Reklama
reklama

Slavnosti vína zpříjemní Brňanům nadcházející dny až do konce září

Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit Brňané od zítřejšího dne na náměstí Svobody.

Brněnské náměstí Svobody zaplňují stánky neustále, nejen při vánočních či velikonočních akcích, a již nyní se mohou lidé těšit na další gastronomický zážitek. Od čtvrtku 21. září až do soboty 30. zář se na náměstí budou konat Slavnosti vína, které nabídnou víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství. K degustaci bude připraveno na čtyři sta druhů vín, přičemž degustační sklenice bude možno zakoupit u každého stánku. Chybět nebude ani víno z černého rybízu, burčák či Hustopečská mandlovice.

Z občerstvení se můžete těšit na francouzské palačinky, kváskové pečivo, bramboráky, maďarské speciality, grilované maso, trdelník, bramborové spirály a spoustu dalšího. Kromě gastronomických zážitků budou někteří stánkaři prezentovat i řemeslné a dárkové předměty jako autorské šperky, skleněné figurky, perníčky, podzimní dekorace, dřevěné hračky, vykrajovátka a spoustu dalších.

O zábavu se postará pestrý doprovodný program, který bude začínat každý den v 16 hodin a skončí kolem 21. hodiny tak, aby nedošlo k rušení nočního klidu. Jednotlivé stánky budou otevřené od desáté hodiny dopoledne do osmé večerní, dle zájmu návštěvníků mohou některé zavírat až úderem 22 hodiny. Doprovodný program bude v duchu celých slavností, takže se každý den můžete těšit na cimbálovou muziku následovanou některou další hudební kapelou.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře