Reklama
reklama

Spolek Můj pes a já – oba bez domova opět pomáhal. Tentokrát v rámci preventivních prohlídek a očkování

Můj pes a já – oba bez domova. Tak se jmenuje brněnský spolek, který pomáhá psům lidí bez domova. Čeho se vlastně pomoc konkrétně týká? Především potřebné základní veterinární péče.

Brno je jediné město v České republice, kde obdobný spolek funguje. Vybudovaný systém preventivní péče tak dává jistotu lidem bez domova, že bude o jejich pejsky postaráno.

Pomoc spočívá ve čtyřech základní akcích. Na jaře dostávají psi obojky proti klíšťatům, v létě probíhají preventivní prohlídky psů a základní očkování, na podzim ve spolupráci s Veterináři bez hranic se psi očkují proti vzteklině a v zimě se koná předvánoční setkání s majiteli pejsků.

Doposud poslední letošní akcí spolku byly preventivní prohlídky a očkování psů ( lidí bez domova), které proběhly začátkem července v Armádě spásy na Mlýnské ulici. Bylo naočkováno přes 33 psů. Tamtéž mohou své pejsky nechat majitelé 30. července v čase 10.00 - 11.00 hodin i přeočkovat. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
40 tisíc dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve výkonu trestu. Taková je situace v České republice. Podmínky, jak zachovat vztah mezi dítětem a jeho odsouzeným rodičem, však v legislativě chybí...
08.08.2020 - 09:13
Tvorbu českého sklářského výtvarníka Ilji Bílka můžete shlédnout na komentované prohlídce jeho výstavy Rezonance tvaru na hradě Špilberku.
08.08.2020 - 08:01
Vchod do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně z ulice Leitnerova bude od pondělí vyhrazen pro příchozí do odběrového místa na test koronaviru.
07.08.2020 - 16:11
Nadcházející víkend bude opět ideální k času strávenému u vody. Kam vyrazit za koupáním v Jihomoravském kraji?
07.08.2020 - 08:21
Plánovaný úsek silnice X43 přes jihomoravskou metropoli by měl vést od Bosonohy, přes Bystrc až po Kníničky. To, zda lze komunikaci citlivě zasadit do krajiny a jak vlastně bude projekt vypadat,...
06.08.2020 - 14:55
Komentáře