ještě vyrazil Pavlenka střelu Oklešťka, pak ovšem přišly chvíle Baníku. Běžela poslední minuta utkání, když se po rohu dostal míč k Davoru Kukecovi a napálil míč nekompromisně k tyči. Ostrava nakonec mohla brát dokonce body, alespoň bod nám však zachránil vynikající zákrok Hrubého.

Ohlasy trenérů

Martin Svědík (Ostrava): Musíme být rádi za bod, ale ten zápas jsme měli vyhrát. Utkání bohužel už v první minutě narušilo zranění Hableho. Na mužstvu se to podepsalo a ve středu pole jsme ztráceli hodně míčů. Poslední patnáctiminutovka první půle byla špatná. Inkasovali jsme v ní gól, ale předtím jsme měli dvě stoprocentní šance, které jsme měli využít. Zápas by pak měl jiný obraz, protože brejky má Znojmo slušně sehrané. Znovu v úvodu druhé půle jsme neproměnili dvě stoprocentní šance. Bez toho se vyhrát nedá. Ale zaplaťpánbůh, že se mužstvo rvalo až do konce.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Myslím, že jsme předvedli vcelku kvalitní hru. Mohli jsme inkasovat na začátku druhého poločasu, kdy nám to ale vychytal Vlasta Hrubý. Pak jsme se ale otřepali a předváděli kvalitní fotbal, ale fotbal se hraje na góly a v dohrání brejků jsme dnes zklamali. Dali jsme jeden gól, ale hrát na 1:0 je těžké. To se potvrdilo, když nám tam propadla jedna standardní situace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře