Reklama
reklama

Historicky první výhra v Gambrinus lize! Znojmo zdolalo Mladou Boleslav

Deset kol čekali znojemští fotbalisté na tento okamžik, tedy na vítězství v první lize. Dočkali se právě v desátém kole proti Mladé Boleslavi. V první půli nasměroval Jihomoravany k výhře Václav Vašíček. V dalším průběhu utkání se pak mohlo Znojmo spolehnout na pevnou obranu a nakonec také na pojistku z kopačky střídajícího Patrika Hrošovského.  

1.SC Znojmo FK - FK Mladá Boleslav  2:0  (1:0). Branky: 24. Vašíček, 88. Hrošovský. ŽK: 33. Buchta, 38. Odehnal, 55. Hnaníček, 87. Tomeček – 45. Jarolím, 53. Kysela, 85. Johana, 88. Štohanzl. Rozhodčí: Martin Nenadál - Ivo Nádvorník, Libor Zeman. Počet diváků: 361

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C), Odehnal, Cihlář – Reljić (69. Helísek), Buchta (80. Hrošovský), Okleštěk, Lacko, Crnkić – Vašíček (87. Tomeček). Trenér: Leoš Kalvoda.

FK Mladá Boleslav: Miller (46. Diviš) – Kysela, Johana (C), Fabián (46. Bořil), Kúdela – Štohanzl, Ščuk, Štajner, Jarolím, Chramosta (68. Šultés) – Nešpor. Trenér: Ladislav Minář.

Znojmo vstoupilo do utkání odvážně a dalo zapomenout na nepovedené první poločasy v minulých utkáních. Nicméně Mladá Boleslav se i přesto dostala už v páté minutě do velké šance. V páté minutě se propracoval do možnosti Nešpor, ale bránu přestřelil. V tu chvíli to vypadalo, že by mohli hosté dostat Jihomoravany pod tlak. To se ovšem nestalo. V 13. minutě sice ještě pálil nebezpečně Ščuk, ale to bylo na dlouho dobu poslední větší pozdvižení před znojemskou brankou. Domácí také o sobě dávali vědět, ale většinou chybělo přesnější zakončení jako například v případě Oklešťka a Crnkiće.

Náš tým se ale ve 24. minutě dočkal okamžiku, na který čekal předchozí čtyři domácí utkání. Vstřelil totiž na Srbské první gól. Jeho autorem byl Václav Vašíček, který dostal od Crnkiće dobrou kolmici za obranu a se zakončením už si věděl rady. Soupeře tento okamžik samozřejmě zaskočil, nedokázal poté Znojmo výrazněji zatlačit. Vypracoval si sice velké množství standardních situací, ale z žádné se nebezpečí pro Hrubého branku neurodilo.

Do druhého poločasu nastoupili hosté bez brankáře Millera, který si přivodil v první půli zranění a do brány tak musel jít Diviš. Ten ve 49. minutě sledoval jak Bořil pálí zpoza vápna k tyči a jeho pokus vyráží brankář Hrubý. Sám boleslavský brankář musel zasahovat proti střele Crnkiće, která ale neměla výraznější gólové parametry. Znojmo však předvádělo nadále rychlejší a svižnější přechod do útoku oproti předchozím zákrokům a i přesto, že pozorně bránilo, dokázalo zlobit i v ofenzivě.

Na další možnosti si diváci museli počkat až do 72. minuty. Do té doby Boleslav zahlcovala znojemské vápno mnoha standardkami, které ale neměly stejně jako v první půli žádný účinek. V již zmíněné minutě se ale dostal bezprostředně před brankou k zakončení Nešpor a nebýt teče, mohlo být vyrovnáno. S postupujícím časem se začala v obraně hostí objevovat okénka a tím pádem možnost k rychlým brejkům. Pojišťující gól ale nepřicházel. Ve svých šancích neuspěli Helísek, ani po rohovém kopu Buchta. Oba hráče vychytal výborný Diviš. Na druhé straně zase ztroskotal na Hrubém Šultes.

Jistotu získali Znojemští v 88. minutě. Střídající Tomeček našel u bližší tyče Patrika Hrošovského a ten po osmi minutách na hřišti skóroval. Boleslav už se na závěrečný tlak nezmohla, navíc mohla ještě inkasovat. V samostatném nájezdu na Diviše, ovšem neuspěl Crnkić.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (Znojmo): Utkání se mi dnes hodnotí úplně jinak než ta předchozí. Kluci konečně vidí, že to, co jim říkám, neplácám do větru. Že když bojují 90 minut, fotbal jim to v dobrém vrátí. Kluky musím pochválit, soupeře totiž řadím mezi top mužstva, tím víc si výhry cením. Ukázali jsme, že můžeme zahrát jako bojovný a běhavý kolektiv. Máme samozřejmě radost, že jsme se vrátili do hry o záchranu. Je škoda, že přišlo málo diváků. Pokud by se hrálo ve Znojmě, věřím, že by pravidelně chodilo kolem tří tisíc fandů.

Ladislav Minář (Mladá Boleslav): Dnes nemám co hodnotit. V naší hře nebylo nic, co bych měl zmínit. Před utkáním jsme si říkali, že nesmíme hrát roli kavek, které soupeři darují první výhru a góly. Nepřiblížili jsme se ani našemu standardu, byl to špatný výkon. Jsme teď kavky celé republice a tím nesnižuji výkon domácích. Ale naše mužstvo má jistou kvalitu a nemělo by se takhle prezentovat. Miroslava Millera jsme byli nuceni střídat, o přestávce přišel s tím, že se mu motala hlava. Odjel na vyšetření.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře