Reklama
reklama

Skončila plavební sezóna, lodě na Brněnské přehradě svezly 240 tisíc lidí

Na Brněnské přehradě v neděli 22. října skončila plavební sezóna. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích brněnského dopravního podniku svezlo přes 240 tisíc cestujících.
Parník na Brněnské přehradě

Loňský rok byl počtem cestujících podobný s tím letošním.  „I u nás se ukazuje, že lidé mnohem více tráví dovolenou v tuzemsku a navštěvují nejrůznější zajímavosti, ke kterým plavba lodí po přehradě bezesporu patří. Navíc po celou sezónu byla kvalita vody velmi dobrá,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Hrad Veveří a Kozí horka jsou nejvytíženější zastávky na plavební dráze lodí. Naopak nejméně lidí nastupuje a vystupuje na přístavišti Skály a Mečkov. „V následujících dnech a týdnech nás čeká svoz plovoucího zařízení z plavební dráhy, jejich vytažení a uskladnění. Budeme také vytahovat lodě na souš a demontovat baterie, které je potřeba zapojit na zimní dobíjení. Lodě také projdou nutnou údržbou,“ řekl vedoucí lodní dopravy DPMB Martin Ecler.

Ve středu 1. listopadu je připravena ukázka vytažení lodi pro veřejnost. Snahou dopravního podniku je lodní dopravu na Brněnské přehradě zatraktivňovat. Do budoucna je v plánu nové bezbariérové přístaviště Osada, které nahradí přístaviště stávající a zastávku Sokolské koupaliště. Tím by na levém břehu jezera vzniklo jen jedno přístaviště uprostřed těchto dvou.

V plavební sezóně zajišťuje dopravní podnik pravidelnou linkovou dopravu z Brna Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je dlouhá necelých deset kilometrů. Lodě ji ujedou za sedmdesát minut. Flotila dopravního podniku, pro kterou je charakteristický elektrický pohon, se skládá ze šesti lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubová loď Brno.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře