Reklama
reklama

Skončila plavební sezóna, lodě na Brněnské přehradě svezly 240 tisíc lidí

Na Brněnské přehradě v neděli 22. října skončila plavební sezóna. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích brněnského dopravního podniku svezlo přes 240 tisíc cestujících.
Parník na Brněnské přehradě

Loňský rok byl počtem cestujících podobný s tím letošním.  „I u nás se ukazuje, že lidé mnohem více tráví dovolenou v tuzemsku a navštěvují nejrůznější zajímavosti, ke kterým plavba lodí po přehradě bezesporu patří. Navíc po celou sezónu byla kvalita vody velmi dobrá,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Hrad Veveří a Kozí horka jsou nejvytíženější zastávky na plavební dráze lodí. Naopak nejméně lidí nastupuje a vystupuje na přístavišti Skály a Mečkov. „V následujících dnech a týdnech nás čeká svoz plovoucího zařízení z plavební dráhy, jejich vytažení a uskladnění. Budeme také vytahovat lodě na souš a demontovat baterie, které je potřeba zapojit na zimní dobíjení. Lodě také projdou nutnou údržbou,“ řekl vedoucí lodní dopravy DPMB Martin Ecler.

Ve středu 1. listopadu je připravena ukázka vytažení lodi pro veřejnost. Snahou dopravního podniku je lodní dopravu na Brněnské přehradě zatraktivňovat. Do budoucna je v plánu nové bezbariérové přístaviště Osada, které nahradí přístaviště stávající a zastávku Sokolské koupaliště. Tím by na levém břehu jezera vzniklo jen jedno přístaviště uprostřed těchto dvou.

V plavební sezóně zajišťuje dopravní podnik pravidelnou linkovou dopravu z Brna Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je dlouhá necelých deset kilometrů. Lodě ji ujedou za sedmdesát minut. Flotila dopravního podniku, pro kterou je charakteristický elektrický pohon, se skládá ze šesti lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubová loď Brno.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře