Reklama
reklama

Utkání se Slováckem? Sporné situace a spousta neproměněných šancí

V mnoha aspektech byl pro Znojmo zápas se Slováckem smolný. Ať už v několika sporných situací, tak i v řadě neproměněných šancí. Hosté šli do vedení v desáté minutě po proměněné penaltě Kerbra a do druhé půli skórovali ještě jednou, tomuto gólu ovšem zřejmě předcházela ruka. Každopádně náš tým měl několik dobrých možnosti na srovnání skóre, což se ještě navýšilo po vyloučení Rady z 43. minuty. Došlo ovšem pouze k snížení zásluhou Radima Nepožitka.

1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko  1:2  (0:2). Branky: 90+3. Nepožitek – 10. Kerbr (pen.), 40. Ondřejka. ŽK: 9. Hnaníček, 12. Crnkić, 28. Hudec, 41. Hrubý – 27. Ondřejka, 66. Daníček, 66. Trousil, 90+2. Melichárek. ČK: 43. Rada. Rozhodčí: Michal Paták - Petr Blažej, Jakub Hrabovský. Počet diváků: 782.

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C) (86. Buchta), Hudec, Cihlář (57. Helísek) – Nepožitek, Okleštěk, Lacko (82. Reljić), Crnkić, Hrošovský – Vašíček.

1.FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Šimko (87. Mezlík), Rada, Košút – Valenta, Daníček, Ondřejka (68. Martan) – Petr (45. Trousil), Došek (C), Kerbr.

Zápas se začal poměrně svižně. Už v šesté minutě Vašíček pálil z vápna přes obránce z většího úhlu. Proti jeho střele musel poprvé brankář Melichárek zasahovat. S odpovědí hned vzápětí přispěchal Šimko, jeho svižný pokus ovšem skončil těsně nad břevnem. V desáté minutě se poprvé měnilo skóre. Hnaníček stáhl v pokutovém území Doška a z následné penalty se trefil Milan Kerbr. Znojmo vrhlo ihned všechny své síly do útoku. Jedenadvacátá minuta vyvolala na Srbské velké emoce. Vašíček se řítil s míčem do vápna. Melichárek zasáhl míč, ale společně s ním vzal i nohy Vašíčka, který se ocitl na zemi. Pokutový kop ale nařízen nebyl.

Znojmo mělo nadále poziční převahu, ale ke gólu se nepropracovalo. Hřmělo naopak na druhé straně. Ondřejka dostal pěkný centr, ale za Cihláře se dostal pouze za pomocí přiťuknutí balónu rukou. Hra i přesto pokračovala dál a Václav Ondřejka se trefil ke vzdálenější tyči. Marně reklamoval předchozí ruku u pomezního sudího Hrubý. Další výbušná situace nastala ve 43. minutě, Rada srazil po odpískání k zemi Nepožitka a viděl za svůj zbytečný faul červenou kartu. Pozdější záznam však ukázal, že správně měl být vyloučen jiný hráč Slovácka.

Domácí svojí přesilovou hru ve druhé půli chtěli rychle využít. Už ve 48. minutě měl velkou možnost Vašíček. Jeho střela na vzdálenější tyč ale skončila těsně vedle. Vůbec na neproměňování šancí doplácel náš tým prakticky po celé druhé dějství. To proklamovala i situace v 62. minutě, kdy spálil velkou tutovku Crnkić a Melichárek dokázal zlikvidovat i následnou dorážku. S postupem času ovšem útočný tlak Znojma opadal a Slovácko se dostávalo do nebezpečných brejků, ani jeden ale nebyl dotáhnout do zdárného konce.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili slušně, měli jsme brankové šance. Potom jsme polevili. Soupeř v úvodu často hrozil centrovanými míči, po jednom z nich si Došek vykoledoval penaltu. Hráli jsme i po inkasované brance dobře, měli šance. U zákroku na našeho útočníka Vašíčka po střetu s brankářem Melichárkem si myslím, že byla penalta. Nechci se k tomu dále vyjadřovat, musím se podívat na video. Měli jsme i v přesilovce šance. Pokud ale i takové neproměníme, tak se nemůžeme vymlouvat na rozhodčí. Chybu také musíme hledat sami v sobě. Nejen v okolních věcech.

Svatopluk Habanec (Slovácko): Výsledek mohu z pohledu získaných bodů hodnotit pozitivně. Ale nelíbil se mi způsob, jak jsme hráli. Pouze patnáct minut naši fotbalisté odváděli to, co jsme si řekli před zápasem. Pokyn zněl dát rychle balon na zem. Přesto jsme i po špatné hře dali dvě branky. Ovšem co dnes neproměnilo Znojmo, tak nad tím zůstává rozum stát. Soupeř nás přehrál ve všech činnostech. My jsme hráli zbaběle. Jako bychom nechtěli hrát fotbal. Jen jsme nakopávali míče. Nepochopitelná byla pro mě i hloupost, po které byl vyloučen Rada. Brankář Melichárek má v držení míč a my uděláme takovou kravinu. Vyloučení bylo nesmyslné. Každopádně bude mít tato situace i vnitřní dohru v klubu. Co se týká fotbalu, tak zápas byl z naší strany nepovedený.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře