Reklama
reklama

Fotbalisté Znojma uhráli s Jihlavou remízový vstup do jara

Před zápasem byl mezi oběma týmy bodový rozestup a tento stav platí i po něm. Znojmo totiž na úvod jara uhrálo bezbrankovou remízu s Jihlavou. Utkání dvou rozdílných poločasů příliš šancí nenabídlo. V úvodní části byl lepší náš tým, v té druhé pak Vysočina, která si v úplném závěru vytvořila obrovskou šanci. Vlastimil Hrubý ovšem předvedl parádní zákrok.

1.SC Znojmo FK - FC Vysočina Jihlava  0:0  (0:0).

Úvodní šance Crnkiće už ve čtvrté minutě mohla sice slibovat utkání s mnoha šancemi, opak byl ale pravdou. Bosenského záložníka vychytal Blažek, a to bylo na dlouhou dobu poslední zajímavost. Znojmo sice bylo aktivnější, ale do zakončení se dostávalo jen velmi těžko. Mohla za to především nepřesná kombinace, která však trápila oba týmy. Jihlava se držela v první půli hodně zpátky a její nakopávané balóny na hrot útoku úspěch neslavily.

Další střelu mezi tři tyče jsme viděli znovu až v 37. minutě, kdy prověřil Blažka Reljić. Pro zkušeného brankáře byl ale tento pokus lahůdkou. První půle se tak bez větších vzruchů uzavřel bezgólových stavem.

Brankový půst pokračoval i v druhém dějství. Situace se ale trochu pootočila. Jihlava začala hrát daleko aktivněji a výsledkem byly dvě dobré dobré možnosti pro Kolouška. Ten nejprve v 54. minutě z hranice vápna přestřelil. O tři minuty později pak ze stejného místo už mezi tři tyče zamířil, ale pálil pouze doprostřed brány. Útok našeho týmu otupil ve druhé půli pořádně hrany, tak se Blažek mohl bát snad jen při závaru z 61. minuty, kdy ani nadvakrát nepropálil hradbu těl před sebou Reljić. Na druhé straně protáhl střelou z úhlu Hrubého Harba.

Skóre se mohlo pořádně zachvět až v poslední minutě utkání. Znojemská obrana zaváhala a míč se ve vápně dostal ke Kosakovi, který pálil velice dobře. Fantastický zákrok však vytáhl nedávný oslavenec Hrubý a zachránil nám bod, když si poradil i s následným neuvěřitelným závarem.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (Znojmo) - Bylo to typické první jarní kolo. Každý z týmů měl silnější a slabší momenty. V úplném závěru jsme měli při šanci Jihlavy štěstí, zachránil nás Vlasta Hrubý. První poločas byl z naší strany lepší, měli jsme i jednu dobrou možnost hned v úvodu utkání. V tom druhém už to byl bojácný výkon. Remíza je asi spravedlivá a zasloužená.

Petr Rada (Jihlava) - Bylo to průměrné utkání, v podstatě se celý zápas nic moc nedělo. První poločas byl z naší strany špatný, v kabině jsme si k tomu také něco řekli. Chyběla tam aktivita a lepší pohyb. Druhá část už byla daleko lepší, i když zase to nebyl nějaký dobrý výkon, se kterým bych mohl být spokojen. Je pravda, že nakonec jsme se dostali v závěru do velké šance, kterou jsme bohužel nedokázali využít. Je to začátek soutěže, jsem přesvědčen, že výkon týmu půjde nahoru a celkově si kádr sedne. Bod bereme.

Fakta: ŽK: 35. Lacko – 39. Kučera. Rozhodčí: Jech – Paták, Ratajová. 1.SC Znojmo FK: Hrubý – Helísek, Odehnal, Hnaníček (C), Mudra – Reljić (63. Cihlář), Lacko, Haurdič (82. Liener), Buchta, Crnkić – Vašíček. FC Vysočina Jihlava: Blažek – Mikula, Šourek, Krejčí, Vaculík (C) – Masopust (71. Kosak), T. Marek, Koloušek (82. Jungr), Kučera, Kukoľ – Harba. Počet diváků: 805.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře