Reklama
reklama

Školním rokem v Brně započnou změny v jízdném

Navazující měsíční jízdenky pro zóny 100+101. Tak zní novinka, která začne platit pro brněnskou městskou hromadnou dopravu od 1. září 2018. Brněnští radní si od nového systému slibují zjednodušení užívání městské hromadné dopravy a vstřícnější ceny jízdného zejména pro studenty a seniory.

Navazující měsíční jízdenka pro zóny 100+101 je novinka, která v Brně začne platit od nového školního roku. Jedná se o nepřenosnou, elektronickou jízdenku, kdy výchozí cena navazující jízdenky se vždy odvozuje od předchozí, přičemž její částka se postupně snižuje. V praxi to znamená, že čím pravidelněji budou zákazníci měsíční jízdenku kupovat, tím levnější bude. „Navazující jízdenka se při dlouhodobém nepřerušeném používání cenově přibližuje roční jízdence, a přitom nabízí zákazníkům možnost tuto cenu platit průběžně. To ocení především studenti nebo senioři, pro které může být jednorázový poplatek za roční šalinkartu příliš vysoký,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Co je navazující jízdenka?

Navazující měsíční jízdenka je pouze elektronická jízdenka s platností zónách 100+101. Zakoupit ji lze, vlastní-li zákazník jinou elektronickou předplatnou jízdenku. Výchozí cena první navazující měsíční jízdenky se odvíjí od toho, na jaký typ jízdenky se váže.

Při návaznosti na měsíční jízdenku běžný zákazník zaplatí 540 korun, senior 345 korun a student 270 korun. Při návaznosti na čtvrtletní jízdenku běžný zákazník platí 450 korun, senior 265 korun a student 225 korun. Při návaznosti na roční jízdenku činí cena základního tarifu 405 korun, senior zaplatí 250 korun a student 220 korun. Každá další navazující měsíční jízdenka stojí o deset korun méně pro základní tarif a o pět korun méně pro seniorský a studentský tarif.

Za každý započatý vynechaný kalendářní měsíc, kdy zákazník přímo nenavázal na předchozí navazující jízdenku, se její měsíční cena zvedá o 50 korun pro základní a o 25 korun pro studentský a seniorský tarif až do maximální ceny.

Jízdenku je možné primárně platit pouze formou inkasa.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Perníky, punč a betlém. To jsou Vánoce v AVION Shopping parku Brno
14.12.2018 - 19:45
Sportovcem Brna je Adam Ondra Foto: MMB
Sportovcem Brna je již po páté v řadě sportovní lezec Adam Ondra. Mezi nejlepší brněnské sportovce Akademie brněnského sportu zařadila také kapitána Komety Leoše Čermáka a triatlonistku Vendulu...
14.12.2018 - 13:42
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Plastové baňky, které zdobí vánoční strom na náměstí Svobody, tři Španělé vzali se stromu a použili na kopání. Zachytily je kamery a od strážníků dostali pokutu.
14.12.2018 - 09:08
Jihomoravský kraj má po osmi letech nové logo. Na základě výběrového řízení byl vybrán návrh založený na jednoduchosti a minimalismu. Podoba loga vychází z tradičních barev a tvarů moravské keramiky...
13.12.2018 - 15:43
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zlepšit komunikaci mezi městem Brnem a jeho akciovými společnostmi a efektivněji koordinovat práce na silnicích. To je úkolem nové pracovní skupiny Koordinátora oprav a uzavírek, kterou včera zřídili...
13.12.2018 - 06:00
Kryté beach kurty na Riviéře, kryokomora nebo obměněné šatníky. To jsou jen některé z investic v hodnotě 71 milionů korun, o nichž dnes rozhodla Rada města Brna. Ta funguje jako valná hromada...
12.12.2018 - 18:26
Komentáře