Reklama
reklama

Seniorka ležela na zemi, lékařské pomoci se dočkala ještě včas

Muž z Králova Pole měl v tropických teplotách strach o svoji matku, která nereagovala na telefonáty. Obrátil se proto na strážníky městské policie. Ti našli ženu ležet na podlaze bytu a okamžitě ji nechali převézt do nemocnice.

Tropické letní teploty jsou pro někoho skvělým důvodem, proč strávit celý den u vody, ovšem musíme pamatovat na dodržování pitného režimu, a především senioři a děti by měli dbát při pobytu na slunci na pokrývku hlavy. Právě se zvyšujícími se teplotami se na lince 156 zvyšuje četnost telefonátů, v nichž hrají podstatnou roli obavy o někoho z příbuzných. To byl i případ z pondělka, kdy se na operační středisko městské policie ozval muž z Králova Pole, který se marně pokoušel kontaktovat svoji matku.

Vyslaným strážníkům řekl, že se s ní naposledy viděl koncem týdne, kdy ji doprovázel k lékaři. Vzhledem k důvodné obavě, že seniorka může být v ohrožení života, požádala hlídka o pomoc hasiče, kteří zpřístupnili její byt. Viditelně zesláblou a dezorientovanou sedmaosmdesátiletou ženu nalezli v jedné z místností na zemi. Přivolaní zdravotníci ji ošetřili a sanitka ji převezla do Nemocnice Milosrdných bratří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře