Reklama
reklama

Fotbalisté Znojma uhráli s Jihlavou remízový vstup do jara

Před zápasem byl mezi oběma týmy bodový rozestup a tento stav platí i po něm. Znojmo totiž na úvod jara uhrálo bezbrankovou remízu s Jihlavou. Utkání dvou rozdílných poločasů příliš šancí nenabídlo. V úvodní části byl lepší náš tým, v té druhé pak Vysočina, která si v úplném závěru vytvořila obrovskou šanci. Vlastimil Hrubý ovšem předvedl parádní zákrok.

1.SC Znojmo FK - FC Vysočina Jihlava  0:0  (0:0).

Úvodní šance Crnkiće už ve čtvrté minutě mohla sice slibovat utkání s mnoha šancemi, opak byl ale pravdou. Bosenského záložníka vychytal Blažek, a to bylo na dlouhou dobu poslední zajímavost. Znojmo sice bylo aktivnější, ale do zakončení se dostávalo jen velmi těžko. Mohla za to především nepřesná kombinace, která však trápila oba týmy. Jihlava se držela v první půli hodně zpátky a její nakopávané balóny na hrot útoku úspěch neslavily.

Další střelu mezi tři tyče jsme viděli znovu až v 37. minutě, kdy prověřil Blažka Reljić. Pro zkušeného brankáře byl ale tento pokus lahůdkou. První půle se tak bez větších vzruchů uzavřel bezgólových stavem.

Brankový půst pokračoval i v druhém dějství. Situace se ale trochu pootočila. Jihlava začala hrát daleko aktivněji a výsledkem byly dvě dobré dobré možnosti pro Kolouška. Ten nejprve v 54. minutě z hranice vápna přestřelil. O tři minuty později pak ze stejného místo už mezi tři tyče zamířil, ale pálil pouze doprostřed brány. Útok našeho týmu otupil ve druhé půli pořádně hrany, tak se Blažek mohl bát snad jen při závaru z 61. minuty, kdy ani nadvakrát nepropálil hradbu těl před sebou Reljić. Na druhé straně protáhl střelou z úhlu Hrubého Harba.

Skóre se mohlo pořádně zachvět až v poslední minutě utkání. Znojemská obrana zaváhala a míč se ve vápně dostal ke Kosakovi, který pálil velice dobře. Fantastický zákrok však vytáhl nedávný oslavenec Hrubý a zachránil nám bod, když si poradil i s následným neuvěřitelným závarem.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (Znojmo) - Bylo to typické první jarní kolo. Každý z týmů měl silnější a slabší momenty. V úplném závěru jsme měli při šanci Jihlavy štěstí, zachránil nás Vlasta Hrubý. První poločas byl z naší strany lepší, měli jsme i jednu dobrou možnost hned v úvodu utkání. V tom druhém už to byl bojácný výkon. Remíza je asi spravedlivá a zasloužená.

Petr Rada (Jihlava) - Bylo to průměrné utkání, v podstatě se celý zápas nic moc nedělo. První poločas byl z naší strany špatný, v kabině jsme si k tomu také něco řekli. Chyběla tam aktivita a lepší pohyb. Druhá část už byla daleko lepší, i když zase to nebyl nějaký dobrý výkon, se kterým bych mohl být spokojen. Je pravda, že nakonec jsme se dostali v závěru do velké šance, kterou jsme bohužel nedokázali využít. Je to začátek soutěže, jsem přesvědčen, že výkon týmu půjde nahoru a celkově si kádr sedne. Bod bereme.

Fakta: ŽK: 35. Lacko – 39. Kučera. Rozhodčí: Jech – Paták, Ratajová. 1.SC Znojmo FK: Hrubý – Helísek, Odehnal, Hnaníček (C), Mudra – Reljić (63. Cihlář), Lacko, Haurdič (82. Liener), Buchta, Crnkić – Vašíček. FC Vysočina Jihlava: Blažek – Mikula, Šourek, Krejčí, Vaculík (C) – Masopust (71. Kosak), T. Marek, Koloušek (82. Jungr), Kučera, Kukoľ – Harba. Počet diváků: 805.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře