Reklama
reklama

Seniorka si myslela, že si dopisuje s americkým hercem. Poslala mu téměř 2 miliony

Seniorka z Brněnska naletěla podvodníkovi, který se vydával za populárního amerického herce. Přišla o téměř dva miliony korun.
Žena si s podvodníkem dopisovala přes internet Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Dopisování na internetu dostalo po letošním svátku svatého Valentýna pro sedmašedesátiletou ženu z Brněnska opravdový náboj. Virtuální známý, který se na internetu představil jako populární americký herec, ji doslova zaskočil, když se u dveří jejího bytu objevil poslíček s obrovskou valentýnskou kyticí.

Jak se později ukázalo, byla to velmi dobře promyšlená akce. Tímto krokem získal internetový kamarád velkou porci důvěry. Pak už věci dostaly rychlý spád.

Pro zamýšlené české podnikání posílá v balíku tři milióny dolarů. K nim samozřejmě pro svou lásku i dva zlaté náhrdelníky a prsten. "Jenže se objevil nečekaný problém, na který mají internetoví podvodníci jasně napsaný scénář," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zásilku zadržela ve Vídni tamní vláda. Na její uvolnění je třeba odeslat peníze.

Žena tedy poslala na americký účet jeden milion a sedm set tisíc korun. Z účtu navíc zmizelo skoro čtyřicet tisíc korun, které spolykaly bankovní poplatky. "Poté už přestal americký herec s českou seniorkou komunikovat. Až potom pochopila, že naletěla podvodníkovi a případ oznámila policii," dodal Malášek.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře