Reklama
reklama

S Bohemians 1905 poprvé bez branek

Duely s Bohemians až doposud mívaly vždy vítěze, tentokrát to bylo ale poprvé po čtyřech zápasech jinak. Na Srbské se urodila bezbranková remíza. Našemu týmu se vůbec nepovedl první poločas, kdy se nedařilo zhola nic. V tom druhém už se ale výkon zlepšil a přišly i šance. Žádná z nich však bohužel neskončila gólem.

1.SC Znojmo FK - Bohemians Praha 1905  0:0  (0:0).

Žádná veselá podívaná to v první půli rozhodně nebyla. Byla k vidění hodně neuspořádaná hra, ve které ale měli větší převahu hráči hostí. Znojmo naopak podalo v prvních čtyřiceti pěti minutách velmi matný výkon. Klokani toho ale nedokázali využít. Jidndřiškův přímý kop zlikvidoval Hrubý a poměrně solidní Lietavova pozice ve vápně skončila ukvapenou střelou z první mimo bránu. Na druhé straně se pokoušel ve 27. minutě protáhnout brankáře Berkovce Vašíček. Jeho skákavá střela ze střední vzdálenosti ale neměla gólové ambice. Věřte, nevěřte, to bylo vše zajímavé z úvodního dějství.

Do toho druhého už náš tým nastoupil daleko lépe. Haurdiće nahradil na kraji zálohy Reljić, a ten mohl v 49. minutě sledovat velkou šanci Crnkiće. Ten šel z levé strany sám na brankáře, udělal mu kličku. Ale z nepříliš výhodného úhlu trefil pouze boční síť. Hrálo se daleko svižněji. Bohemians se sice do výrazně šance nedostala, ale několikrát naší obraně výrazně zatopili.

V 74. minutě musel vytáhnout brankář Berkovec dobrý zákrok proti střele Diarrassouby. Ten se dostal na levé straně vápna k míči a pohotově pálil. Ještě předtím pak nebezpečně zpoza vápna pálil Vašíček. Na jeho pokus pak trochu se zpožděním navázal v 85. minutě Hora. Ale i jeho případě šla míč vedle brány. V úplném závěru už bylo jasné, že žádný z týmu nebude chtít v důležitém utkání udělat chybu. Více se sice v závěru do útoku tlačilo Znojmo, ale bez výraznějšího efektu.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (Znojmo): Bylo to utkání dvou poločasů. Nevím, co se s námi dělo v tom prvním. Celkově to byl zápas jedné šance, my ji měli, ale bohužel neproměnili. V boji o záchranu si představuji víc bojovnosti a zarputilosti. Druhá poločas byl o něco lepší, ale spokojen být rozhodně nemohu.

Luděk Klusáček (Bohemians 1905): Ač jsme nebyli favority, chtěli jsme hrát na vítězství. V první půli to z naší strany bylo trošku lepší, dostávali jsme se do kombinace. Po změně stran Znojmo zvedlo aktivitu a potvrdilo, že je aktuálně silným týmem. Jejich útočníci nám dělali starosti a situace jsme dokázali řešit jen brejky. Bod je pro nás cenný, ale potřebujeme jich ještě mnohem víc.

Fakta: ŽK: 17. Helísek, 36. Lacko – 67. Nerad. Rozhodčí: Kocourek – Moláček, Pochylý – L. Kovařík.

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C), Odehnal, Helísek – Haurdić (46. Reljić), Buchta (75. Zeba), Lacko, Crnkić – Diarrassouba, Vašíček.

Bohemians Praha 1905: Berkovec – Pauschek, Krch, Brabec, Kalina – Hora, Jindřišek (C), Jeremenko (46. Nerad), Rada, Bartek (86. Klavík) – Lietava (72. Moravec).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře