Reklama
reklama

Na Slavii to nevyšlo, katem byl Piták

Nepříliš šťastný den si proti Slavii vybrali znojemští fotbalisté. I přesto, že se nedařilo podle představ ale dokázali Nermínem Crnkićem reagovat na branku Pitáka z první půle. Piták měl ale střeleckou a Slavii vystřelil svoji druhou brankou tři body. Náš tým tak i podruhé v sezóně Pražanům těsně podlehl.

SK Slavia Praha-fotbal - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:0).

Do utkání náš tým vstoupil sympaticky a už v páté minutě se dostal Helísek do slibné střelecké pozice. Nepovedlo se mu však míč lépe umístit a Čontofalský si poradil. O chvíli později pak Mudra nebezpečně pronikl po levé straně do vápna, ani tentokrát se ale nezadařilo. Postupem času se pak začala dostávat do poziční převahy Slavia a rezultovaly z toho i šance. V 17. minutě vytěsnil Hrubý Necidovu bombu mířící pod břevno.

Znojmo se stáhlo více do obrany, domácí se ovšem příliš k ohrožení branky nedostávali. Platila pouze jedna výjimka, bohužel však hned skončila gólem. Centr do vápna proměnil ve vedoucí gól Karel Piták, proti jeho střele z bezprostřední blízkosti neměl Hrubý šanci.

Ve druhé půli se svěřenci trenéra Kalvody snažili hrát aktivněji, ale Slavia hodně zlobila a Hrubý musel doslova čarovat. Dvakrát si dokázal poradit s velkými šancemi Necida a zlikvidoval i střelu Zmrhala. To už běžela 70. minuta a našemu týmu ubíhal rychle čas. O tři minuty později se stal hrdinou okamžiku Nermin Crnkić. Ten využil parádní přihrávky Mudry za obranu, poradil si kličkou s Čontofalským a s trochou štěstí o břevno skóroval. Na bosenského ofenzivního hráče se tak konečně usmála štěstěna.

Vyrovnaný stav ovšem dlouho nevydržel. Do role spasitele domácího týmu se v 80. minutě opět převtělil Karel Piták a vrátil Slavii vedení. Znojmo ještě mohlo vyrovnat, ještě předtím ale vytáhl famózní zákrok Hrubý proti hlavičce Smejkala, kterou vytahoval doslova z brankové čáry. Pak už přišla chvíle Crnkiće, jeho střela zpoza vápna ale bohužel pro naše barvy těsně minula tyč.

Ohlasy trenérů

Alex Pastoor (SK Slavia Praha): Je to vynikající pocit zvítězit a mám z toho radost. Opět jsme kontrovali hru, měli jsme 69% držení míče a asi 12 střel. A neměli jsme žádnou červenou kartu a ani žlutou. Až si užijeme vítězství, tak bude prostor i pro kritiku, ale to začne až od zítřka. V prvních dvaceti minutách ve druhém poločase jsme hráli otevřenou hru, měli jsme velké i malé šance, mohli jsme skórovat, abychom potvrdili výhru. Srovnávací gól byl překvapením. Na konci bylo Znojmo také velmi blízko gólu. Když chceme být ke konci zápasu více v klidu, tak musíme vstřelit více branek. Mužem zápasu byl podle mě Robert Hrubý, který ovládl střed hřiště a byla radost ho sledovat. Atmosféra byla úžasná, jako na Feynoordu.

Leoš Kalvoda (1. SC Znojmo FK): První poločas jsme prospali. Byli jsme někde u Průhonic, tak mi to připadalo v první půli. Za druhý poločas to bylo podle mých představ. Hrát jeden poločas na Slavii nestačí, to ani na žádný tým v lize. Tímto přístupem jsme si to prohráli sami. Slavia byla rychlejší, pohyblivější, důraznější. Věděli jsme, že má Slavia sílu po stranách, má sílu v Boudjemovi a Pitákovi. V ničem nás nepřekvapila, ale my jsme neodehráli to, co jsem očekával. Inkasovaným gólům předcházely chyby. Po zápasech s Plzní a Jabloncem jsme dnes spadli tvrdě na zem.

Fakta: Branky: 39. a 80. Piták – 73. Crnkić. ŽK: 48. Diarrassouba, 53. Cihlář, 90. Haurdić. Rozhodčí: Zbyněk Proske - Ivo Nádvorník, Ondřej Černý. Počet diváků: 4637.

SK Slavia Praha-fotbal: Čontofalský – Nitrianský, Smejkal, Škoda, Ritchie – Juhar (71. Vošahlík), Hrubý, Piták (C) (85. Lička), Zmrhal, Boudjemaa – Necid.

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Helísek (58. Crnkić), Odehnal, Hnaníček (C), Mudra – Reljić (72. Stáňa), Lacko, Haurdić, Cihlář – Diarrassouba, Vašíček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře