Reklama
reklama

Seniorbusy opět vyráží do ulic. Službu mohou senioři využít od čtvrtka

K lékaři zavezou seniory od dnešního dne opět oblíbené Seniorbusy. Nutné je však i v jejich případě počítat s určitými opatřeními. Služba byla mimo provoz od 18. března.

Službu mohou držitelé průkazů ZTP, ZTP/P a senioři starší 70 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně běžně využívat nejen k cestě ke zdravotníkům, ale například na úřady či za kulturou. To aktuálně neplatí. Během nouzového stavu si mohou zájemci Seniorbusy objednat pouze k neodkladné cestě k lékaři. Jedna jízda je vyjde na 50 korun.

„Bližší informace ohledně objednávání Seniorbusu bude možné získat na naší infolince s telefonním číslem 800 140 800. Budeme sledovat vytíženost služby a počítáme s možností navýšit její kapacitu o další vozidlo,“ uvedla brněnská primátorka města Markéta Vaňková.

Omezená bude rovněž doba provozu. Za seniory vyrazí vozy pouze ve všední dny od 7 do 15 hodin. 

Dodržovat bude nutné i bezpečnostní opatření. „Náš řidič bude pro jízdy vybaven speciálními ochrannými prostředky, abychom zamezili případnému přenosu jakéhokoli infekčního onemocnění. Stejně tak bude interiér vozu po každé jízdě dezinfikován,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Služba Seniorbus byla od 18. března kvůli situaci s pandemií a vyhlášení nouhového stavu mimo provoz.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným...
04.04.2020 - 08:26
Nebezpečnou zábavu v době karantény zvolili dva nezletilí sourozenci z Brna. Bez vědomí prarodičů si vypůjčili jejich vozy a rozhodli se pro projížďku nočním městem. Patnáctiletá dívka při honičce s...
03.04.2020 - 12:34
Přeplněné školky a stále rostoucí popularita Bystrce u těch, kdo si vybírají novou adresu pro život. To jsou důvody, proč brněnští radní chystají výstavbu nové školky při ulici Nad Dědinou.
03.04.2020 - 08:30
Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.
02.04.2020 - 14:24
Často přeplněné kontejnery hyzdící Burianovo náměstí v brněnských Žabovřeskách brzy nahradí novinka. Tři podzemní zásobníky, každý o objemu 3 tisíce litrů.
02.04.2020 - 08:00
Propadl vám v posledních dnech řidičák? Na úřad nyní nechoďte, vyzývá Brňany vedení města. Magistrát je sice ve zkrácených úředních hodinách v provozu, některé úkony ale během nouzového stavu řešit...
01.04.2020 - 13:57
Komentáře