Reklama
reklama

Fantazie! Vysoká výhra Znojma nad Jabloncem!

Parádní part sehráli znojemští fotbalisté v rámci 19. kola proti Jablonci. Už v první minutě vše odstartoval Václav Vašíček, který celkem v utkání zaznamenal hattrick. Jednu branku ještě přidal Lamine Diarrassouba a Jablonec tak nakonec odjížděl z Brna se čtyřmi góly v síti. Navíc musel dohrávat bez vyloučeného kapitána Beneše.

1.SC Znojmo FK - FK Baumit Jablonec  4:0  (2:0).

Vstup do utkání? Pro náš tým nemohl být lepší. Už v první minutě totiž poslal Lacko prudký pas do vápna, který usměrnil do brány Václav Vašíček. Ten ještě nevěděl, že ho čeká pořádné podařený podvečer. Rychlá úvodní branka nastavila ráz dalšího průběhu. Hosté se snažili odpovědět, ale jejich centry do vápna se míjely účinkem. To Znojmo pokud zaútočilo, bylo výrazně efektivní. V 31. minutě poslal nadýchaný centr na zadní tyč Mudra a Lamine Diarrassouba hlavou rozvlnil síť. Pro Lamineho to byl první gól v Gambrinus lize i ve znojemském dresu.

Druhý inkasovaný gól byl pro Baumit velkou ranou, v 39. minutě navíc musel nuceně střídat útočník Doležal. Jablonec si sice v závěru půle vytvořil pár závarů, ale nic vážného. Ani střely ze střední vzdálenosti mezi tři tyče nemířily. Brankář Hrubý tak v podstatě nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci. Na konci poločasu naopak musel zasahovat proti Cihlářově hlavičce dobře vyběhnuvší Valeš.

V úvodu druhého dějství se dal očekávat atak Jablonce. Jenže náš tým soupeře opět dokonale zaskočil. Po faulu na Václava Vašíčka rozehrával standardní situaci Cihlář a našel na zadní tyči právě znojemského útočníka, který hrudí doklepl míč do sítě. Jihomoravané se poté stáhli do pečlivé obrany a přenechali Jablonci iniciativu, hosté ovšem hrozili znovu pouze centry nebo rohovými kopy. Až v 66. minutě musel vytáhnout Hrubý první zákrok.

Pro Severočechy se ale na lepší časy neblýskalo, naopak. V 69. minutě zajel u postranní čáry do Cihláře zbytečně ostře Beneš a po druhé žluté kartě musel hostující kapitán do sprch. Když pak o tři minuty později dokonal Václav Vašíček hattrick, bylo v podstatě jasno. Jablonec to sice úplně nezabalil a snažil se o čestný úspěch. Velkou tutovku ovšem lapil Hrubý, když vyškrábl z pod břevna hlavičku Rossiho. Nebezpečnější ale bylo za tohoto stavu s velkým elánem hrající Znojmo. Nebezpečnou Reljićovu střelu ale vyrazil brankář Valeš.

Fakta: Branky: 1., 49. a 70. Vašíček, 31. Diarrassouba (Mudra), 49. Vašíček, 70. Vašíček. ŽK: 4. Mudra, 45+1. Diarrassouba, 53. Hnaníček – 48. Beneš, 52. Kubista, 89. Hubník. ČK: 69. Beneš. Rozhodčí: Petr Ardeleánu - Jiří Kříž, Ladislav Gallo. Počet diváků: 625.

1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Odehnal, Hnaníček (C), Helísek – Reljić (84. Zeba), Lacko, Haurdić, Cihlář (81. Stáňa) – Diarrassouba, Vašíček (86. Yonov).

FK Baumit Jablonec: Valeš – Rossi, Kysela, Beneš (C), Jablonský – Okleštěk (46. Kubista), Novák, Kopic, Čížek – Doležal (39. Hubník), Třešňák (74. Eliáš).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře