Reklama
reklama

Seniorka ležela na zemi, lékařské pomoci se dočkala ještě včas

Muž z Králova Pole měl v tropických teplotách strach o svoji matku, která nereagovala na telefonáty. Obrátil se proto na strážníky městské policie. Ti našli ženu ležet na podlaze bytu a okamžitě ji nechali převézt do nemocnice.

Tropické letní teploty jsou pro někoho skvělým důvodem, proč strávit celý den u vody, ovšem musíme pamatovat na dodržování pitného režimu, a především senioři a děti by měli dbát při pobytu na slunci na pokrývku hlavy. Právě se zvyšujícími se teplotami se na lince 156 zvyšuje četnost telefonátů, v nichž hrají podstatnou roli obavy o někoho z příbuzných. To byl i případ z pondělka, kdy se na operační středisko městské policie ozval muž z Králova Pole, který se marně pokoušel kontaktovat svoji matku.

Vyslaným strážníkům řekl, že se s ní naposledy viděl koncem týdne, kdy ji doprovázel k lékaři. Vzhledem k důvodné obavě, že seniorka může být v ohrožení života, požádala hlídka o pomoc hasiče, kteří zpřístupnili její byt. Viditelně zesláblou a dezorientovanou sedmaosmdesátiletou ženu nalezli v jedné z místností na zemi. Přivolaní zdravotníci ji ošetřili a sanitka ji převezla do Nemocnice Milosrdných bratří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře