Reklama
reklama

Slavnosti vína zpříjemní Brňanům nadcházející dny až do konce září

Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit Brňané od zítřejšího dne na náměstí Svobody.

Brněnské náměstí Svobody zaplňují stánky neustále, nejen při vánočních či velikonočních akcích, a již nyní se mohou lidé těšit na další gastronomický zážitek. Od čtvrtku 21. září až do soboty 30. zář se na náměstí budou konat Slavnosti vína, které nabídnou víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství. K degustaci bude připraveno na čtyři sta druhů vín, přičemž degustační sklenice bude možno zakoupit u každého stánku. Chybět nebude ani víno z černého rybízu, burčák či Hustopečská mandlovice.

Z občerstvení se můžete těšit na francouzské palačinky, kváskové pečivo, bramboráky, maďarské speciality, grilované maso, trdelník, bramborové spirály a spoustu dalšího. Kromě gastronomických zážitků budou někteří stánkaři prezentovat i řemeslné a dárkové předměty jako autorské šperky, skleněné figurky, perníčky, podzimní dekorace, dřevěné hračky, vykrajovátka a spoustu dalších.

O zábavu se postará pestrý doprovodný program, který bude začínat každý den v 16 hodin a skončí kolem 21. hodiny tak, aby nedošlo k rušení nočního klidu. Jednotlivé stánky budou otevřené od desáté hodiny dopoledne do osmé večerní, dle zájmu návštěvníků mohou některé zavírat až úderem 22 hodiny. Doprovodný program bude v duchu celých slavností, takže se každý den můžete těšit na cimbálovou muziku následovanou některou další hudební kapelou.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře