Reklama
reklama

Spojení filmu s přírodou? V Čertově rokli ano

Přicházející teplé letní měsíce jsou bezesporu spojeny s touhou trávit volný čas venku či v přírodě. A rovněž s kulturou a kulturními akcemi.

Zatímco kamenná divadla za měsíc ukončí svůj plný provoz současné sezóny a vrhnou se do divadelních prázdnin, na kultury chtivé Brňany čeká další lákadlo, které potěší především filmové fanoušky. Svůj  provoz totiž startují letní kina. První červnový víkend zve do svého hlediště první letošní návštěvníky přírodní amfiteátr mezi panelovými domy na brněnském sídlišti Lesná. Letošní sezónu zde v sobotu zahájí animovaný film, dále jsou připraveny například i kousky z české produkce. Amfiteátr se nachází v Čertově rokli a je velmi snadno dosažitelný, od konečné zastávky tramvají linek 9 a 11 je to sem pouze několik minut chůze. Vznikl zde spolu s panelovou zástavbou již zhruba před padesáti lety, dlouho ale chátral a až v roce 2012 proběhla jeho sanace. Na pravidelná promítání do něj novodobí návštěvníci zavítali opět až loni.

Areál, ve kterém může představení sledovat až pět set diváků, ale zatím stále ještě vyhráno nemá. Chybí mu například osvětlení či schody v hledišti. Své fanoušky si však i tak stihlo tamní letní kino získat. „Jsem ráda, že se v rokli začalo zase něco dít. Dlouho to tu jen chátralo, teď je pohled sem mnohem veselejší. Vím, že kulturní akce tady mají dlouhou tradici a jsem ráda, že se konečně někdo rozhodl na ni navázat. Loni jsem byla v kině jednou a letos chci zajít určitě častěji. Na Lesné se toho moc neděje, tak je škoda takové možnosti nevyužít,“ uvedla místní obyvatelka Alice Konrádová. Letních kin ale Brno nabídne svým obyvatelům mnohem více. Komu se nebude chtít cestovat na Lesnou, může si například vychutnat jeden ze zhruba šedesáti filmů na dvoře Městského divadla Brno. Letos sem diváci mohou zavítat již po sedmé, startuje se poslední červnovou středu a filmové projekce jsou zde připraveny až do konce srpna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře