Reklama
reklama

Školáci v Bohunicích se dočkali nového plaveckého bazénu

Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav kritický. Díky nerezové technologii má nový bazén velmi dlouhou životnost.

Bazén s hloubkou až téměř metr a půl bude kapacitně určen pro maximálně 45 osob. A rozhodně to není poslední bazén, který se vedení města Brna chystá opravovat.

„Bazén měl od svého počátku špatnou vzduchotechniku a k dostatečné výměně vzduchu nepomohla ani oprava. V posledních letech praskaly a opadávaly kachličky, což způsobilo zvýšený počet úrazů plavců. Od začátku loňského roku byla dokonce narušena železobetonová konstrukce betonových panelů v kanálu, a proto musely být z bezpečnostních důvodů podepřeny. Stav bazénu byl už opravdu nevyhovující, proto jsme rádi, že se podařilo ve spolupráci s městem vybudovat nový bazén,“ uvedl starosta městské části Brno – Bohunice Antonín Crha z KDU-ČSL.

Plavci si bazén budou moci vyzkoušet už v následujících měsících, kdy bude zahájen zkušební provoz, který potrvá půl roku. Při rekonstrukci bazénu byly použity stejné technologie nerezových van jako na koupališti Riviéra, které za svou rekonstrukci získala prestižní světové ocenění.

TZ

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře