Reklama
reklama

Slon a mravenec. Pohádku o odlišnostech zinscenuje taneční skupina Proty Boty

Kam se svými ratolestmi dnes odpoledne? Divadlo Barka nabízí inscenaci interaktivní pohádky Slon a Mravenec od české spisovatelky Daisy Mrázkové. Představení se koná od 16 hodin a účinkujícími budou tanečníci s fyzickým či jiným znevýhodněním a bez něj ze skupiny Proty Boty.

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme,“ napsal kdysi francouzský spisovatel Romain Rolland. Právě Rollandův citát nejlépe vystihuje pohádku Slon a mravenec, kterou na prkna divadla Barka v neděli od 16 hodin uvede taneční skupina Proty Boty. 

Hlavním tématem pohádky jsou odlišností. Na příkladu zvířecích postav ukáže, že každá odlišnost má své výhody a také nevýhody a že láska je dovede překonat. K pohádce také v září vyjde hudební CD s písněmi, které v ní zazní.

Proty Boty je Integrovaná taneční skupina, která se snaží propagovat myšlenku, že tančit a hýbat se může každý bez rozdílu. Skupina se snaží učit o respektu k odlišnostem a bourat bariéry. Integrovaný tanec chápe nejen jako sociální projekt, ale také jako plnohodnotnou uměleckou formu, která má své specifické požadavky na estetické vnímání diváka.

Integrovaná taneční skupina Proty boty je jedinečná v celém brněnském regionu. Každoročně uvádí premiéru jednoho a více tanečních představení. Účastní se různých festivalů a jiných společenských akcí v ČR, ale i v zahraničí.

 

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře