Reklama
reklama

Sezóna food festivalů je tady. Jeden z největších v Brně se uskuteční koncem dubna

Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Návštěvníky čeká kolem 20 restaurací, kde se představí exotické pokrmy, extrémní kuchyně, ale i netradiční pojetí klasických evropských pokrmů. Restaurace doplní Foodtruck zóna, kde nebude chybět oblíbený brněnský Bucheck. Na svých kolech dojedou i méně známé restaurace z celé republiky.

Návštěvníci mohou ochutnat hmyz, indické speciality, tradiční fish and chips, havajské Poke, či africkou, thajskou nebo vietnamskou kuchyni. Letošní novinkou bude vinný bar, chill zóna a čajovna s vodními dýmkami.

Uskuteční se také kulinářského utkání mezi Petrem Švancarou, Alanem Novotným a Soňou Baranovou.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Dopravní nehoda s tragickým koncem se stala dnes mezi obcemi Otnice a Bošovice na Vyškovsku. Řidič motorky nezvládl předjíždění v zatáčce. Skončil v příkopu a svým zraněním podlehl.
16.04.2019 - 20:22
Požár lesa Foto: HZS JMK
Hasiči zasahovali u pondělního požáru lesa na Znojemsku celkem devět hodin. Hořel na třech místech. Oheň hasilo 12 jednotek a pomoct musel také vrtulník.
16.04.2019 - 14:48
Komentáře