Reklama
reklama

Sport, dokumenty a tma. Tak bude vypadat poslední březnový víkend v Brně

Sobota a neděle budou mít pouze 47 hodin. O to našlapanější se může zdát víkendový kulturní program v Brně – ve Scale se uskuteční filmový market, Špilberk se ponoří do tmy a fotbalová Zbrojovka se střetne s Prostějovem.

V sobotu od 13 hodin ožije univerzitní kino Scala filmovým marketem, kde se budou prodávat předměty s filmovou tématikou. Akce se odehraje na obou patrech Scaly, včetně dolního foyer, které bude cele věnované filmovému plakátu. Návštěvníci se mohou těšit také na gurmánský zážitek v podobě thajské a orientální kuchyně.

Letos se Brno znovu připojí k celosvětovému happeningu Hodina Země. V sobotu 30. března mezi 20:30 a 21:30 hodinou zcela zhasnou brněnské dominanty hrad Špilberk, Nová radnice na Dominikánském náměstí a obelisk v Denisových sadech.

Fotbaloví fanoušci mohou navštívit Srbskou, kde se v neděli v 18:00 hodin odehraje zápas mezi Zbrojovkou a Prostějovem. Brněnští fotbalisté neustále pokukují po postupu do nejvyšší soutěže a nemohou si dovolit bodovou ztrátu.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře