Šlágr kola nabídl parádní hokej, který dospěl do prodloužení.

Po delší době se brněnská Kometa představila před svým publikem. Hostila o bod druhý Hradec Králové, který v zápase třikrát vedl a domácí tým musel neustále dotahovat. Už se zdálo, že si Hradec odveze tři body, ale osm vteřin před koncem napřáhl v power-play Martin Nečas a poslal duel za stavu 3:3 do prodloužení. V něm rozhodl v 64. minutě Gregorc. Kometa bere bod, soupeř dva. Nicméně i v desátém utkání v řadě dokázali Brňané bodovat.

Kometa se po téměř čtrnácti dnech představila před domácím publikem a hned hostila silný Hradec Králové, který byl v tabulce druhý o bod. V první třetině sledovali diváci reklamu na hokej. Oboustranně pohledný a kvalitní zápas střídal jednu šanci za druhou. O něco málo lepší byla domácí družina, Vincour ve velké šanci našel mezi kruhy Zaťoviče, ten ale nedal. V oslabení pro změnu hrozila dvojice Čermák - Dočekal. Druhý jmenovaný bekhendem těsně minul. Na druhé straně měl největší možnost Látal, ale těsně přestřelil Langhamerovu svatyni.

Pohledná první třetina nabídla zajímavé momenty a rozhodně nenudila, ovšem skončila nerozhodně 0:0. Svižný a atraktivní hokej pokračoval i ve druhé periodě. Jako první zahrozil Koukal, ale na brněnského gólmana si nepřišel. Krátce po polovině utkání šel Mountfield do vedení. Od modré vypálil Zámorský, puk poskakoval na brankovišti a tam jej uklidil do sítě Andris Džerinš. Gól ještě potvrzoval videorozhodčí - 0:1.

Vyprodaná DRFG Arena se dočkala vyrovnaní velmi záhy. Přesně řečeno za minutu. Vincour poslal z rohu kotouč na Vojtěcha Němce, ten jej jemně posunul na Tomáše Malce a brněnský obránce poslal puk parádně do šibenice Rybára - 1:1. O pár chvil později mohlo být v Brně ještě veseleji, Mallet vša sám před slovenským reprezentantem neuspěl. Hosté byli nebezpeční především v přesilovkách, jenže obrana včetně s Langhamerem pochytala všechny puky a tak se šlo do šaten opět nerozhodného stavu.

Ten se změnil ve druhé minutě třetí třetiny. Bednář vybídl k zakončení Lukáše Cingela a ten se sám před Langhamerem nejlépe zorientoval - 1:2. Ani tentokrát se na vyrovnání nečekalo dlouho. V přesilovce se dostal k odražené střele Martin Zaťovič, který bekhendem sklepl puk do sítě - 2:2.

Uběhly sotva dvě minuty a Východočeši znovu udeřili. Po rychlém brejku překonal brněnského brankáře Andris Džerinš. Platnost jeho gólového pokusu musel ještě posvětit videorozhodčí - 2:3. Fantastický zápas nabídl všechno, i trestné střílení po faulu na Erata. Kapitán národního týmu ale Rybára nepřekonal. Totéž se nepovedlo ani Zaťovičovi, ale srovnání se Kometa přeci jen dočkala.

V power-play našel Zaťovič na levé straně Martina Nečase, který pumelicí z voleje překonal hradeckého brankáře. Osm vteřin před koncem základní hrací doby tak bylo vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě - 3:3.

V prodloužení byli domácí lepší a nebezpečnější, ale naráželi na výtečného Rybára. Hradec se dostal do šance až v 64. minutě a hned z toho byla rozhodující trefa. Blaž Gregorc vypálil a puk se došoural do sítě - 3:4. Kometa bere bod, Hradec dva. Nicméně Kometa i v desátém zápase v řadě dokázala bodovat. Diváci viděli kvalitní hokej s nádechem play-off.

Branky a nahrávky: 32. Malec (V. Němec, Vincour), 43. Zaťovič (Vincour, J. Krejčík), 60. Nečas (Zaťovič, M. Erat) – 31. Džerinš (Zámorský, Cingel), 42. Cingel (Jaroslav Bednář, Džerinš), 45. Džerinš (Cingel, Gregorc), 64. Gregorc. Rozhodčí: Kika, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Hráči zápasu: Tomáš Vincour - Andris Džerinš.

Zdroj: HC Kometa