Reklama
reklama

Slavnosti vína zpříjemní Brňanům nadcházející dny až do konce září

Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit Brňané od zítřejšího dne na náměstí Svobody.

Brněnské náměstí Svobody zaplňují stánky neustále, nejen při vánočních či velikonočních akcích, a již nyní se mohou lidé těšit na další gastronomický zážitek. Od čtvrtku 21. září až do soboty 30. zář se na náměstí budou konat Slavnosti vína, které nabídnou víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství. K degustaci bude připraveno na čtyři sta druhů vín, přičemž degustační sklenice bude možno zakoupit u každého stánku. Chybět nebude ani víno z černého rybízu, burčák či Hustopečská mandlovice.

Z občerstvení se můžete těšit na francouzské palačinky, kváskové pečivo, bramboráky, maďarské speciality, grilované maso, trdelník, bramborové spirály a spoustu dalšího. Kromě gastronomických zážitků budou někteří stánkaři prezentovat i řemeslné a dárkové předměty jako autorské šperky, skleněné figurky, perníčky, podzimní dekorace, dřevěné hračky, vykrajovátka a spoustu dalších.

O zábavu se postará pestrý doprovodný program, který bude začínat každý den v 16 hodin a skončí kolem 21. hodiny tak, aby nedošlo k rušení nočního klidu. Jednotlivé stánky budou otevřené od desáté hodiny dopoledne do osmé večerní, dle zájmu návštěvníků mohou některé zavírat až úderem 22 hodiny. Doprovodný program bude v duchu celých slavností, takže se každý den můžete těšit na cimbálovou muziku následovanou některou další hudební kapelou.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře