Reklama
reklama

Skončila plavební sezóna, lodě na Brněnské přehradě svezly 240 tisíc lidí

Na Brněnské přehradě v neděli 22. října skončila plavební sezóna. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích brněnského dopravního podniku svezlo přes 240 tisíc cestujících.
Parník na Brněnské přehradě

Loňský rok byl počtem cestujících podobný s tím letošním.  „I u nás se ukazuje, že lidé mnohem více tráví dovolenou v tuzemsku a navštěvují nejrůznější zajímavosti, ke kterým plavba lodí po přehradě bezesporu patří. Navíc po celou sezónu byla kvalita vody velmi dobrá,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Hrad Veveří a Kozí horka jsou nejvytíženější zastávky na plavební dráze lodí. Naopak nejméně lidí nastupuje a vystupuje na přístavišti Skály a Mečkov. „V následujících dnech a týdnech nás čeká svoz plovoucího zařízení z plavební dráhy, jejich vytažení a uskladnění. Budeme také vytahovat lodě na souš a demontovat baterie, které je potřeba zapojit na zimní dobíjení. Lodě také projdou nutnou údržbou,“ řekl vedoucí lodní dopravy DPMB Martin Ecler.

Ve středu 1. listopadu je připravena ukázka vytažení lodi pro veřejnost. Snahou dopravního podniku je lodní dopravu na Brněnské přehradě zatraktivňovat. Do budoucna je v plánu nové bezbariérové přístaviště Osada, které nahradí přístaviště stávající a zastávku Sokolské koupaliště. Tím by na levém břehu jezera vzniklo jen jedno přístaviště uprostřed těchto dvou.

V plavební sezóně zajišťuje dopravní podnik pravidelnou linkovou dopravu z Brna Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je dlouhá necelých deset kilometrů. Lodě ji ujedou za sedmdesát minut. Flotila dopravního podniku, pro kterou je charakteristický elektrický pohon, se skládá ze šesti lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubová loď Brno.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře