Reklama
reklama

Po výhře nad Olomoucí už není Znojmo poslední!

Po patnáctém můžeme příjemně konstatovat, že 1.SC Znojmo už není na sestupových příčkách. Může zato vítězství nad Olomoucí. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Už v první minutě totiž Tomáš Okleštěk vstřelil vedoucí branku. Sigma se dostala do možností až ve druhé půli. Po brance Navrátila to vypadalo, že by se karta mohla otočit. Ovšem na olomoucký rychlý gól odpověděl Patrik Hrošovský a na to už Sigma recept nenašla.

1.SC Znojmo FK - SK Sigma Olomouc  2:1  (1:0). Branky: 1. Okleštěk, 67. Hrošovský – 64. Navrátil. ŽK: 21. Nepožitek (ZNO), 90+1. Yonov (ZNO) – 42. Varadi (OLO). Rozhodčí: Jan Jílek - Michal Urban, Tomáš Kovařík. Počet diváků: 572

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hnaníček, Jonov (C), Hudec, Mudra – Nepožitek (71. Helísek), Lacko - Crnkić (84. Tomeček), Okleštěk, Hrošovský – Vašíček (90+2. Odehnal)

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Varadi, Koutný (57. Wijlaars), Škerle (C), Vepřek – Houska (83. Lietava), Šindelář, Javůrek (77. Falta) – Navrátil, Doležal, Ordoš. 

Znojmo postrádalo na trenérské lavičce distancovaného trenéra Leoš Kalvodu, který dával pokyny svým svěřencům z tribuny. Zápas pak řídil ze střídačky jeho asistent Tibor Duda. Oba mohli být se začátkem zápasu velmi spokojení. Náš tým totiž vstoupil do důležitého utkání opravdu skvěle. Už v první minutě se totiž urodila gólová akce. Vašíček přiťukl míč volnému Tomáši Oklešťkovi, který se ocitl sám před brankářem Zlámalem a nemýlil se.

Olomouc byla evidentně rychlou brankou zaskočená. Její zaskočení trvalo prakticky po celý první poločas. Znojmo bylo lepším týmem a více se tlačilo dopředu. nadějné akce ale nedokázalo dotáhnout do konce. Oba brankáři tak prakticky neměli žádnou práci. Jediná možnost Sigmy, která stojí za připomenutí, byla střela Ordoše z 31. minuty. I ta ovšem skončila nad břevnem. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro domácí.

V druhé části už Olomouc zvýšila aktivitu a postupně začala přidávat na obrátkách. Její tlak vyvrcholil okolo 64. minuty, kdy dokázal vyrovnávat Jan Navrátil. Ten si ve vápně zasekl míč a pak ho poslal k bližší tyči. Zdálo se, že by tento gól mohl domácí dostat dolů. Jenže si připravili velmi rychlou odpověď. O tři minuty později totiž dostal od Nepožitka na pravou stranu vápna míč Patrik Hrošovský. Poprvé ještě brankáře Zlámala neprostřelil, z dorážky už ovšem se štěstím skóroval.

Sigma už svůj tlak zopakovat nedokázala, připravila si sice několik závarů, ale Hrubý zasahovat nemusel. Práci měl pouze při střele střídajícího Lietavy z přímého kopu a ráně Vepřeka. V závěru se Hanáci ještě tlačili do znojemského vápna, kam mířilo na vysokého Doležela s Lietavou několik centrů. Znojmo už se ale dokázalo ubránit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře