Reklama
reklama

Slavnosti vína zpříjemní Brňanům nadcházející dny až do konce září

Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit Brňané od zítřejšího dne na náměstí Svobody.

Brněnské náměstí Svobody zaplňují stánky neustále, nejen při vánočních či velikonočních akcích, a již nyní se mohou lidé těšit na další gastronomický zážitek. Od čtvrtku 21. září až do soboty 30. zář se na náměstí budou konat Slavnosti vína, které nabídnou víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství. K degustaci bude připraveno na čtyři sta druhů vín, přičemž degustační sklenice bude možno zakoupit u každého stánku. Chybět nebude ani víno z černého rybízu, burčák či Hustopečská mandlovice.

Z občerstvení se můžete těšit na francouzské palačinky, kváskové pečivo, bramboráky, maďarské speciality, grilované maso, trdelník, bramborové spirály a spoustu dalšího. Kromě gastronomických zážitků budou někteří stánkaři prezentovat i řemeslné a dárkové předměty jako autorské šperky, skleněné figurky, perníčky, podzimní dekorace, dřevěné hračky, vykrajovátka a spoustu dalších.

O zábavu se postará pestrý doprovodný program, který bude začínat každý den v 16 hodin a skončí kolem 21. hodiny tak, aby nedošlo k rušení nočního klidu. Jednotlivé stánky budou otevřené od desáté hodiny dopoledne do osmé večerní, dle zájmu návštěvníků mohou některé zavírat až úderem 22 hodiny. Doprovodný program bude v duchu celých slavností, takže se každý den můžete těšit na cimbálovou muziku následovanou některou další hudební kapelou.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře