Reklama
reklama

Spánek v dopravním prostředku vyjde draho. Zloději okrádají spící cestující

V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své věci si pečlivě hlídali.

Všichni cestující, kteří pro svou přepravu využívají vlaky či autobusy to nepochybně znají. Unavuje nejen dlouhá cesta přes den, ale i pár zastávek v nočním rozjezdu. Chvilka spánku by přeci neměla uškodit… Ale právě na to čekají zloději, kteří chvilku nepozornosti využívají pro svůj prospěch. „Zkušenost z tohoto týdne má i pětadvacetiletý muž, který cestoval nočním rozjezdem z centra do Žebětína a usnul. Po celou dobu jízdy měl na klíně batoh, ze kterého mu dosud neznámý pachatel odcizil peněženku. Kromě peněz přišel o paměťovou kartu do tachografu, platební kartu a osobní doklady. Škodu mladík vyčíslil asi na dvanáct set korun“, uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Nejedná se však pouze o případy krádeží v nočních rozjezdech. „Při cestě vlakem byla okradena jednadvacetiletá spící cizinka, které zloděj z batohu odloženého na poličce vzal finanční hotovost v dolarech i eurech v přepočtu přes jedenáct tisíc korun. Stejně dopadla i devětašedesátiletá paní, která si zdřímla na lavičce v ulici Nádražní a přišla o kabelku,“ dodala Cejnková. Policisté proto v souvislosti s těmito případy apelují na občany, aby si své věci pečlivě hlídali.

„Své cennosti si uschovejte, aby nebyly viditelné na první pohled a zabezpečte tak, aby bylo pro zloděje nemožné jejich odcizení. Například peněženku či mobilní telefon je vhodnější si uložit do přední kapsy oděvu a neponechávat je v odloženém batohu či tašce. Kabelky si nikdy neodkládejte, mějte je stále při sobě, dbejte na zapnuté zipy, ať předejdete zbytečným nepříjemnostem“ radí občanům Cejnková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře