Reklama
reklama

Utkání se Slováckem? Sporné situace a spousta neproměněných šancí

V mnoha aspektech byl pro Znojmo zápas se Slováckem smolný. Ať už v několika sporných situací, tak i v řadě neproměněných šancí. Hosté šli do vedení v desáté minutě po proměněné penaltě Kerbra a do druhé půli skórovali ještě jednou, tomuto gólu ovšem zřejmě předcházela ruka. Každopádně náš tým měl několik dobrých možnosti na srovnání skóre, což se ještě navýšilo po vyloučení Rady z 43. minuty. Došlo ovšem pouze k snížení zásluhou Radima Nepožitka.

1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko  1:2  (0:2). Branky: 90+3. Nepožitek – 10. Kerbr (pen.), 40. Ondřejka. ŽK: 9. Hnaníček, 12. Crnkić, 28. Hudec, 41. Hrubý – 27. Ondřejka, 66. Daníček, 66. Trousil, 90+2. Melichárek. ČK: 43. Rada. Rozhodčí: Michal Paták - Petr Blažej, Jakub Hrabovský. Počet diváků: 782.

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C) (86. Buchta), Hudec, Cihlář (57. Helísek) – Nepožitek, Okleštěk, Lacko (82. Reljić), Crnkić, Hrošovský – Vašíček.

1.FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Šimko (87. Mezlík), Rada, Košút – Valenta, Daníček, Ondřejka (68. Martan) – Petr (45. Trousil), Došek (C), Kerbr.

Zápas se začal poměrně svižně. Už v šesté minutě Vašíček pálil z vápna přes obránce z většího úhlu. Proti jeho střele musel poprvé brankář Melichárek zasahovat. S odpovědí hned vzápětí přispěchal Šimko, jeho svižný pokus ovšem skončil těsně nad břevnem. V desáté minutě se poprvé měnilo skóre. Hnaníček stáhl v pokutovém území Doška a z následné penalty se trefil Milan Kerbr. Znojmo vrhlo ihned všechny své síly do útoku. Jedenadvacátá minuta vyvolala na Srbské velké emoce. Vašíček se řítil s míčem do vápna. Melichárek zasáhl míč, ale společně s ním vzal i nohy Vašíčka, který se ocitl na zemi. Pokutový kop ale nařízen nebyl.

Znojmo mělo nadále poziční převahu, ale ke gólu se nepropracovalo. Hřmělo naopak na druhé straně. Ondřejka dostal pěkný centr, ale za Cihláře se dostal pouze za pomocí přiťuknutí balónu rukou. Hra i přesto pokračovala dál a Václav Ondřejka se trefil ke vzdálenější tyči. Marně reklamoval předchozí ruku u pomezního sudího Hrubý. Další výbušná situace nastala ve 43. minutě, Rada srazil po odpískání k zemi Nepožitka a viděl za svůj zbytečný faul červenou kartu. Pozdější záznam však ukázal, že správně měl být vyloučen jiný hráč Slovácka.

Domácí svojí přesilovou hru ve druhé půli chtěli rychle využít. Už ve 48. minutě měl velkou možnost Vašíček. Jeho střela na vzdálenější tyč ale skončila těsně vedle. Vůbec na neproměňování šancí doplácel náš tým prakticky po celé druhé dějství. To proklamovala i situace v 62. minutě, kdy spálil velkou tutovku Crnkić a Melichárek dokázal zlikvidovat i následnou dorážku. S postupem času ovšem útočný tlak Znojma opadal a Slovácko se dostávalo do nebezpečných brejků, ani jeden ale nebyl dotáhnout do zdárného konce.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili slušně, měli jsme brankové šance. Potom jsme polevili. Soupeř v úvodu často hrozil centrovanými míči, po jednom z nich si Došek vykoledoval penaltu. Hráli jsme i po inkasované brance dobře, měli šance. U zákroku na našeho útočníka Vašíčka po střetu s brankářem Melichárkem si myslím, že byla penalta. Nechci se k tomu dále vyjadřovat, musím se podívat na video. Měli jsme i v přesilovce šance. Pokud ale i takové neproměníme, tak se nemůžeme vymlouvat na rozhodčí. Chybu také musíme hledat sami v sobě. Nejen v okolních věcech.

Svatopluk Habanec (Slovácko): Výsledek mohu z pohledu získaných bodů hodnotit pozitivně. Ale nelíbil se mi způsob, jak jsme hráli. Pouze patnáct minut naši fotbalisté odváděli to, co jsme si řekli před zápasem. Pokyn zněl dát rychle balon na zem. Přesto jsme i po špatné hře dali dvě branky. Ovšem co dnes neproměnilo Znojmo, tak nad tím zůstává rozum stát. Soupeř nás přehrál ve všech činnostech. My jsme hráli zbaběle. Jako bychom nechtěli hrát fotbal. Jen jsme nakopávali míče. Nepochopitelná byla pro mě i hloupost, po které byl vyloučen Rada. Brankář Melichárek má v držení míč a my uděláme takovou kravinu. Vyloučení bylo nesmyslné. Každopádně bude mít tato situace i vnitřní dohru v klubu. Co se týká fotbalu, tak zápas byl z naší strany nepovedený.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře