Reklama
reklama

Slavnostní zahájení odstartovalo stavbu parkovacího domu v Polní ulici

Zatímco dosud mohlo na parkovišti v ulici Polní zaparkovat svůj vůz zhruba 40 řidičů, od příštího léta se vše změní. Začíná se tu totiž stavět parkovací dům, který nabídne až 110 stání.
Foto: MMB
Foto: MMB

Mezi budovou úřadu práce a sídlem Brněnských komunikací budou moci nechat své vozidlo motoristé do konce května. Stavbaři v místě zatím budou uskutečňovat dílčí práce, poté tu však začne realizace výstavby, která vyjde na 42 milionů korun.

Parkovací dům bude čtyřpodlažní s obdélníkovým půdorysem. Jeho výška jen mírně přesáhne 12 metrů tak, aby nová budova odpovídala okolní zástavbě. K vjezdu a výjezdu do objektu v 1. NP budou řidiči využívat stávající sjezd z komunikace na ulici Polní a obousměrně tu bude umístěn samoobslužný závorový parkovací systém. 

Kromě místa pro auta se počítá i s parkováním pro cyklisty, v parkovacím domě budou umístěny i stojany pro zhruba 25 kol. 

Hotovo by mělo být v červenci příštího roku.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře