Reklama
reklama

Seniorka si myslela, že si dopisuje s americkým hercem. Poslala mu téměř 2 miliony

Seniorka z Brněnska naletěla podvodníkovi, který se vydával za populárního amerického herce. Přišla o téměř dva miliony korun.
Žena si s podvodníkem dopisovala přes internet Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Dopisování na internetu dostalo po letošním svátku svatého Valentýna pro sedmašedesátiletou ženu z Brněnska opravdový náboj. Virtuální známý, který se na internetu představil jako populární americký herec, ji doslova zaskočil, když se u dveří jejího bytu objevil poslíček s obrovskou valentýnskou kyticí.

Jak se později ukázalo, byla to velmi dobře promyšlená akce. Tímto krokem získal internetový kamarád velkou porci důvěry. Pak už věci dostaly rychlý spád.

Pro zamýšlené české podnikání posílá v balíku tři milióny dolarů. K nim samozřejmě pro svou lásku i dva zlaté náhrdelníky a prsten. "Jenže se objevil nečekaný problém, na který mají internetoví podvodníci jasně napsaný scénář," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zásilku zadržela ve Vídni tamní vláda. Na její uvolnění je třeba odeslat peníze.

Žena tedy poslala na americký účet jeden milion a sedm set tisíc korun. Z účtu navíc zmizelo skoro čtyřicet tisíc korun, které spolykaly bankovní poplatky. "Poté už přestal americký herec s českou seniorkou komunikovat. Až potom pochopila, že naletěla podvodníkovi a případ oznámila policii," dodal Malášek.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře