Reklama
reklama

Školáci v Bohunicích se dočkali nového plaveckého bazénu

Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav kritický. Díky nerezové technologii má nový bazén velmi dlouhou životnost.

Bazén s hloubkou až téměř metr a půl bude kapacitně určen pro maximálně 45 osob. A rozhodně to není poslední bazén, který se vedení města Brna chystá opravovat.

„Bazén měl od svého počátku špatnou vzduchotechniku a k dostatečné výměně vzduchu nepomohla ani oprava. V posledních letech praskaly a opadávaly kachličky, což způsobilo zvýšený počet úrazů plavců. Od začátku loňského roku byla dokonce narušena železobetonová konstrukce betonových panelů v kanálu, a proto musely být z bezpečnostních důvodů podepřeny. Stav bazénu byl už opravdu nevyhovující, proto jsme rádi, že se podařilo ve spolupráci s městem vybudovat nový bazén,“ uvedl starosta městské části Brno – Bohunice Antonín Crha z KDU-ČSL.

Plavci si bazén budou moci vyzkoušet už v následujících měsících, kdy bude zahájen zkušební provoz, který potrvá půl roku. Při rekonstrukci bazénu byly použity stejné technologie nerezových van jako na koupališti Riviéra, které za svou rekonstrukci získala prestižní světové ocenění.

TZ

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře