Reklama
reklama

Školním rokem v Brně započnou změny v jízdném

Navazující měsíční jízdenky pro zóny 100+101. Tak zní novinka, která začne platit pro brněnskou městskou hromadnou dopravu od 1. září 2018. Brněnští radní si od nového systému slibují zjednodušení užívání městské hromadné dopravy a vstřícnější ceny jízdného zejména pro studenty a seniory.

Navazující měsíční jízdenka pro zóny 100+101 je novinka, která v Brně začne platit od nového školního roku. Jedná se o nepřenosnou, elektronickou jízdenku, kdy výchozí cena navazující jízdenky se vždy odvozuje od předchozí, přičemž její částka se postupně snižuje. V praxi to znamená, že čím pravidelněji budou zákazníci měsíční jízdenku kupovat, tím levnější bude. „Navazující jízdenka se při dlouhodobém nepřerušeném používání cenově přibližuje roční jízdence, a přitom nabízí zákazníkům možnost tuto cenu platit průběžně. To ocení především studenti nebo senioři, pro které může být jednorázový poplatek za roční šalinkartu příliš vysoký,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Co je navazující jízdenka?

Navazující měsíční jízdenka je pouze elektronická jízdenka s platností zónách 100+101. Zakoupit ji lze, vlastní-li zákazník jinou elektronickou předplatnou jízdenku. Výchozí cena první navazující měsíční jízdenky se odvíjí od toho, na jaký typ jízdenky se váže.

Při návaznosti na měsíční jízdenku běžný zákazník zaplatí 540 korun, senior 345 korun a student 270 korun. Při návaznosti na čtvrtletní jízdenku běžný zákazník platí 450 korun, senior 265 korun a student 225 korun. Při návaznosti na roční jízdenku činí cena základního tarifu 405 korun, senior zaplatí 250 korun a student 220 korun. Každá další navazující měsíční jízdenka stojí o deset korun méně pro základní tarif a o pět korun méně pro seniorský a studentský tarif.

Za každý započatý vynechaný kalendářní měsíc, kdy zákazník přímo nenavázal na předchozí navazující jízdenku, se její měsíční cena zvedá o 50 korun pro základní a o 25 korun pro studentský a seniorský tarif až do maximální ceny.

Jízdenku je možné primárně platit pouze formou inkasa.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře