Reklama
reklama

Slon a mravenec. Pohádku o odlišnostech zinscenuje taneční skupina Proty Boty

Kam se svými ratolestmi dnes odpoledne? Divadlo Barka nabízí inscenaci interaktivní pohádky Slon a Mravenec od české spisovatelky Daisy Mrázkové. Představení se koná od 16 hodin a účinkujícími budou tanečníci s fyzickým či jiným znevýhodněním a bez něj ze skupiny Proty Boty.

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme,“ napsal kdysi francouzský spisovatel Romain Rolland. Právě Rollandův citát nejlépe vystihuje pohádku Slon a mravenec, kterou na prkna divadla Barka v neděli od 16 hodin uvede taneční skupina Proty Boty. 

Hlavním tématem pohádky jsou odlišností. Na příkladu zvířecích postav ukáže, že každá odlišnost má své výhody a také nevýhody a že láska je dovede překonat. K pohádce také v září vyjde hudební CD s písněmi, které v ní zazní.

Proty Boty je Integrovaná taneční skupina, která se snaží propagovat myšlenku, že tančit a hýbat se může každý bez rozdílu. Skupina se snaží učit o respektu k odlišnostem a bourat bariéry. Integrovaný tanec chápe nejen jako sociální projekt, ale také jako plnohodnotnou uměleckou formu, která má své specifické požadavky na estetické vnímání diváka.

Integrovaná taneční skupina Proty boty je jedinečná v celém brněnském regionu. Každoročně uvádí premiéru jednoho a více tanečních představení. Účastní se různých festivalů a jiných společenských akcí v ČR, ale i v zahraničí.

 

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře